poster

Africké kočky: Království odvahy

 • USA

  African Cats: Kingdom of Courage

 • Slovensko

  Africké šelmy: Kráľovstvo odvahy

Dokumentární / Dobrodružný

USA, 2011, 86 min

Scénář:

Keith Scholey
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Frajer42
  **

  Moc pěkné záběry z Keni, kde kromě vytrvalostních černých atletů mají také zvířátka, která jsou dynamická na kratší tratě. Dobrodružný dokument nám představuje především lvíčata a druhého nejrychlejšího tvora na planetě - geparda. Držel by se mnou tempo sotva 200 metrů. Jak moc jsou krásné záběry, tak moc je debilní doprovodný komentář, který je určen dětem. Stejně stupidní komentář bývá v dokumentech od IMAXu, které jsou ovšem v 3D, takže se tím nechám vždycky uchlácholit. Člověk se nudí více a více až nakonec není o co stát. Je mi naprostou záhadou, kteří panicové dostali tento film mezi 300 nejlepších, protože jsem přesvědčen, že až tak vysoko rozhodně nepatří. V tomto filmu vidím jediný potenciál, a to nalákat lidi, aby si místo pejska pořídili domů malé lvíče. S přihlédnutím na opravdu pěknou doprovodnou hudbu ty 2* přece jenom dám.(4.7.2013)

 • heyda
  *****

  Překrásné a neuvěřitelné, jaké příběhy nabízí příroda tam, kde lidská noha nevkročí. Kéž by to tak zůstalo, nebo lépe, kdyby se lidi zredukovali na nějaké udržitelné číslo, dejme tomu 5 miliard a v takovým počtu zůstali stabilně. 100%(28.4.2016)

 • Pajky3
  ****

  V podstatě obyčejný dokument o mých oblíbených zvířatech, který to nejzajímavější odkrývá až v závěrečných titulcích, kdy zvířatům vtipně přiřadí pozice ve štábu. Disney z toho udělal takovej pohádkovej příběh o rodině gepardů a smečce lvů, nic na co by se nedalo koukat, ale zároveň nic, co by se nedalo vidět jinde.(25.5.2014)

 • kaposlav
  *****

  Fantastický film po všetkých stránkach. Jednoznačne 5* a môžem ho len odporúčiť.(25.1.2013)

 • Makky
  ***

  V dnešnej dobe top dokumentov (väčšinou) z produkcie BBC sa Disney v tomto prípade absolútne nechytá. Africké šelmy sú poňaté až takpovediac detským spôsobom, keďže sledujeme príbehy zvierat, ktorých rozprávač označuje menami. Rovnako tieto africké šelmy neponúkajú žiadnu krv a aj tie antilopy a zebry akokeby pri každom útoku sa radšej sklonili za kopec a nechali poslušne zožrať. Slovom, Africké šelmy nie sú zlý dokument, majú skvelú kameru a ponúkajú skvelé momenty. V súčasnosti však už nespĺňajú limity a brodia sa v priemernosti.(2.6.2014)

 • - Rozprávačom celého príbehu je Samuel L. Jackson. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace