Ren zhe da jue dou

všechny plakáty

Modiwish

Klasický kung-fu film s příměsí fantasy prvků. Jako vždy musím zhodnotit souboje. Ve Wu Tang vs Ninja se v hojném množství využili lana a trampolíny, hodně se tedy létalo a i když to zrovna nemám rád, tomuto snímku jsem to ochoten odpustit, protože ty fighty byly fakt prvotřídní klasa. Velice se mi líbilo přenesení děje o pár let později, kdy spory musela řešit druhá generace potomků mnichů ze Shaolinu. Ninjové mají jako vždy téměř nadpřirozené schopnosti. A samozřejmě tu musela být nějaká svině, tady to byl proradný, lakomý a ješitný opat White z Wu Tangu, kterého hrál Jack Lung. To on se spojil s ninji, aby vypálil Shaolin a stal se vládcem světa bojových umění. Při pohledu na něj jsem měl z něj strach i já. :-) Každopádně je film víceméně jednoduchou záležitostí, ale i tak dokáže hodně zaujmout. Celý děj se hlavně bojuje a to mám rád. Alexander Lou mě znova nezklamal a předvedl super výkon, to platí i pro jeho parťáka Marka Lunga. Hodně mrtvých, hodně krve a násilí... Uděluji tedy 4*, hlavně za posledních 15 minut, kde kruté souboje neznali hranic. Napětí se dalo krájet. ()

BOURQUE

Možno vás prekvapí, ale z hľadiska príbehu je to bez väčšej fantázii. Na druhej strane to kompenzujú kung-fu súboje. Na rok 1984 v pohode aj keď z niektorých na kilometre kričí ich nedokonalosť. (Dneska by niečo také už nestačilo ani na „priemernejšiu“ kvalitu.) Jack Lung Sai Ga ako záporák sa tu predviedol v plnej sile. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()