Ivanhoe

Sir Walter Scott's Ivanhoe

Dobrodružný / Drama / Romantický

USA, 1952, 106 min

Nic moc, ale občas je to aspoň sranda. Hlavně když Ivanhoe bojuje chvílemi stylem jak Kick Ass a střílení šípů vypadá tak, že šípy na nepřátele nelétají, ale prostě padají :D(25.7.2011)

Rozpočet $3,842,000(30.6.2009)

• bogomira

Na rozdíl od ostatních pro mě tohle není nesmrtelná klasika, ale klasika dávno mrtvá. První půlka svým tempem spíš připomíná sestřih minulých dílů seriálu a když se tempo konečně zpomalí, přijde scéna s obléháním hradu, která je prostě srandovní, chlápci do sebe šťouchaj umělýma mečíkama a střelba z luku se simuluje házením klacků po hrstech. Jedině Tejlorka je k sežrání a jinak je to popcorn padesátých let.(10.11.2007)

• Houdini

Oscar 3 nominace: Nejlepší film, Kamera, Hudba(20.5.2004)

Podle krásné románové předlohy sira Waltera Scotta vznikla klasika literatury anglického romantismu v neméně krásné filmové verzi. Rebeccu si zahrála Elizabeth Taylor a lady Rowenu herečka Deborah Kerr a hlavní roli Robert Taylor.(9.2.2007)