Do morku kosti

Anne Rosellini

Alix Madigan

Kostýmy:

Rebecca Hofherr

Slabá, tuctová drámička, ktorá nemá veľa čo ponúknuť. Jediné, čo stojí za zmienku sú exteriéry a obraz amerických buranov, ktorí miestami dokážu navodiť akú-takú bezútešnú, depresívnejšiu atmosféru. Ani kamera a herecký výkon J. Lawrence neboli zlé. To je však všetko. Dejová linka je nudná, nezáživná, veľa scénok je zbytočných, alebo sa vlečú ako jeden veľký, nudný sopeľ z nosa. Nosná téma bola spracovaná veľmi povrchne. Slabučký priemer. 50/100(19.10.2014)

Překvapuje mě, že film, který se tak moc snaží být svůj, divácky nepřívětivý a charakterově nevlídný, se začne téměř na samém startu utápět ve vlastní šťávě a lehké rutině. Kdyby bylo negativně naladěné jenom něco a někdo, snad bych se dokázal do Ree vžít, ale když je všechno bezútěšné a všichni nepřátelští, špinaví či fetující, ztrácí se náboj hodně rychle. Navíc hlavní dějová linka je tak řídká, že už po hodině se opakuje snad potřetí a je jasné, že může skončit jen dvěma možnými způsoby. Ten, který se nakonec dostavil, mi vyhovuje určitě víc, takže díky němu a solidnímu Johnu Hawkesovi je Kost za silnějších 50%. Oscarové nominace jsou však o to větším kiksem.(18.2.2011)

V současné době se v americkém nezávislém filmu objevují nejčastěji příběhy lidí, žijících v chudých koutech světa, které zobrazují jejich morální a emocionální zápasy za doprobodu akustické kytary a záběrů krajin.Konkrétně jde o rodinu žijící v jihozápadním Missouri, kde je to tak pusté a malebné, že se tu "zmrzlá kost" bude cítit dobře. Režisérka Debra Granik zadaptovala román Daniela Woodrella. Film byl vřele přijat na Sundance Film Festivalu, odkud si přivezl hlavní cenu poroty za scénář. Chladná kamera a hudba za doprovodu horských balad zdůrazňuje bezútěšnost studených kopců a otrhaného lesa. Ale film je hlavně postaven na hercích. Mladá vycházející hvězda Jennifer Lawrence se převtělila do role moderní Antigony a musí řešit problémy, které by děsilo většinu dospělých. John Hawkes, který vchází do děje nesympatickým způsobem, ale čím víc se blíží konec, tím ho budete mít radši a minimálně nominaci na Oscara si právem zaslouží. Winter's Bone je nezapomenutelný film. Měl by s váma zatřást, a taky zatřese...(5.2.2011)

Celkem zajímavý pohled do komunity, kde si "white trash" dost nevybíravým způsobem vyřizuje účty. Jenomže se celý příběh točí kolem jedné prosté zápletky, která vám ale vlastně nic neřekne a u které jsem pravidelně co 10 minut usínala. Nadšená jsem byla jen z duchaplného výkonu Jennifer Lawrence. Od filmu jsem ale čekala mnohem víc.(4.12.2010)

• Houdini

Oscar 4 nominace: Nejlepší film, Herečka HR - Jennifer Lawrence, Herec VR - John Hawkes, Scénář - A(25.1.2011)