poster

Do morku kosti

 • Česko

  Winter's Bone

  (festivalový název)
 • USA

  Winter's Bone

 • Slovensko

  Zmrznutá kosť

  (festivalový název)

Drama

USA, 2010, 100 min

Režie:

Debra Granik

Předloha:

Daniel Woodrell (kniha)

Scénář:

Anne Rosellini

Producenti:

Alix Madigan

Scénografie:

Mark White

Kostýmy:

Rebecca Hofherr
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • moviesfan
  **

  Já vám nevím. První 2/3 filmu mi prakticky nic neříkaly, zbylá třetina už celkem ušla, ale pořád mi nejdou do hlavy nominace na Oscara. Dle mého jsou zbytečné.(11.2.2011)

 • Hild
  ****

  Já si nemůžu pomoct, ale mně se to prostě líbilo. Je to trochu zvláštní film, který v divákovi jistě zanechá pár otázek a taky s dost zvláštními postavami, které bych skutečně v reálném životě nechtěla nikdy potkat. Zároveň film ale výborně zobrazuje tu odvrácenou stranu amerického venkova a nic nepřikrášluje. Hodně se mi líbila ta mrazivá až syrová atmosféra. Napětí taky nechybělo, já se nenudila ani chvilku. Jennifer Lawrence podala naprosto dokonalý herecký výkon a v pohodě utáhla celý film. Pokud se tato herečka nenechá zcela pohltit slávou, která ji jistě za chvíli díky Hunger Games čeká a nezanevře i na tyto malé filmy, tak se z ní může stát jednou opravdu velká herečka. Winter's Bone není žádný převratný film, zápletka není nijak složitá, ale už delší dobu jsem neviděla takto pojatý film a pro podobná dramata mám prostě slabost, dolů s hodnocením rozhodně nepůjdu.(18.2.2012)

 • Renton
  ***

  Scénář: Debra Granik, Anne Rosellini .. Bezesný americký lont.. Slušné, ale Oscarové zápočty nepobírám.(10.2.2011)

 • TheJokerCZ
  ***

  Tento snímek je mi nějak nesedl. Celkově na mě působí nudně a nezáživně. Pár světlých momentů se tam najde, ale nic, co by mne nějak ohromilo nebo nadchlo. Na to, že film byl nominován na 4 oskary mi přišel dosti slabý. Takové slabší 3*. 5/10(5.11.2012)

 • -bad-mad-wolf-
  *****

  Americká kritika kvičela nadšením a já patrně tuším proč, nicméně američan nejsem, v Americe jsem nikdy nebyl a nedokážu posoudit, jak moc je film pro občana USA výstižný / naturalistický / jinak nitro postihující. Jenže o to tu tak moc neběží. Kdybych to měl hned shrnout, Winter's Bone od začátku tak moc dává na odiv svou diváckou neatraktivitu (jeden z komentátorů zde píše cosi o amerických buranech s budweiserem v ruce, budiž - ono je to vcelku přesné) a snahu všem říci, že takhle to tam u nich PROSTĚ CHODÍ, že jsem nad smysluplností a oprávněností všeho zobrazovaného přestal dumat už po čtvrthodině. Je mi to fuk. Nevím, jestli burani z amerického zapadákova kdesi v lesích sjíždějí koks ostošest, problémy vyřizují bouchačkou a nutí povahou svého žití i sedmnáctileté holky být chlap, nicméně v intencích tohohle filmu to platí stoprocentně a já jim všechno zobal z ruky. Jsou to reálie nehezké, nepříjemné a drsné ne proto, že drsně vypadají, ale protože drsné prostě jsou. Dostal jsem do žíly infúzi veškeré té životní těžkosti a to se stejnou samozřejmostí, jako titulní hrdinka učí děcka lovit veverky. Co se příběhu týče, kdekoliv jinde by podobná nepříliš složitá story působila se svým vyústěním divně, směšně, možná i hloupě, tady je normální. Nenormální je jen výkon Jennifer Lawrence, která je prostě fantastická. K oscarovým nominacím se vyjadřovat nebudu, nicméně pokud Winter's Bone pro průměrného amíka opravdu znamená kus odvrácené duše, zakopané tam někde v lesích, tak je plně chápu. Body navíc za objevení talentované Jennifer Lawrence. 9/10(2.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace