Jack se chystá vyplout

Jack sa chystá vyplávať

Jack Goes Boating

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2010, 89 min

Vůbec nechápu, jak se podařilo tak bravurně ubalancovat mezi smutkem a radostí. Neveselý film a neveselých věcech v hávu zabalený tak, že skoro vždy zvedne koutky úst. Bezchybný Hoffman představuje outsidera a díky své citlivé režii se podařilo docílit toho, že v divákovi nevzbuzuje lítost, jelikož je v něm síla a odhodlání. Tenhle film s mnoha silnými momenty (a perfektně pasující hudbou!) byl natočen s velký nadšením všech zúčastněných, to se pozná. 9O%(30.1.2011)

Jsou určitě různé druhy filmů. Zaručené trháky, kriminálky, dramata, romantické komedie a pak jsou také filmy zdánlivě pouze obyčejné. A mezi ně patří tenhle milý, nenápadný snímek Jack se chystá vyplout. Film o obyčejných věcech, naprosto dvou obyčejných lidech, kterých je kolem nás určitě spousta, jenom nejsou tak hezcí nebo atraktivní, aby jste si je na první pohled zapamatovali. A mně nezbývá nic jiného, než jim držet palce a doufat, že téhle dvojce, jejich vztah prostě jen vyjde.(1.11.2014)

"Prázdná atmosféra." Všechno se to tváří hrozně důležitě a objevně, přitom jsme to viděli už tisíckrát. Pěkný debut - to jako jo.(17.4.2011)

• SexyAjinka

Nejedná se o komedii v žádném případě!! Ano, pravda, byl zde jeden skrytý vtípek, ale nic tak pochmurného a nepříjemného jsem dlouho neviděla. Je to protivný film, který bez zaklepání vleze k vám domů a celou dobu prudí. Mě je tak strašně líto všech lidí, kteří tohle pochmurné a nenávistné filmové "veledílo" skutečně považují za komedii anebo příjemný romantický příběh. Váš život musí být skutečně smutný a prázdný. Pokud se máte rádi a nechcete dostat depresi, tak si to nikdo nepouštějte! NESTOJÍ TO ZA TO..(14.5.2012)

Jack je looser, nesmělý, neprůbojný, pomalý. Týpek se zavalitou postavou, s mastnými vlasy a trochu zaseklým vystupováním. Pracuje jako řidič ve firmě svého strýce, který pronajímá limuzíny. Jack má naštěstí ve firmě spolupracovníka a přítele Clyda, který mu pomáhá a dělá mu ,,staršího bráchu'. Jack se totiž chce sblížit s Connie, spolupracovnicí Clydovy manželky Lucy. Díky pomoci Clyda se to nakonec začne zdárně rozvíjet, ale Clyde sám touto pomocí utrpí ztrátu. Je to velmi milý a lidský film o některých jiných z nás, o přátelství a obětech. Hoffman ztvárnil Jacka ve standardu na který jsme u něj zvyklí, stejně tak ostatní aktéři. Na mne film komediálně nepůsobil. Moc se mi líbila role Clyda a jeho vztah k Jackovi, který byl plný porozumnění a přátelství. Je vidět, že Hoffman má široký potenciál i jako režisér a máme se jistě na co těšit i v budoucnu.(23.1.2011)