poster

Ivanhoe

 • USA

  Sir Walter Scott's Ivanhoe

Dobrodružný / Drama / Romantický

USA, 1952, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • elizabeth_ba
  *****

  Kdybych chtěla hledat chyby, jistě bych je našla, protože doba vzniku je samozřejmě na všech těchto rytířských eposech znát. Robertu Taylorovi ale role Ivanhoa vyloženě sedla a na Elizabeth Taylor jako Rebeku byla prostě radost pohledět. Mám lehkou výtku k obsazení princezny Roweny, neboť nepoměr mezi jejím vzhledem a vzhledem krásné Rebeky byl až přiliš bijící do očí. Pro skrytý souboj mezi ohnivou krásou Židovky Rebeky a vznešenou až chladnou krásou saské princezny Roweny nestačí aby tato měla jen dlouhé blonďaté vlasy (byť krásné), zvlášť představuje-li laskavou židovskou dívku Liz Taylor...Snad by byla lepší Rowenou Deborah Kerr, která byla Robertu Taylorovi partnerkou už v Quo vadis, ale i ta by to měla těžké ;-) Souboje nebo obléhání hradu, s přihlédnutím k možnostem dnešní doby naivní, ale ten rytířský turnaj nebo stvárnění Božího soudu vůbec nebyly špatné. Krásný romantický příběh mě nadchl a dávám mu plný počet bodů, přes výše uvedené připomínky i to, že král Richard Lví srdce se tam objeví jako Deus ex machina.(18.2.2012)

 • bogomira
  **

  Na rozdíl od ostatních pro mě tohle není nesmrtelná klasika, ale klasika dávno mrtvá. První půlka svým tempem spíš připomíná sestřih minulých dílů seriálu a když se tempo konečně zpomalí, přijde scéna s obléháním hradu, která je prostě srandovní, chlápci do sebe šťouchaj umělýma mečíkama a střelba z luku se simuluje házením klacků po hrstech. Jedině Tejlorka je k sežrání a jinak je to popcorn padesátých let.(10.11.2007)

 • nirvanafan
  ***

  Nic moc, ale občas je to aspoň sranda. Hlavně když Ivanhoe bojuje chvílemi stylem jak Kick Ass a střílení šípů vypadá tak, že šípy na nepřátele nelétají, ale prostě padají :D(25.7.2011)

 • Aky
  ****

  Jako by napsal scénář a režíroval sám Walter Scott. Víc rytírna než historický obraz skutečnosti, ale kdo máte rádi romantiku, tak si to určitě dejte.(5.2.2012)

 • liquido26
  ****

  Pěkný historický snímek. Jen bych o takových 15 - 20 minut zkrátil a přidal trochu humoru na odlehčení a trochu úsměvu do Ivanhoeovy tváře. No a Elizabeth Taylorová byla tenkrát luxusní bábovka :-)(8.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace