poster

Do morku kosti

 • Česko

  Zmrzlá kost

 • Česko

  Winter's Bone

  (festivalový název)
 • USA

  Winter's Bone

 • Slovensko

  Zmrznutá kosť

  (festivalový název)

Drama

USA, 2010, 100 min

Režie:

Debra Granik

Předloha:

Daniel Woodrell (kniha)

Scénář:

Anne Rosellini

Producenti:

Alix Madigan

Scénografie:

Mark White

Kostýmy:

Rebecca Hofherr
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Crocuta
  ****

  Kudrnovy děti Missouri 2010 aneb veverky jsou nejlepší smažené :-)). Jako sociální sonda funguje film skvěle, Jennifer Lawrence je nadmíru sympatická a kamera i hudba zasluhují pochvalu. A mě osobně, jako zarytému fanouškovi Twin Peaks, udělala svým výstupem obzvláštní radost Sheryl Lee, která na těch svých třiačtyřicet sice rozhodně vypadá, ale roztomilé dolíčky ve tvářích má pořád.(28.1.2012)

 • Traffic
  *****

  Jak už bylo řečeno, tenhle film stojí především na atmosféře a vynikající (a krásné) Jennifer Lawrence. O podobných, často také nezávislých filmech se obvykle píše, jak jsou hrozně lidské, syrové a realistické, a spousta z nich si na to jenom hraje, ale Winter's Bone takový doopravdy je. Samozřejmě nevím, jak přesně to chodí na americkém středozápadě, ale tyhle skoro až post-apo krajinky a naprosto přesní herci jsou fascinující.(9.1.2011)

 • Arbiter
  ***

  Komorní a divné. Život, kterej jde mimo mě, hodnoty, který jdou z velký části mimo mě a scénář strukturou trochu na palici. Že bych měl pocit přítomnosti autentické sondy do nějaké subkultury se taky říct nedá. Cejtil jsem ale ostří a místně hutnou atmosféru, která se však často střídala s nudou. Oscarovou nominaci moc nechápu. Rogue je ale zbytečně zlá.(4.6.2011)

 • POMO
  ****

  "Nikdy nepros o to, čo ti malo byť ponúknuté." Winter's Bone pôsobivo zobrazuje riešenie ťažkej situácie neúplnej rodiny v už tak ťažkom živote v neľahkých podmienkach (kde sa obživa zaobstaráva vlastnoručne v lese). Motorom filmu nie je ani tak scenár, ako atmosferické prostredie stredoamerického zapadákova, kde záhrady skrášľujú hrdzavé vraky áut a v kôlňach sa pěcie a fetuje perník. A kde medzi obyvateľmi fungujú spoločenské pravidlá, z ktorých mrazí v kostiach. Jennifer Lawrence je tu skutočne teenage ťahúňom, aký sa na plátne vidí raz za čas. Pocitovo blízke Coenovic Fargu, akurát bez nadsádzky. Missouri si ako turista nechám ujsť.(7.7.2014)

 • oje
  ***

  Atmosféru film rozhodně má. Napětí, neustálý strach a znechucení z nehostinného a syrově vyobrazeného amerického venkova, kde se úroveň inteligence osadníků pohybuje na hraně debility, doprovází klopýtání mladičké dívky po sousedství od začátku do konce. Samotný dojem z naturalistického ztvárnění to ale sám utáhnout nemůže. Bez výraznějších momentů, které by skutečně prohloubily dramatický rozměr filmu, a pronikavějšího příběhu působí umírněným dojmem, který si víc nevyslouží.(7.9.2011)

 • - V přípravě na svou roli se Jennifer Lawrence naučila stahovat veverky, sekat dříví a prát se. (HellFire)

 • - Jeden z nejméně vydělávajících filmů, který kdy byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší film. (-bad-mad-wolf-)

 • - Seržant Russell Schalk, který si zahrál armádního náboráře, je jím i ve skutečnosti. Jde o válečného veterána, který sloužil u 1st Cavalry Division. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace