Vánoční výlet

Stu Goldberg

Kostýmy:

Aieisha Li
  • Karush

Toto nebol boj o prežitie, ale boj pred televíznou obrazovkou s toľkými nezmyslami, čo ten film mal. Stroskotali na úplne neznámom mieste, ale s istotou vedeli, že pár míľ od nich je cesta, so zlomenou rukou, nohou sa veľakrát hlavný hrdina ani neuvedomil a kráčal si svižne vedľa svojej manželky v silnom chlade a vetre, bez problémov si hneď našli hotový úkryt a aj oheň bol hneď na svete a o napínavom vyslobodení ani nehovorím, keď z uhasnutého ohňa išiel niekoľkometrový dym. Vedľajšie "zápletky" sa od prvého momentu dali predpokladať, ale oni ešte s radosťou "prekvapovali" divákov. Hrôza!(31.12.2010)

Jednoduchý televízny survival bez väčších ambícií, ktorý som si pozrel len kvôli prítomnosti Michaela Madsena. Manželia v kríze si na výlete do kanadskej zimnej prírody urobia vyhliadkový let, pri ktorom ale dôjde k havárii a oni sa ocitnú odrezaní od sveta a odkázaní na vlastnú (ne)šikovnosť. Táto základná línia sa však tvorcom zrejme nezdala dostatočná a tak sa filmík pokúsili oživiť o dve vedľajšie - rodinnú (kde sledujeme iritujúce, trápne drísty a afekty ich dcér) a obchodnú (v ktorej sa rieši budúcnosť rodinnej firmy a jej zákulisná politika v štýle "napínavej" telenovely). Myslím, že bez týchto príbehových odbočiek by bol film znesiteľnejší. Michael Madsen sa v úlohe manžela tiež nijak nepretrhol, väčšinu filmu sa len sťažuje, krivká alebo leží a aktívnejšia činnosť ostáva na jeho filmovej manželke Alexandre Paul. Čo sa mi tu páčilo bola vizuálna stránka exteriérov a scény s vlkmi, kde sa sympaticky prejavil napínavý potenciál, no bohužiaľ sa z toho moc nevytrieskalo.(30.12.2010)

• jefff

Nemyslím si, že to bylo tak špatné. Jistě, klasická televizní standardka bez ambicí, ale zajímavě zfilmovaná s dobrými herci. Určitě koukatelné, než jak ukazuje csfd hodnocení.(11.11.2013)

• Orlau32

Z nudy a po nemoci jsem se dívala na tenhle film. I když jsem tušila, že to nebude za moc stát, takovouhle pitomost jsem nečekala. Znovu jsem se ujistila, že jakmile se jedná o film Kanady tak to stojí za "Zdravas královno ". Nejvíce mě štvalo, že si herec pletl zraněnou nohu (pravou) se zdravou levou. Jednou kulhal na tu, pak zase na onu a klidně si tu "zraněnou" přisedl, dal si ji pod sebe a sykal bolestí nad levou. A takových kravin tam bylo více.(27.12.2010)

• Budisovie

S bojom o prežitie mal tento film podobný len názov, inak sa jednalo o podpriemernú telenovelu :). Nezaujímavé, nenápadité. Nuda.(2.1.2011)