poster

Dívka, která kopla do vosího hnízda

 • Švédsko

  Luftslottet som sprängdes

 • Dánsko

  Luftkastellet der blev sprængt

  (Dánsko)
 • Německo

  Vergebung

  (Německo)
 • slovenský

  Dievča, ktoré koplo do osieho hniezda

 • anglický

  Girl Who Kicked the Hornet's Nest, The

Krimi / Drama / Thriller

Švédsko / Dánsko / Německo, 2009, 141 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faidra
  **

  Milénium 3: Spiknutí starců. Pokud bývá první díl přirovnáván k lahvi vychlazené severské vodky, je trojka zteplalým pivem ze zapadlé knajpy, z kterého dávno vyprchaly poslední zbytky pěny a u kterého mám neodbytný pocit, že ho už někdo jednou pil... Schématická černobílost, patrná už dříve, tady dostoupila k vrcholu nechtěné směšnosti, dialogy se vesměs nedají poslouchat a atmosféra se definitivně odebrala na odpočinek, takže jsem poprvé neměla šanci se o hrdiny vůbec bát, ačkoli si svou pitomostí skoro všichni koledovali o Darwinovu cenu. Když Michael pověřil obhajobou všemi pronásledované Lisbeth vlastní těhotnou sestru, chytala jsem se za hlavu. Když otřískaní investigativní novináři, zvyklí působit pád celých obchodních impérií, omdlévali hrůzou ve chvíli, kdy v mailu objevili první výhrůžku, tloukla jsem hlavou do zdi. Když titíž žasli, že existuje odnož tajné služby, odebrala jsem se se zařváním "hej, mám pro vás další šoky - Ježíšek neexistuje a vaši rodiče spolu spěj" do bezvědomí, ale probrala jsem se ve chvíli, kdy se zmiňovaná těhotná advokátka nalévala vínem. Měla jsem totiž neodbytnou chuť udělat ihned totéž, ačkoli jsme ve stejném stavu, tedy jiném. Ale co jsem mohla čekat, když jsem očividně jediný člověk na světě, kterého Larssonovy knihy neuvedly do extáze a vidí v nich pouze schématické konspirativní spisky o novináři, kterému se ženy všeho věku cpou do postele, sepsané novinářem, kterému se jich asi do postele moc necpalo, a dávající ženám všeho věku jasný pokyn, aby Švédsko raději ani nehledaly na mapě. Už takhle tam těhotné asi ze vší té hrůzy nejmíň rok přenášejí - vzhledem k tomu, že potřetí zmiňovaná právnička je na rozsypání po celou dobu Lisbethina zotavování i soudního procesu.(5.10.2011)

 • EdaS
  ****

  Po průměrném druhém díle příjemné překvapení, filmové Milénium skončilo na úrovni jedničky. Kniha je ale pořád nedostižná.(14.8.2010)

 • PinokKio
  ***

  Knížka se četla jedním dechem. Jedna velká konspirace, spousta záporáků pracujích pro utajenou sekci a jen pár těch, kteří to vše dokážou rozplést a nepřijdou k úhoně. Bohužel filmovému Miléniu jako by s každým dalším dílem ten dech docházel. Mohl z toho být výborný thriller, jenže třetí díl je jen fraškou na to oč jde v knize. Charaktery postav mi přijdou pomýlené a děj nesmyslně prokrácený, neboť se z novinářů staly jen nemyslící loutky bez špetky zdravého úsudku (odposlouchávání telefonů, absence další kopie Bjurmanova spisu přestože to byl hlavní důkaz). A je toho určitě více. Bohužel nejsem v roli diváka předlohou netknutý, takže v tomto případě hodně slabé tři hvězdičky.(26.2.2012)

 • Cervenak
  **

  2,5 hodiny deja, ktorý sa dal zhrnúť do minútového zostrihu s medzitulkami na konci dvojky, niečo ako "a tento dôchodca ešte chvíľu konšpiroval, no potom začal dychčať, tak sa radšej zastrelil". Vo všetkých ohľadoch zbytočné, priam neznesiteľne naťahované pokračovanie. Súd mohol byť vyvrcholením, ale je to iba zbierka naivných a dokonale nereálnych klišé. Navyše sa tu Lisbeth chová ako krava.(18.12.2010)

 • swamp
  ****

  Daniel Alfredson se pochlapil a závěr trilogie dle knih Stiega Larssona natočil mnohem lépe, než druhý díl. Snímek sice nedosahuje kvalit prvního filmu, ale atmosféra postupně graduje a v závěrečné třetině jsem byl napnutý jak kšandy. Jen škoda, že se ani na druhý pokus režisérovi nepodařilo vybudovat chemii mezi Nyqvistem a Rapace tak dobře, jak se to povedlo Oplevovi v první díle.(26.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace