Pýcha, předsudek a zombie

• USA Pride and Prejudice and Zombies (více)

Klasický román Jane Austenové o spletitých vztazích milenců z různých sociálních vrstev Anglie 19. století je všeobecně známý. Tentokrát se ale odehrává za poněkud jiných okolností, protože Zemi napadla armáda nenasytných zombie. Z Elizabeth Bennet (Lily James) je neohrožená hrdinka, která dokonale ovládá bojová umění i zbraně, zatímco pohledný, ale povýšený pan Darcy (Sam Riley) zuřivě zabíjí vše, co se podobá zombie. Protože útoky nemrtvých stále získávají na síle, oba musí překonat pýchu a spojit síly, aby na krví nasáklém bojišti porazili všechny zombie jednou provždy. (Bontonfilm)

pepo

Lovely. Ale samozrejme je absolútna béčková chujovina a treba mať nadhľad. Konečne som dostal to, čo som čakal od slabého Janka a Marienky alebo príšerného Lincolna zabijaka upírov. Je super, že v jadre to ostala tá tradičná Pýcha a predsudok akurát okorenená o zombíkov, osekané ručičky, nožičky a nejaké tie výbuchy. Proste tá pravá romantika pre baby aj chalanov. Škoda veľmi zlých akčných scén, pretože príbeh Lizzie s pánom Darcym aj vďaka castingu stále funguje ako sa patrí :) 7/10 P.S. poprosil by som som o Búrlivé výšiny s vlkodlakmi ()

corpsy

Wau! Sledovať modelky ( herečky ) oblečené v empíricky-viktoriánskych šatôčkach, je neskutočne erektoidné. Sledovať ako sa pohrávajú s plíživou smrťou, už tak efektné nieje. Rejža a scenárista ( na motívy iného úchyla ) nejako zaspal dobu, a hanbí sa za to, že vôbec točí horor. Dievčatá si v niektorých pasážach aj poplačú ( Benettová, Darcy ), ostatný si poplačú tiež, teda z toho strateného potenciálu. ()

Sabrewulf odpad!

Dámy a pánové, máme tu zbrusu nový žánr. Popcornová intošárna. Tzn. film, který si sice bere téma (zombie) vhodné pro blockbustery, akční béčka - prostě popcornovky, jenže je podaný tak intelektuálně, že se to úplně vymyká jakékoliv očekávané představě o zombie filmu. S čímž souvisí: nevěřte traileru!!! Není to žádná béčková řež, není to ani parodie na Pýchu a předsudek. Je to NUDA NA CHCÍPNUTÍ (slovy kamaráda: "Neskutečná pičárna!"), která probíhá stylem: Půl hodiny snobských prázdných keců, 30ti sekundové setkání se zombíky, hodina snobských prázdných keců, 30ti sekundové setkání se zombíky, tři hodiny snobských prázdných keců.... a tak až do koce. To vše zabalené v totálně vážném tónu bez jediné nadsázky, za což jsem měl chuť dát režisérovi pořádnou bombu mezi oči. Kdyby aspoň ty občasné scény se zombíky byly nějak zajímavé, ale... ony to nejsou ani zombie (mluví, ksichtí se na vás v kostele během kázání...) a navíc se objevují na scéně nesmyslnými způsoby - za všechno hovoří třeba noční scéna" Útočí na nás!" Nebudu vysvětlovat, to ani nejde, to se musí vidět. Je to strašně pitomé - všichni ví, že si po okolí chodí zombíci a nikde žádné stráže, bezpečností opatření apod. Pro koho je ten blábol určený, kurva?!! Snobáky a intoše bude urážet, že se tam míchá to "podřadné" téma zombií a milovníky akčních béček unudí k smrti nekonečná vata. A ty dvě témata ani nedrží pohromadě. Kombinace áčkové výpravy, snobských keců, precizního chování a dialogů vyšší třídy, zombií, které jsou tam přimíchány uměle, céčkových scén se zombiemi, hloupého fungování světa, rádoby cool bojujících slepic, přičemž taková scéna je tam jen jedna (takže všechno a nic), to vše myšleno se smrtelnou vážností = to je hodné skutečného (pseudo?)intoše. P.S: Portmanová svojí produkcí u mě klesla až na dno žumpy. P.S.2: Matt Smith je strašně odporný herec. ()

sniper18

Od Pride and prejudice and zombies som pôvodne očakával buď poriadnu béčkovú zábavu, ktorá by sa mohla stať menším kultom alebo naopak úplným neznesiteľným brakom, ale na moje prekvapenie som dostal skôr tú strednú cestu, teda bez problémov pozerateľný film, pri ktorom ma síce mrzí, že ma v ničom nenadchol, ale ani zlé to určite nebolo, celkom ma to aj bavilo. Keďže mi bolo jasné, že samotná zombie tématika bude skôr len ako doplnok, najviac som sa obával, aby práve tá romantická zložka v historickom prostredí tomu nepodlomila nohy, ale našťastie sa tak nestalo. Samozrejme to nie je až tak kvalitné, ako v tých lepších plnohodnotných filmoch tohto typu, ale aj tak mi tu postavy prišli sympatické, samozrejme hlavne ženské, ale aj mužské, pričom aj vzťahy medzi nimi sú podané ideálne, takže ma to dokázalo zaujať aj mimo zombie tématiky a bol som celkom zvedavý, ako sa tie vzťahy budú vyvíjať, takže dejovo mi to celkovo prišlo obstojne zvládnuté bez slabých miest. Inak tá zombie stránka svoj potenciál určite nevyužila, mohlo to byť veľkolepejšie, surovejšie, pričom som dúfal aj v nejaké strety klasických vojakov s dobovou výzbrojou v boji proti zombiám, čoho som sa vlastne nedočkal, ale má to aj svoje klady. Zombie vyzerajú celkom slušne, občas sa nájde aj nejaký trochu drsnejší moment a aj tie akčné scény, ktoré tvoria prevažne súboje mi prišli vzhľadom na typ postáv pomerne dobre zvládnuté. Takže obsadeniu nemám moc čo vytknúť, síce väčšinu poznám skôr len z pár vedľajších úloh, ale aj tak sú bez problémov, hlavné hrdinky sú nielen pekné, ale ani po hereckej stránke moc nezaostávajú a aj v akcii niečo predvedú a poteší aj pár tých známejších hercov ako Charles Dance, Lena Headey alebo Matt Smith. Vizuálne je to tiež dobre zvládnuté, lokácie sú atraktívne, potešia pekné dobové kostýmy a až na pár momentov ani efekty nesklamú. Takže určite sa z toho dalo získať aj viac, znovu si to už asi nepozriem, ale aj napriek môjmu priemernému hodnoteniu u mňa výrazne prevláda spokojnosť, kladov som si tu našiel dosť. 68% ()

silentname

Neskutočná radosť, keď konečne nabehli titulky a film skončil. Musím povedať, že "Pride And Predjudice And Zombies" bol pre mňa skoro nepozerateľným uspávadlom, ktoré som od tohto filmu rozhodne nečakal. Nemyslel som si, že to bude trhák, no súčasne si mohol film dať aspoň trošku záležať na tom, aby z toho urobili väčšiu komédiu. A na začiatku to trošku vyzerá, že by si mohli robiť srandu zo sveta príbehu "Pýcha a Predsudok" vo svete zombie apokalypsy, no v skutočnosti, len prerozrpávajú svoj príbeh s tým, že v ňom využívajú zombíkov, ktorí sú tu žalostne málo. A výsledne z toho vychádza skôr romantický paskvil, ktorý absolútne nevie ohromiť a je to len nekonečná nuda, kde si všetci fanúšikovia zombie budú hovoriť, aby sa už konečne na plátne objavili zombies. A keď sa to aj konečne stane, tak to nie je vôbec zaujímavé a skôr frustrujúce. Čakal som od tohto filmu viac zábavy. Myslím, že najlepšie scénky sú po prvých desiatich minútach, kde sa sestry obliekajú a pripravujú si nože, alebo ich prvá zombie likvidácia, ktorá pôsobí ako keby sa dali dokopy Charlieho anjeli a rozhodli sa urobiť poriadok. To bolo vtipné. Zvyšok je pre mňa neskutočná nuda, kde stojí za zmienku len pár vecí. V prvom rade Lily James ako hlavná hrdinka funguje a musím povedať, že aj výprava a masky a make-up sú celkom efektívne. Takže poviem aspoň toľko dobrého k filmu, ktorý ma inak skoro uspal. A to je len poludnie. Hodnotenie: D ()

• Pôvodne mal film režírovať David O. Russell. Od projektu však odstúpil, keďže on a štúdio mali úplne rozdielne predstavy. (toi-toi)
  • Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (toi-toi)
  • Vo filme sa po zasiahnutí zombie na žiadnej zbrani nikdy neobjaví krv. (toi-toi)

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Pýcha, předsudek… a zombíci

Pýcha, předsudek… a zombíci

04.07.2015

O adaptaci románu Pride and Prejudice and Zombies, ve kterém Seth Grahame-Smith krapet osladil literární klasiku Jane Austen, se mluví dlouhé roky. Předalo si ji několik režisérů a nikdo nevěřil tomu… (více)