Africké kočky: Království odvahy

Africké šelmy: Kráľovstvo odvahy

Dokumentární / Dobrodružný

USA, 2011, 86 min

Keith Scholey

Krásný dokument, který mě po celou jeho délku velmi zaujal a nenechal mě chladným. Navíc doplněno pěknou hudbou.(13.10.2011)

4,5*/5 Roztomilé a fascinujúce, hoci ku koncu mierne dochádza dych, nevadí. Pri podobnývh filmoch ma najviac fascinuje kamera, v tomto prípade sa výnimka nekoná, skutočne brilantné zábery z Masai Mary. Okrem charizmatického hlasu SL Jacksona potešili aj všetci zúčastnení herci:)(11.2.2013)

Krásny príbeh, krásne zábery a na záver aj celkom vtipné, akurát, že takýchto filmov už bolo veľa a toto neprináša nič nové a ani nejak podrobné, navyše rozoberá hlavne gepardov a levy, na iné šelmy tu len ťažko budete čakať. Ale ako taký oddychový dokument, napríklad pre deti, to nie je zlé.(24.3.2014)

V dnešnej dobe top dokumentov (väčšinou) z produkcie BBC sa Disney v tomto prípade absolútne nechytá. Africké šelmy sú poňaté až takpovediac detským spôsobom, keďže sledujeme príbehy zvierat, ktorých rozprávač označuje menami. Rovnako tieto africké šelmy neponúkajú žiadnu krv a aj tie antilopy a zebry akokeby pri každom útoku sa radšej sklonili za kopec a nechali poslušne zožrať. Slovom, Africké šelmy nie sú zlý dokument, majú skvelú kameru a ponúkajú skvelé momenty. V súčasnosti však už nespĺňajú limity a brodia sa v priemernosti.(2.6.2014)

• Don Jebal

Otvárací Víkend: 6 003 200 $ (v 1 224 Kinách) Tržby USA: 15 424 747 $ Tržby Celosvetovo: 21 305 069 $(15.5.2012)