poster

Do morku kosti

 • Česko

  Winter's Bone

  (festivalový název)
 • USA

  Winter's Bone

 • Slovensko

  Zmrznutá kosť

  (festivalový název)

Drama

USA, 2010, 100 min

Režie:

Debra Granik

Předloha:

Daniel Woodrell (kniha)

Scénář:

Anne Rosellini

Producenti:

Alix Madigan

Kostýmy:

Rebecca Hofherr
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ***

  Scénář: Debra Granik, Anne Rosellini .. Bezesný americký lont.. Slušné, ale Oscarové zápočty nepobírám.(10.2.2011)

 • viperblade
  **

  Na tomhle filmu se mi nelíbí jediná, ale pro mě zásadní věc - nedá vám žádné indicie proto, abyste si mohli alespoň domyslet, proč jsou věci tak, jak jsou. Nikdy se nedozvíte, proč matce hráblo nebo proč otec odešel… Beru, režisérka nám chtěla dát jistou volnost, abychom si mohli příběh vyložit podle sebe jenže… u takového filmu mi to přijde jako šlápnutí vedle. Tyto filmy rozděluju do dvou kategorií - dobré a špatné hádanky. Vysvětlím vám to na příkladu - znáte takové ty hádanky "je pět domů, v každém bydlí někdo jiný, každý dům má jinou barvu" a pak přijde dalších dvacet indicií a otázka zní: "Kdo má v domě psa?" Na první pohled se vám to zdá nesmyslné, ale když nad tím pár hodin strávíte, tak máte jistou možnost je vyřešit. Tomuhle já říkám skvělá hádanka a filmy v takovémhle stylu (např. Mulholland Drive) mě baví, i když tyto hádanky/filmy často nevyřeším. Nicméně Winter's Bone je příkladem špatné hádanky. Autor vám řekne jen "je pět domů, v každém bydlí někdo jiný, každý dům má jinou barvu. Ve kterém domě žije pes?“, aniž by řekl další indicie. A když vám autor nedá prostředky k tomu, abyste tu hádanku/film vyřešili, tak to je špatně a vás to přestane bavit. Stejně jako mě tenhle film. Ale abych nebyl tak kritický, oceňuju tři věci - Jennifer Lawrence, o které doufám ještě uslyšíme, Sheryl Lee, kterou jsem po dlouhé době viděl ve filmu a fakt, že nějakou tu atmosféru (hlavně ze začátku) tenhle film má. Jsem zvědavý, jak se hodnocení změní po Oscarech, kde si film určitě urve nějaké nominace… Pro mě je Winter's Bone obdobou loňského snímku Precious, akorát s tím rozdílem, že Precious s vámi jedná alespoň na rovinu… 40 %.(30.12.2010)

 • Ant
  ***

  Celkem zajímavý pohled do komunity, kde si "white trash" dost nevybíravým způsobem vyřizuje účty. Jenomže se celý příběh točí kolem jedné prosté zápletky, která vám ale vlastně nic neřekne a u které jsem pravidelně co 10 minut usínala. Nadšená jsem byla jen z duchaplného výkonu Jennifer Lawrence. Od filmu jsem ale čekala mnohem víc.(4.12.2010)

 • Superpero
  ****

  Boduje to syrovou atmosférou opravdu velmi nehostiného prdelákova. Děj je neotřelý a líbilo se mi i prozaické neakční vyvrcholení. Mám rád tyhle americké filmy, kde si různé rodinné klany vyřizují účty a každý je dobrý pouze, jako jeho slovo.(23.9.2014)

 • Flipper
  **

  Bloncka polovicu filmu hľada fotra, druhú polovicu dostáva na prdel. Hnus je v tom, že film chce každú sekundu diváka presviedčať o tom v akom zlom prostredí sa nachádzame. Škaredé Američanky sa mračia a hrajú kauntry... Bojím! Tu treba naozaj učiť štvorročné deti ako strieľať na veveričky! Potom ešte film chce urobiť akože tajomnú atmosféru tým, že každá postava je prepnutá, psychicky labilná, alebo inak trepnutá balvanom do gebene. Fakt rispekt netušil som, že vrahom bude záhradnik... pri tom polnočnom rybolove máme ešte urobiť HÍÍ a potom si vydýchnuť aká je tá naša bloncka odvážna... bleh!(4.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace