poster

Do morku kosti

 • Česko

  Winter's Bone

  (festivalový název)
 • USA

  Winter's Bone

 • Slovensko

  Zmrznutá kosť

  (festivalový název)

Drama

USA, 2010, 100 min

Režie:

Debra Granik

Předloha:

Daniel Woodrell (kniha)

Scénář:

Anne Rosellini

Producenti:

Alix Madigan

Kostýmy:

Rebecca Hofherr
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ***

  Slabá, tuctová drámička, ktorá nemá veľa čo ponúknuť. Jediné, čo stojí za zmienku sú exteriéry a obraz amerických buranov, ktorí miestami dokážu navodiť akú-takú bezútešnú, depresívnejšiu atmosféru. Ani kamera a herecký výkon J. Lawrence neboli zlé. To je však všetko. Dejová linka je nudná, nezáživná, veľa scénok je zbytočných, alebo sa vlečú ako jeden veľký, nudný sopeľ z nosa. Nosná téma bola spracovaná veľmi povrchne. Slabučký priemer. 50/100(19.10.2014)

 • novoten
  ***

  Překvapuje mě, že film, který se tak moc snaží být svůj, divácky nepřívětivý a charakterově nevlídný, se začne téměř na samém startu utápět ve vlastní šťávě a lehké rutině. Kdyby bylo negativně naladěné jenom něco a někdo, snad bych se dokázal do Ree vžít, ale když je všechno bezútěšné a všichni nepřátelští, špinaví či fetující, ztrácí se náboj hodně rychle. Navíc hlavní dějová linka je tak řídká, že už po hodině se opakuje snad potřetí a je jasné, že může skončit jen dvěma možnými způsoby. Ten, který se nakonec dostavil, mi vyhovuje určitě víc, takže díky němu a solidnímu Johnu Hawkesovi je Kost za silnějších 50%. Oscarové nominace jsou však o to větším kiksem.(18.2.2011)

 • Kryšpín
  ****

  V současné době se v americkém nezávislém filmu objevují nejčastěji příběhy lidí, žijících v chudých koutech světa, které zobrazují jejich morální a emocionální zápasy za doprobodu akustické kytary a záběrů krajin.Konkrétně jde o rodinu žijící v jihozápadním Missouri, kde je to tak pusté a malebné, že se tu "zmrzlá kost" bude cítit dobře. Režisérka Debra Granik zadaptovala román Daniela Woodrella. Film byl vřele přijat na Sundance Film Festivalu, odkud si přivezl hlavní cenu poroty za scénář. Chladná kamera a hudba za doprovodu horských balad zdůrazňuje bezútěšnost studených kopců a otrhaného lesa. Ale film je hlavně postaven na hercích. Mladá vycházející hvězda Jennifer Lawrence se převtělila do role moderní Antigony a musí řešit problémy, které by děsilo většinu dospělých. John Hawkes, který vchází do děje nesympatickým způsobem, ale čím víc se blíží konec, tím ho budete mít radši a minimálně nominaci na Oscara si právem zaslouží. Winter's Bone je nezapomenutelný film. Měl by s váma zatřást, a taky zatřese...(5.2.2011)

 • Ant
  ***

  Celkem zajímavý pohled do komunity, kde si "white trash" dost nevybíravým způsobem vyřizuje účty. Jenomže se celý příběh točí kolem jedné prosté zápletky, která vám ale vlastně nic neřekne a u které jsem pravidelně co 10 minut usínala. Nadšená jsem byla jen z duchaplného výkonu Jennifer Lawrence. Od filmu jsem ale čekala mnohem víc.(4.12.2010)

 • Houdini

  Oscar 4 nominace: Nejlepší film, Herečka HR - Jennifer Lawrence, Herec VR - John Hawkes, Scénář - A(25.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace