Do morku kosti

Anne Rosellini

Alix Madigan

Kostýmy:

Rebecca Hofherr

Zápletkou až nápadne podobné s True Grit. Výborná Jennifer Lawrence v depresívnom skorothrilleri z dokonale odpudivého amerického prdelákova, vedľa ktorého sú aj rumunské lazy úplný Manhattan. Akurát že tu sa žije podľa drsného, ale pevného a zrejme pre danú komunitu fungujúceho kódexu. Celý čas som čakal, kedy do záberu vstúpi Raylan Givens a začne to tam všetko strieľať hlava-nehlava.(3.7.2011)

• Flipper

Bloncka polovicu filmu hľada fotra, druhú polovicu dostáva na prdel. Hnus je v tom, že film chce každú sekundu diváka presviedčať o tom v akom zlom prostredí sa nachádzame. Škaredé Američanky sa mračia a hrajú kauntry... Bojím! Tu treba naozaj učiť štvorročné deti ako strieľať na veveričky! Potom ešte film chce urobiť akože tajomnú atmosféru tým, že každá postava je prepnutá, psychicky labilná, alebo inak trepnutá balvanom do gebene. Fakt rispekt netušil som, že vrahom bude záhradnik... pri tom polnočnom rybolove máme ešte urobiť HÍÍ a potom si vydýchnuť aká je tá naša bloncka odvážna... bleh!(4.2.2011)

"Nikdy nepros o to, čo ti malo byť ponúknuté." Winter's Bone pôsobivo zobrazuje riešenie ťažkej situácie neúplnej rodiny v už tak ťažkom živote v neľahkých podmienkach (kde sa obživa zaobstaráva vlastnoručne v lese). Motorom filmu nie je ani tak scenár, ako atmosferické prostredie stredoamerického zapadákova, kde záhrady skrášľujú hrdzavé vraky áut a v kôlňach sa pěcie a fetuje perník. A kde medzi obyvateľmi fungujú spoločenské pravidlá, z ktorých mrazí v kostiach. Jennifer Lawrence je tu skutočne teenage ťahúňom, aký sa na plátne vidí raz za čas. Pocitovo blízke Coenovic Fargu, akurát bez nadsádzky. Missouri si ako turista nechám ujsť.(7.7.2014)

Celkem zajímavý pohled do komunity, kde si "white trash" dost nevybíravým způsobem vyřizuje účty. Jenomže se celý příběh točí kolem jedné prosté zápletky, která vám ale vlastně nic neřekne a u které jsem pravidelně co 10 minut usínala. Nadšená jsem byla jen z duchaplného výkonu Jennifer Lawrence. Od filmu jsem ale čekala mnohem víc.(4.12.2010)

Boduje to syrovou atmosférou opravdu velmi nehostiného prdelákova. Děj je neotřelý a líbilo se mi i prozaické neakční vyvrcholení. Mám rád tyhle americké filmy, kde si různé rodinné klany vyřizují účty a každý je dobrý pouze, jako jeho slovo.(23.9.2014)