Landův lektvar lásky (TV film)

Landa's Elixir of Love

Dokumentární

Česko, 2009, 56 min

Erika Hníková

Erika Hníková

Jiří Strnad

Formální zpracování dokumentu je mi celkem lhostejné, stejně jako neustálé mediální propírání Landovy minulosti. Podstatný byl pro mne obsah "Landova letkvaru lásky", který velice hezky zachytil jak osobnost titulní postavy, tak i vzorek jeho obdivovatelů (viz rozhovory s diváky odcházejícími z představení "Tajemství Zlatého Draka" :-)) ) a zejména rádoby intelektuálských komediantů a pozérů, kteří se na Landově popularitě různou formou přiživují. Výstižný a téměř vyčerpávající komentář: type_B.(10.12.2009)

• A_FISH

Bavil jsem se dobře - nicméně dokument jako takový hodnotit nebudu... ale teď vážně... PŘEDSTAVTE SI SEMAFOR A DOMEČEK! http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/309294340090001-landuv-lektvar-lasky/(14.12.2009)

• boblig

Tak nefér a zavádějící příspěvek jsem v televizi už dlouho neviděl ... :-) Eriko, styď se a běž radši makat!(4.6.2011)

• Gilmour93

„Intouš sprostě kleje, sází ganju do hlavy / Daneček se směje, showbusiness má zásady..“ Nic nesdělující, neobjektivní a neprofesionální lektvar dokumentaristiky. Obsahové hodnocení osciluje mezi odpadem a 5 hvězdami - záleží na tom, jak spasiteli v mikině Everlast zobete jeho pronárodně-mystickou činnost z ruky a jestli máte obsidián v ledvinách nebo v kapse. Nakonec ten vesnický stréc s pupkem uhodil jako jediný hřebíček na hlavičku. Všichni bychom se měli povznést, neřešit nesmysly a jít makat, abychom zabezpečili sebe a blízké. To je, oč tu běží a dobře to ví i mesiáš, co často bourá v rallye.. Taky jste cítili ten podtext, když si Landa v Subaru projížděl trať a hlásil: "Pravá 1." No ještěže neřekl: "Pravá 1, horizont 88 metrů.."(14.12.2009)

• Enšpígl

Pevně doufám, že autoři tohoto dokumentu budou vyhozeni z ČT případně neseženou už žádnou zakázku, protože to co předvedli je i na nízkou úroveň naší žurnalistiky síla. Škoda, že nenašli odvahu za celých 60 minut se divakům ukázat ani představit. Velmi dobře jim to nakonci řekl ten dělník, ze kterýho se snažili udělat blbce "měli by jste jít radši pracovat" Opravdu se mě z jejich práce udělalo špatně. Jo a ten cca dvacetiletej obtloustej chlapeček a současně samozavnej soudce morálky co se v životě zmůže akorát na kecy a soudy druhých, to byl fakt slušnej nedodělek.(11.12.2009)