The Room

USA, 2003, 99 min

Tommy Wiseau

Tommy Wiseau

Todd Barron

Řeknu vám, vidět to v Londýně ve vyprodaném kině s (lehce) přiopilým nadšeným publikem a s živým úvodem od Tommyho Wiseaua a Grega Sestera, a s házením stovkami lžiček při každé scéně s lžícovými dekoracemi, to byl teda zážitek. Pravý kultovní film, který je fakt tak špatný, až je dobrý. Shut the fucking door Lisa!(10.2.2014)

Já vám nevím... tak nějak sbírám slova, abych napsal aspoň trochu soudný komentář k tomuhle dílu, ale nějak mi to nejde. Připadám si úplně vygumovanej. Přirovnal bych můj současný stav třeba k tomu, jako by mi někdo několik hodin v kuse pouštěl Nyan Cat až do zjebnutí. Tohle je prostě fakt něco nesmazatelného. Nudnější porno scény jsem teda ještě nikde neviděl, hlášky jako „I did not hit her, it's a bullshit! I did NAAAAAT... oh, hi Mark!” nebo „You're tearing me apart, Lisa!” jsou prostě už klasika a Wiseaův hekavý smích mi bude znít v uších asi ještě hodně dlouho. Je to peklo, ale věřím, že až se na to podívám někdy s přáteli v podnapilém stavu a se slušnou zásobou plastových lžiček, pak si to teprve užiju. Do té doby to bude ale nevonný odpádek, pane Wiseau, na to vemte lžičku. –– Edit: Už jsem tak učinil. Zvyšuji na plnou palbu.(17.8.2011)

Pravděpodobně nejhorší film všech dob, ale naprosto zvráceně zábavný. odpad!/5*(24.1.2011)

Skvěle jsem se bavil, samozřejmě ne z důvodu, který Tommy Wiseau zamýšlel, když film tvořil. Ale až tak strašný/skvělý jak jsem čekal to nebylo.(24.1.2016)

• eye candy

Tommy Wiseau si očividně žije ve svém vlastním podivném světě. Ve světě, ve kterém žije jeho okolí, se jeho kultovní opus magnum nazývá "The Room" a jde o exhibici, těžce nemocného egomaniaka, hraničící se znásilněním kinematografie. Wiseauovi navíc samo o sobě nestačilo, že svou úchylnou existenci, představil světu prostřednictvím kriminálně špatné režije a scénáře, ke všemu se ještě obsadil do hlavní role a musel tak šlápnout okovanou botou na práh bolesti snad každému, kdo toto zvěrstvo dokoukal do konce a navypadly mu oči z důlku. Wiseau je totiž tak mizerným herecem, že vyčnívá i mezi zbylými, extrémně špatnými, herci. Vždy když se objevil na scéně a promluvil jsem měl pocit, jako bych si zblízka prohlédl obsah Pandořiny skříňky. Tenhle film je opravdu tak špatný, jak se o něm traduje. Asi 20x jsem měl chuť to vzdát a po dokoukání jsem cítil velmi intenzivní psychickou nepohodu.(26.5.2014)