Jack se chystá vyplout

Jack sa chystá vyplávať

Jack Goes Boating

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2010, 89 min

Philip Seymour Hoffman hraje jako vždy podivína a stejně podivná je i celá tahle jeho režisérská prvotina.. už jenom samotná zápletka: naprosto nespolečenský Jack se učí plavat a vařit, aby udělal dojem na neméně zvláštní Connie.. přesto se jedná o zajímavý a vcelku originální film, který mě ale po většinu stopáže spíš nudil.. a zajímalo by mě, jestli se někdy dočkáme P. S. Hoffmana v nějaké "normální" roli :))(24.1.2011)

Lidé jako trosky bez nadějných vyhlídek do budoucna v tak trochu jiné romanci, na něž jsme možná všichni z poslední přefeel-goodované doby zvyklí. Instantní divadelní polo-depka aneb z prken přímo před kamery. Od Hoffmana jsme se mohli dočkat spousty velkých věci...(10.7.2016)

Kdyby Philip Seymour Hoffman spolu s dalšími herci neměl role dostatečně nacvičené z divadelní hry Boba Glaudiniho, tak by to režijně dopadlo špatně. Philip do svého režijního debutu šel najisto a my můžeme sledovat jeho roli přerostlého batolete. Není schopen řešit několik jednoduchých úkolů městského života v dospělosti a jeho kamarád ho učí vše. Jak plavat, jak se oblékat a jak mluvit s Connie. Dívkou, se kterou ho jeho přátelé seznámili a je stejně neposkvrněná a "ujetá" jako on. "Jack se chystá vyplout" je skromné drama, které občas nedrží po hromadě a kde se improvizuje. Místy mi to připomínalo náladu z filmů Mikea Leigha. A takové filmy mám rád.(7.4.2011)

Hoffman byl rozhodně mnohem lepší herec než režisér. Tenhle film neurazí, nenadchne, velmi záhy vyprchá a zapomenete vše, co se v něm odehrálo.(25.9.2014)

Tydýti (prý) mají obvykle to největší srdce. A když dva se rádi mají, tak i v lednu je jak v máji. Nenásilně citlivá romance, kde se ve svitu zpočátku panicky nesmělé lásky tupí i hrot v podobě rozčarování z nevydařeného vztahu těch tzv. normálních. A tak proč si někdy nezazávidět tu prostou čistotu, že? Může být. Filmová Výzva 2015 od emma53(26.12.2015)

• - Jedná se o první a poslední snímek, který Philip Seymour Hoffman zrežíroval a ve kterém si zahrál jednu z hlavních rolí. (willy1)

• - Philip Seymour Hoffman si zde zopakoval roli, kterou již ztvárnil na divadelním jevišti. (oje)