Cestuji, protože musím, vracím se, protože tě miluji

(festivalový název)
  • Brazílie Viajo porque preciso, volto porque te amo (více)

Film je krásne štruktúrované, naozaj skvelé road movie v tej najčistejšej forme. Ponúka pôsobivý záznam procesu straty a prekonania tohto stavu. Súputníci Marcelo Gomes a Karim Ainouz sa spoločne vydajú do pustej severovýchodnej Brazílie, kde tvoria fiktívny cestopis. Hoci hlavného hrdinu vo filme nie je vidieť, film dojemne dosahuje svoj cieľ. Na jednej strane je zachytený jeho očami, na druhej strane prostredníctvom jeho mysle. Miešanie formátov, vrátane Super 8 a DV, vytvára dojem osobného cestopisu. Avšak na „domáci“ film je veľmi zručne nakrútený. Pôsobí skromne a hlboko dojemne. (IFF BA 2009) (oficiální text distributora)

sochoking

Trochu mi to prišlo, akoby bol chlapík ovplyvnený Jackom Kerouacom, akurát miesto písania zvolil kameru. Je to bezpochybne zručne nakrútené, ale miestami som skapínal od nudy a miestami mi to jeho ''nariekanie'' vykecávalo dieru do hlavy. P.S. A tiež si rovnako i ja myslím, že občasný preplesk ženskej neuškodí, aby sa držala pri zemi... :-) ()

boogieman

Road movie o chlapovi ktorý sa rozhodol zanechať za sebou svoju minulosť, a začať žiť miesto prežívania. Osobito, osobne, bezprostredne a skutočne odrozprávaná. Najlepšia road movie ako som videl? Možno. Krásne. ()

Germanicvs

Pár peset v kapse a primitivní technika v kombinaci s dobrým nápadem dovede občas divy. Brazilské road movie je prošpikované emocemi těch nejlepších telenovel, dokumentárně autentické a obsahově šťavnaté jako vyzrálé mango. ()