poster

Serge Gainsbourg

 • Česko

  Serge Gainsbourg: Heroický život

 • Francie

  Gainsbourg (Vie héroïque)

 • Slovensko

  Gainsbourg

 • USA

  Gainsbourg: A Heroic Life

Drama / Životopisný / Hudební

Francie, 2010, 130 min (Director's cut: 122 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • marvan
  ***

  Ukázat na plátně Gainsbourgovo druhé já v podání maskovaného herce je nebetyčná pitomost, i když tvůrci to zřejmě považují za projev kreativity. Oživlá karikatura rozbíjí jakoukoli zajímavou situaci svou otravnou existencí a ruší základní požitek z dobrého příběhu.(24.8.2011)

 • F.man
  ****

  Parádní debut Sfara. Přinést tolik originálních nápadů, nabourat klasické filmové vyprávění a vytvořit do jisté míry druhou linku autorského filmu, to vše v životopisném dramatu, to chce už trochu vyspělost. K postavě Serge Gainsbourga tyhle manýry navíc skvěle sedly a ze suchého životopisného snímku (za poslední dobu si vzpomenu třeba na Amelii a Coco Channel) tak vzniklo živé a vtahující dílo. Navíc postava rebela Gainsbourga je Elmosninem zahraná velice dobře. To vše propojené s zajímavým výběrem etap života a silným sountrackem tvoří spokojené čtyři hvězdy. What are you fucking kidding me? I'm not a jukebox!(6.8.2010)

 • gogo76
  ***

  "Milujú moje piesne, ale môj ksicht, to je niečo úplne iné"...No, ksicht nič moc, ale ak sú prachy a sláva, tak baby lezú do postele samé. Posledná polhodina, kde to už ide so Sergem dolu kopcom je presne to, čo mi vo filme chýbalo. Hádky , chlast, cigareta jedna za druhou a problémy...Prvá hodina bola pre mňa skôr miernym sklamaním. Jeho slávu si našinec uvedomí, až keď vo filme zaznejú mená ako B. Bardot, a. Delon či zaznie hit "Je taime". 60%.(2.12.2012)

 • Javert
  *****

  Kouzelný, hravý film o kouzelném, hravém, leč kontroverzním člověku. A já takové filmy, a koneckonců i lidi, moc rád.(6.8.2012)

 • Baxt
  ***

  Odmyslet si ty šaškárny, až bije do očí, nakolik tradicionalistický životopisný film to je. Jediná tvůrčí invence spočívá v karikaturně vizuálním zobrazení druhého hudebníkova já, zbytek je mimořádně šablonovitý, ne nutně špatný, ale zkrátka obyčejný.(7.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace