Dívka, která kopla do vosího hnízda

• Švédsko

• Německo

Vergebung

(Německo)
  • slovenský

Dievča, ktoré koplo do osieho hniezda

Girl Who Kicked the Hornet's Nest, The

Krimi / Drama / Thriller

Švédsko / Dánsko / Německo, 2009, 141 min

Treti dil naprosto presne navazuje na druhej, takze je nutny ho videt nejdriv, ne jako v pripade druhyho dilu, kde nebylo nezbytny videt ten prvni. Jinak pribeh uz je takovy politicko soudni drama, kde se trochu resi minulost hlavni hrdinky, ale vysledek je spis jen takova konverzacka. Me pride, ze tahle trilogie ma sestupnou tendenci, takze nemuzu souhlasit s tim, ze by byl treti dil lepsi nez druhej, jestli neco, tak jsou zhruba na stejny urovni. Jinak v postavach uz se clovek orientuje precejen lip, jednak proto, ze uz se s nima setkal v druhym dilu a taky proto, ze je to precejen natoceny lehce prehlednejc. Ale stejne jako v pripade druhyho dilu, ani tenhle na prvni zdaleka nema a opet to je spis problem pribehu nez rezisera.(20.6.2011)

Knížka se četla jedním dechem. Jedna velká konspirace, spousta záporáků pracujích pro utajenou sekci a jen pár těch, kteří to vše dokážou rozplést a nepřijdou k úhoně. Bohužel filmovému Miléniu jako by s každým dalším dílem ten dech docházel. Mohl z toho být výborný thriller, jenže třetí díl je jen fraškou na to oč jde v knize. Charaktery postav mi přijdou pomýlené a děj nesmyslně prokrácený, neboť se z novinářů staly jen nemyslící loutky bez špetky zdravého úsudku (odposlouchávání telefonů, absence další kopie Bjurmanova spisu přestože to byl hlavní důkaz). A je toho určitě více. Bohužel nejsem v roli diváka předlohou netknutý, takže v tomto případě hodně slabé tři hvězdičky.(26.2.2012)

Jako se počítá od jedničky do tří, i kvalita pomalu klesá. Kdyby byla celá trilogie jako seriál, nikomu by nevadilo, že po bombastickém úvodu a super druhém díle přijde slabší 3. a 4. díl, aby celé drama uzavřel slušný 5. a trochu utahaný 6. díl.(5.4.2010)

Tri s odretymi usami. Nejak mi to po vybornej jednotke proste prislo vsetko strasne prvoplanove, nedostatocne vykreslene, prehnane a hlavne, herci hrali oproti jednotke uplne, uplne zle, strnulo a toporne. Skoro som sa unudila k smrti, a to ma pritom tato seria taky potencial, ze dovidenia. Nevadi, jednotka aspon stala za to :) Tesim sa na hollywoodske spracovanie a na kniznu predlohu.(24.7.2010)

Je až neuvěřitelný kam se nám celá triloška dostala. Všechno to začínalo jako temná atmosférou nabitá krimoška a skončilo to jako thrillerovský hon na mocipány. Ovšem uzrálo to pěkně. Ze všeho nejvíc se mě líbily herecký výkony. Žiju v domění, že vůbec nejtěžší herecký projev je obyčejný pohled beze slov, podle mně to zahrát, tak abych já jako divák v tom pohledu cítil emoce, vyžaduje už opravdovský talent a umění. A u toho soudu jsem doslova chrochtal blahem, jak si tam vyměnovala Noomi pohledy s Michaelem, to bylo fakt prvoligový. Závěrečný díl nenabízí příliš akce ani mrazivou atmosféru, ale má v sobě neskutečně poctivou filmařinu, díky který uteče 147 minut stejně rychle, jako pěkná holka od impotenta. Navíc to napětí jestli svině dostanou pořádně naložíno a nebo to bude jako v Český republice, kde lež a nenavist pravidelně vítězí pravdou a láskou. Dneska všechny filmy co komentuju chválím tak jsem teď asi dvě minuty přemýšlel co bych zkritizoval, abych nebyl za měkotu, ale vůbec nic mě nenapadá. Nezbývá než popřát Michaelovi a Noomi hodně štěstí v další kariéře a až mě budou klepat na televizní obrazovku mile rád si je do ní pozvu.(23.12.2010)