Zlato z Valhally

The Golden Horns

Komedie / Rodinný

Dánsko, 2007, 90 min

• Dragonlanc

Dánsky pokus o akésu rodinnú fantasy komédiu - veľmi, veľmi úbohé a trapné. Strata času, lepšie je ísť na pivo, alebo sa venovať manželke. Stredoveký severský bohovia vyzerajú ako banda trápnych bezdomovcov a obri nie sú o nič väčší ako ostatní ľudia, akurát vyzerajú ako keby práve vyliezli z odpadového kanála a súboje s mečmi - smiešne, ako keby sa hrali 4-ročné deti..(15.12.2009)

No ano, je to celkem ptákovina, ale je to film pro děti a moje dítě se bavilo, tak tady přece nebudeme onanovat nad kvalitou uměleckého díla.(2.4.2011)

• RetroMan

Co jsem čekal, toho jsem se dočkal. Je to hezká pohádka pro děti, jen kdyby jim někdo alespoň trochu vysvětlil, co je germánská mytologie. Dalo se na to koukat v neděli odpoledne, což je tak ideální čas na podobné filmy. Film samozřejmě těží z již jednou viděného schématu příchodu mytologických postav do současnosti (se kterou si poradili až moc rychle), ve filmu jsou k vidění i úsměvné momenty a odkazy na jiné filmy (např. scéna Toma Cruise v Mission Impossible v místnosti plné dotykových senzorů). Ovšem jen nevím, jak by se na to chtěli dívat dnešní děti.(27.6.2010)

Možná bych si dovolil říci všem zde diskutujícím a veskrze kritickým, že tento film ačkoliv má v popisku rodinný, je určen dětem !! A to dětem troufám si říci mezi 5 - 11 lety. Zkuste se nad tím zamyslet možná více než nad obsahem této ryze dětské fantasy-komedie.(6.4.2012)

• Lebron

Doporučuji nedívat... ztráta času...(5.12.2009)