Landův lektvar lásky (TV film)

Landa's Elixir of Love

Dokumentární

Česko, 2009, 56 min

Erika Hníková

Erika Hníková

Jiří Strnad
  • Enšpígl

Pevně doufám, že autoři tohoto dokumentu budou vyhozeni z ČT případně neseženou už žádnou zakázku, protože to co předvedli je i na nízkou úroveň naší žurnalistiky síla. Škoda, že nenašli odvahu za celých 60 minut se divakům ukázat ani představit. Velmi dobře jim to nakonci řekl ten dělník, ze kterýho se snažili udělat blbce "měli by jste jít radši pracovat" Opravdu se mě z jejich práce udělalo špatně. Jo a ten cca dvacetiletej obtloustej chlapeček a současně samozavnej soudce morálky co se v životě zmůže akorát na kecy a soudy druhých, to byl fakt slušnej nedodělek.(11.12.2009)

V málokterém českém filmu padne tolik bránicirvoucích hlášek jako tady :D :D to je fakt HLÍNA v plném významu a rozsahu toho slova :D(2.12.2010)

Formální zpracování dokumentu je mi celkem lhostejné, stejně jako neustálé mediální propírání Landovy minulosti. Podstatný byl pro mne obsah "Landova letkvaru lásky", který velice hezky zachytil jak osobnost titulní postavy, tak i vzorek jeho obdivovatelů (viz rozhovory s diváky odcházejícími z představení "Tajemství Zlatého Draka" :-)) ) a zejména rádoby intelektuálských komediantů a pozérů, kteří se na Landově popularitě různou formou přiživují. Výstižný a téměř vyčerpávající komentář: type_B.(10.12.2009)

Otázne podľa mňa je, či sa má vôbec nejaký dokument zaoberať podobnými typmi ľudí, levitujúcich pri jaskyniach Moravského krasu a schopných prevrátiť Česko hore nohami. Pretože v prípade, ak sa im dá aj negatívna publicita, platí známa veta Oscara Wildea: "Je úplne jedno, či sa o mne hovorí v dobrom alebo v zlom, hlavne, že sa hovorí." A nech sa na mňa nejaký Landa a jeho fanúšikovia nehnevajú, ale to čo predvádza má od umenia tak ďaleko, ako môj splachovací záchod.(12.12.2009)

• paascha

Sieg, sieg, lumeni, velepleš Srajda v dalším úletu? To už ho nemáte dost? Mám pocit, že existuje část národa, která by lysohlavovo hovno pozlatila a na nosítkách nosila kolem Vyšehradu jako svátost, kdyby tomu debilovi stálo za to se na ně vysrat!(11.12.2009)