poster

Do morku kosti

 • Česko

  Winter's Bone

  (festivalový název)
 • USA

  Winter's Bone

 • Slovensko

  Zmrznutá kosť

  (festivalový název)

Drama

USA, 2010, 100 min

Režie:

Debra Granik

Předloha:

Daniel Woodrell (kniha)

Scénář:

Anne Rosellini
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hild
  ****

  Já si nemůžu pomoct, ale mně se to prostě líbilo. Je to trochu zvláštní film, který v divákovi jistě zanechá pár otázek a taky s dost zvláštními postavami, které bych skutečně v reálném životě nechtěla nikdy potkat. Zároveň film ale výborně zobrazuje tu odvrácenou stranu amerického venkova a nic nepřikrášluje. Hodně se mi líbila ta mrazivá až syrová atmosféra. Napětí taky nechybělo, já se nenudila ani chvilku. Jennifer Lawrence podala naprosto dokonalý herecký výkon a v pohodě utáhla celý film. Pokud se tato herečka nenechá zcela pohltit slávou, která ji jistě za chvíli díky Hunger Games čeká a nezanevře i na tyto malé filmy, tak se z ní může stát jednou opravdu velká herečka. Winter's Bone není žádný převratný film, zápletka není nijak složitá, ale už delší dobu jsem neviděla takto pojatý film a pro podobná dramata mám prostě slabost, dolů s hodnocením rozhodně nepůjdu.(18.2.2012)

 • Xmilden
  **

  Něco se strašným způsobem nepovedlo. Jak je možné že filmy jako Počátek nemají ani náhodou šanci na Oscara, Prokletý ostrov nebyl dokonce ani nominovaný a pak se do nominace dostane Winter's Bone? Totální úlet akademiků. Film kde hraje hlavní roli nuda. Vedlejší role si střihly amatérismus, nezajímavost a hlavně nelogičnost. Po většinu filmu člověk ani moc neví která bije. Proč hlavní hrdinku chtějí ty ženské umlátit k smrti? Proč ji rovnou nezastřelí, když strká nos tam kde by neměla. Vše jsem si musel domýšlet a prakticky si vytvořit svou vlastní dějovou linii. Protože ta originální je strašná. Doporučení všem kteří tento film neviděli, nekoukejte na něj. Mohlo by to pro vás mít katastrofální následky. Já jsem přišel zbytečně o 100 minut svého života.(28.2.2011)

 • Houdini

  Oscar 4 nominace: Nejlepší film, Herečka HR - Jennifer Lawrence, Herec VR - John Hawkes, Scénář - A(25.1.2011)

 • Jamal
  ***

  Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle není oskarový film. Jsem zvyklý na občasné nominace, které mi absolutně nejsou blízké, ale vždy jsem se snažil pochopit a najít smysl - a taky většinou našel. Ale tady? Nechápu. Herecký výkon nebyl špatnej, ale na oskara? Scénář,... takových tu je spousta. A film, to už vůbec nechápu. Vůbec neměl šmrnc, byla to napůl nuda, vůbec mě ničím neuchvátil. Jediné co mě nechává klidným, že tento film prostě nevyhraje. Ale na druhou stranu ten film za to nemůže, že byl nominovanej, to je problém poroty, která ty filmy vybírala, takže ho za to neodsuzuji.(21.2.2011)

 • moviesfan
  **

  Já vám nevím. První 2/3 filmu mi prakticky nic neříkaly, zbylá třetina už celkem ušla, ale pořád mi nejdou do hlavy nominace na Oscara. Dle mého jsou zbytečné.(11.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace