Do morku kosti

Mark White

Kostýmy:

Rebecca Hofherr
  • moviesfan

Já vám nevím. První 2/3 filmu mi prakticky nic neříkaly, zbylá třetina už celkem ušla, ale pořád mi nejdou do hlavy nominace na Oscara. Dle mého jsou zbytečné.(11.2.2011)

Já si nemůžu pomoct, ale mně se to prostě líbilo. Je to trochu zvláštní film, který v divákovi jistě zanechá pár otázek a taky s dost zvláštními postavami, které bych skutečně v reálném životě nechtěla nikdy potkat. Zároveň film ale výborně zobrazuje tu odvrácenou stranu amerického venkova a nic nepřikrášluje. Hodně se mi líbila ta mrazivá až syrová atmosféra. Napětí taky nechybělo, já se nenudila ani chvilku. Jennifer Lawrence podala naprosto dokonalý herecký výkon a v pohodě utáhla celý film. Pokud se tato herečka nenechá zcela pohltit slávou, která ji jistě za chvíli díky Hunger Games čeká a nezanevře i na tyto malé filmy, tak se z ní může stát jednou opravdu velká herečka. Winter's Bone není žádný převratný film, zápletka není nijak složitá, ale už delší dobu jsem neviděla takto pojatý film a pro podobná dramata mám prostě slabost, dolů s hodnocením rozhodně nepůjdu.(18.2.2012)

Scénář: Debra Granik, Anne Rosellini .. Bezesný americký lont.. Slušné, ale Oscarové zápočty nepobírám.(10.2.2011)

Tento snímek je mi nějak nesedl. Celkově na mě působí nudně a nezáživně. Pár světlých momentů se tam najde, ale nic, co by mne nějak ohromilo nebo nadchlo. Na to, že film byl nominován na 4 oskary mi přišel dosti slabý. Takové slabší 3*. 5/10(5.11.2012)

Americká kritika kvičela nadšením a já patrně tuším proč, nicméně američan nejsem, v Americe jsem nikdy nebyl a nedokážu posoudit, jak moc je film pro občana USA výstižný / naturalistický / jinak nitro postihující. Jenže o to tu tak moc neběží. Kdybych to měl hned shrnout, Winter's Bone od začátku tak moc dává na odiv svou diváckou neatraktivitu (jeden z komentátorů zde píše cosi o amerických buranech s budweiserem v ruce, budiž - ono je to vcelku přesné) a snahu všem říci, že takhle to tam u nich PROSTĚ CHODÍ, že jsem nad smysluplností a oprávněností všeho zobrazovaného přestal dumat už po čtvrthodině. Je mi to fuk. Nevím, jestli burani z amerického zapadákova kdesi v lesích sjíždějí koks ostošest, problémy vyřizují bouchačkou a nutí povahou svého žití i sedmnáctileté holky být chlap, nicméně v intencích tohohle filmu to platí stoprocentně a já jim všechno zobal z ruky. Jsou to reálie nehezké, nepříjemné a drsné ne proto, že drsně vypadají, ale protože drsné prostě jsou. Dostal jsem do žíly infúzi veškeré té životní těžkosti a to se stejnou samozřejmostí, jako titulní hrdinka učí děcka lovit veverky. Co se příběhu týče, kdekoliv jinde by podobná nepříliš složitá story působila se svým vyústěním divně, směšně, možná i hloupě, tady je normální. Nenormální je jen výkon Jennifer Lawrence, která je prostě fantastická. K oscarovým nominacím se vyjadřovat nebudu, nicméně pokud Winter's Bone pro průměrného amíka opravdu znamená kus odvrácené duše, zakopané tam někde v lesích, tak je plně chápu. Body navíc za objevení talentované Jennifer Lawrence. 9/10(2.8.2011)