Do morku kosti

Scénografie:

Mark White

Kostýmy:

Rebecca Hofherr

Tento snímek je mi nějak nesedl. Celkově na mě působí nudně a nezáživně. Pár světlých momentů se tam najde, ale nic, co by mne nějak ohromilo nebo nadchlo. Na to, že film byl nominován na 4 oskary mi přišel dosti slabý. Takové slabší 3*. 5/10(5.11.2012)

• Rogue

Naprosto famózní sračka - gradace pomocí krav, intermezzo s veverkami, svícení na vodu, akce s motorovkou a vlastně i všechno ostatní... Křečovitý kýč z jehož oscarových nominací se zblázním radostí. Výtečný příběh o chození mezi domy plné napětí a skvělých dialogů. A banjo a kuřátka od hodného strýčka. - Vždycky jsi mi naháněl hrůzu. - To proto, že seš chytrá. Mrdka od hlavy až k patě.(26.2.2011)

Jak už bylo řečeno, tenhle film stojí především na atmosféře a vynikající (a krásné) Jennifer Lawrence. O podobných, často také nezávislých filmech se obvykle píše, jak jsou hrozně lidské, syrové a realistické, a spousta z nich si na to jenom hraje, ale Winter's Bone takový doopravdy je. Samozřejmě nevím, jak přesně to chodí na americkém středozápadě, ale tyhle skoro až post-apo krajinky a naprosto přesní herci jsou fascinující.(9.1.2011)

Celkem zajímavý pohled do komunity, kde si "white trash" dost nevybíravým způsobem vyřizuje účty. Jenomže se celý příběh točí kolem jedné prosté zápletky, která vám ale vlastně nic neřekne a u které jsem pravidelně co 10 minut usínala. Nadšená jsem byla jen z duchaplného výkonu Jennifer Lawrence. Od filmu jsem ale čekala mnohem víc.(4.12.2010)

Scénář: Debra Granik, Anne Rosellini .. Bezesný americký lont.. Slušné, ale Oscarové zápočty nepobírám.(10.2.2011)

• - V přípravě na svou roli se Jennifer Lawrence naučila stahovat veverky, sekat dříví a prát se. (HellFire)

• - Seržant Russell Schalk, který si zahrál armádního náboráře, je jím i ve skutečnosti. Jde o válečného veterána, který sloužil u 1st Cavalry Division. (Mr.Hudson)

• - Jeden z nejméně vydělávajících filmů, který kdy byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší film. (-bad-mad-wolf-)