The Room

Tommy Wiseau

Tommy Wiseau

Todd Barron

Eric Chase

"I knew a girl who has dozen boyfriends. One of them figured that out and he beat her so bad, she ended up in the hospital for few days." "Hahahahahahahahahahahaha. What a great story, Mark." Festivale otrlého diváka - HNED!(26.3.2016)

• Market179

Snad nikdy si v mém hodnocení žádný film nezasloužil tak moc "odpad" jako The Room. Příjde mi jako by si herec ztvárňující hlavní postavu, a který je rovněž i režisér a tvůrce scénaře chtěl prostě někde užít, a tak vytvořil tuto PŘÍŠERNOST. Pokuď hledáte nějaký děj, ani se nenamáhajte, neb žádný není. Humor rovněž. Zápletka je tak hloupá, předvidatelná a nudná, až to bolí a celkově to působí jako to nejvíc nejnudnější porno vůbec, prostříhrané naprosto stupidními dialogy, které se ještě navíc neustále opakují. Vizuální stránka jde ruku v ruce s dějem - naprosto hrozná. NEKOUKAT!(24.2.2015)

• zdepapepa

Jeden z nejvtipnějších odpadů, které jsem kdy viděl. Vím, že není hezké smát se, když má někdo zvláštní akcent, když někdo neumí hrát, když někdo neumí psát scénář a dialogy, když někdo neumí správně nastavit kameru a mikrofon, když někdo do tohoto vložil 6 milionů dolarů. Ale smál jsem se. Stejně jako mnoho dalších, stačí si vyhledat záznam nějakého veřejného promítání.(13.11.2016)

• Dadel

Představte si pornofilm, který někdo brutálně prostříhal tak, aby se dal vysílat od 20 hod. v televizi. Přesně takhle vypadá The Room. Možná se zasmějete, ale spíš nuceně než upřímně, a pod tím úsměvem se budete nudit.(16.9.2011)

Snímek, který takovým nevídaným způsobem předchází jeho pověst, jsem prostě musel vidět. Nejvřeleji doporučuji četbu zajímavostí. Konečně snímek, u kterého se dočtete zajímavé zajímavosti. Mimo jiné jsem se tam dozvěděl o senzační hře, která je snad vtipnější než samotný snímek. Jinak, obsah nelže. Herce zde hrát zkrátka neuvidíte. Je to těžce bez emocí. Všichni jsou hrozně šerední. Na prvním místě s náskokem vede herec/režisér/psychopat a permanentně sjetý Tommy Wiseau. Z nezanedbatelné části snímek vzdáleně připomíná jakési poloviční falešné nechutné a nízkorozpočtové porno, či alespoň pokus o něj. Tuším, že jsem se dočetl, že divák celých 8 minut trpí záběry, kdy se po sobě herci všemožně plazí. Nejnechutnější jsou samozřejmě scénky, kterých se účastní Wiseau, to je vyloženě pro otrlé. Nehodlám snímek hodnotit jako dílo, kde je naprosto všechno špatně. Ona se ta všudepřítomná debilita takovým zázračným způsobem přehoupla úplně na druhou stranu a vzniklo kultovní dílo s nemalou fanouškovskou základnou. Vůbec se tomu nedivím. Snímek je napráskaný všemožnými perlami. Třeba už jen ten Johnnyho smích je uši a bránici trhající. Nevidím tvůrcům do hlav, ale pokud snad bylo tohle zamýšleno naprosto vážně, tak se to dost zásadně minulo účinkem. Komedie se z toho ovšem vyklubala obstojná. Milý a citlivý snímeček o vztazích. Těch mezilidských i partnerských. O komplikovanosti ženské duše a chlapecké citlivosti. O milostném trojúhelníku. O nevěře. O zlomeném srdíčku. Zkrátka o životě. Autor nenese zodpovědnost za to, že jsou úplně všichni diváci retardi a nejsou prostě na podobný film dosud mentálně vybaveni. Potrvá desítky let, než v tomto snímku někdo to skryté poselství a kouzlo vůbec dovede objevit. Snad bych jen doufal, že až se zde nějakým způsobem opět zresetuje život, navštíví nás někdo z Vesmíru, či v co věříte, tak tyto inteligentní bytostí nenaleznou nějakou zatoulanou kopii právě tohoto díla. Zřejmě by tyto bytosti připsaly náš úpadek právě tomuto filmovému skvostu.(22.7.2016)

• - Při natáčení střešní scény s Gregem Sesterem (Mark) se Tommy Wiseau (režisér a představitel Johnnyho) při vycházení z budky praštil do hlavy tak silně, že mu maskérka musela zakrývat modřinu a chladit hlavu ledem. (L_O_U_S)

• - Greg Sestero, představitel Marka, vezl Tommyho Wiseau na plac v první den natáčení. Podle Sesterova svědectví trvalo Wiseauovi několik hodin, než se vůbec dostal z bytu, nicméně mu to po příjezdu do improvizovaného studia nebránilo seřvat filmový štáb, že nic nedělá a že není času nazbyt. (L_O_U_S)

• - Režisér i scenárista Tommy Wiseau v jednom rozhovoru uvedl, že pes v květinářství se ve skutečnosti jmenuje Dogeee. Psí herec měl svou vlastní smlouvu a dostal za filmování zaplaceno. (L_O_U_S)