Jack se chystá vyplout

Jack Goes Boating

Jack sa chystá vyplávať

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2010, 89 min

Hypnotizujúca Hoffmanovčina. Film dokázal vyťažiť vlastne z priemerného, nijak výrazného príbehu maximum čo sa dá, hlavne na základe zvláštnej trpko-humornej atmosféry, skvelých dialógov a niektorých slušných dramatických scénok. Nič z tohto by sa však nepodarilo, keby tam nehral P.S. Hoffman, ani to vlastne neviem popísať, postavu ktorú stvárnil mohol zahrať iba on. 75/100(14.3.2015)

Asi debut jak má být. Mě osobně tam chyběla špetka humoru.(7.4.2011)

Tenhle typ ufňukané filmařiny o lůzrech mě osobně míjí a nechápu, co si od toho kdo slibuje. Philip Seymour Hoffman pro mě navždy zůstane Capotem ze stejnojmenného filmu z r. 2005, a sledovat jeho zavalité tělo v jakékoli jiné roli je pro mě tedy nejen nezvykem, ale skoro až utrpením - ten chlápek na mě působí dojmem, jako by měl každou chvíli dostat infarkt. Jsem ochoten tomuto filmu přiznat určité civilní kvality, ale jako celek mě irituje už jen tím, jakou vědu třeba dělá ze sexu. U sekvence s nevydařenou večeří jsem umíral trapností. Objektivně 4 hvězdy, subjektivně o jednu míň.(25.10.2012)

Tydýti (prý) mají obvykle to největší srdce. A když dva se rádi mají, tak i v lednu je jak v máji. Nenásilně citlivá romance, kde se ve svitu zpočátku panicky nesmělé lásky tupí i hrot v podobě rozčarování z nevydařeného vztahu těch tzv. normálních. A tak proč si někdy nezazávidět tu prostou čistotu, že? Může být. Filmová Výzva 2015 od emma53(26.12.2015)

Jsou určitě různé druhy filmů. Zaručené trháky, kriminálky, dramata, romantické komedie a pak jsou také filmy zdánlivě pouze obyčejné. A mezi ně patří tenhle milý, nenápadný snímek Jack se chystá vyplout. Film o obyčejných věcech, naprosto dvou obyčejných lidech, kterých je kolem nás určitě spousta, jenom nejsou tak hezcí nebo atraktivní, aby jste si je na první pohled zapamatovali. A mně nezbývá nic jiného, než jim držet palce a doufat, že téhle dvojce, jejich vztah prostě jen vyjde.(1.11.2014)