W.A.S.P. - The Sting

všechny plakáty
Hudební / Dokumentární
USA, 2001, 75 min

okkac

Bohužel né úplně povedený koncert legendární rockové skupiny. Především díky technicky slabému DVD, kdy koncert ani není vhodně nasnímaný, bonusy žádné, jen přehled diskografie a textový komentář. koncert je i celkem krátký s důrazem na v době konání poslední desku Helldorado, který byla plná jednoduchých rock'n'rollových songů. Příjemné na poslech, ale nic výtečného. Chybí více fláků z legendárních alb jako The Last Command, Headless Children, The Crimson Idol. Úplně vynechané je naprosto skvělé album Kill Fuck Die, které se liší úplně od všeho, co kdy skupina předtím i potom nahrála. Black Lawless je pro mne zpěvák číslo jedna. Ten jeho zpěvořev je unikátní, zároveň však dokáže přejít do čisté emocionální roviny a W.A.S.P. je jediná kapela, která z toho glam metalového období v 80. letech (byť ke glam metalu bych je já osobně nikdy nepřiřadil, jako ostatní kapely Motley Crue, Cinderella, Ratt, Poison) hraje bez většiho přerušení, byť v hodně obměněných sestavách, takže lze udělat rovnítko mezi Blackie = W.A.S.P., jakož to hlavní skladatel, textař a zpěvák. Zasloužil by si lepší koncertní DVD, ale toho už se patrně nedočkáme. ()