Hercule Poirot - Season 2 (1990) (série)

Tajemné zmizení pana Davenheima (S02E05)

(epizoda)
  • Velká Británie The Disapperance of Mr. Davenheim (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1990, 52 min

Při společné návštěvě představení iluzionisty jsou inspektor Japp i kapitán Hastings fascinováni kouzelníkovým uměním, pouze Poirot je skeptický. Žádné záhady neuznává. Japp mu proto předloží skutečnou záhadu, a sice nevyjasněný případ zmizení významného bankéře. Pan Matthew Davenheim před několika dny odešel ze svého domu odeslat dopisy a od té doby o něm nikdo neslyšel. Nepotkal ho ani jeho kolega a rival v jedné osobě pan Lowen, mířící stejnou cestou k němu domů. Tato záhada Poirota zaujme natolik, že s Jappem uzavře sázku, že ji vyřeší do sedmi dnů, aniž by opustil svůj byt. Klíč k případu geniálnímu detektivovi nakonec poskytne obsah toaletní skříňky zmizelého muže. (Česká televize)

chelseaman22

To bylo perfektní představení! Tenhle snímek bych pouštěl všem budoucím rejžům na FAMU, jelikož narvat vše a nic navíc do padesáti minut zaslouží kurevský respekt! Zápletka je una bellissima, prostředí je grosso a Hercule s ostatním komparzem jsou famosi! Neskutečná zašmudrchanost případu upoutala každého "Herculovce" (tj. fanatický fanoušek detektiva s knírkem). 96% ()

karlee

Příběh trochu jednodušší (navíc, jak již upozornil kolega Kolssteyn, kopie Sherlocka), což je vlastně u Agathy dobře, protože logika nedostává tak na frak a Poitrot a jeho kumpáni se mohou soustředit na různé taškařice. Tady např. Poirotovy kouzelnické triky a rivalita Hastingse s Jappem při pátrání. ()

Šandík

Tohle filmové zpracování jsem (možná poněkud paradoxně) ocenil až na druhé shlédnutí, neboť jsem znal rozuzlení a mohl se tudíž soustředit na všechny ty nádherné fórky, kterých se filmaři dopustili. Suchet aka Poirot, jakoby nic čarující s příručkou v ruce je naprosto úžasný a odzbrojující. Skvělé! Celkový dojem: 85% ()

LencaN

S02E06 - Tenhle díl pro mě bude něčím víc, jelikož to bylo poprvé, co jsem přišla na zápletku ještě před Poirotovým vyřešením. A možná to bylo také naposled :) ale i kdybych nedošla ke stejnému výsledku jako náš belgický přítel, tak se jedná o díl nadupaný vtipem, chudák papoušek i Hastings, že musel jako pejsek běhat jen proto, že se Poirot vsadil o vyřešení případu bez opuštění vlastního domova. Na druhou stranu nudící se Poirot byl šikovným kouzelníkem. Do děje byly také vsunuty autentické záběry z automobilových záběrů, které dodávaly na atmosféře a ta dobová vila byla nádherná. ()

PavelZava

Tento díl mě nezaujal, bylo to v pořadí krásní veteráni buggatky, H.Poirot se učí čarovat, případ. Captain Hastings se naklání k papouškovi : A prosím nebratříčkujte se s tím tvorem, ještě ho cvičím. Je to jen pták ! Však jsem taky mluvil s ním. ()