Africké kočky: Království odvahy

Africké šelmy: Kráľovstvo odvahy

Dokumentární / Dobrodružný

USA, 2011, 86 min

Keith Scholey

Filmu by sa skôr hodilo označenie žánru ako rodinný / romantický než ako dokumentárny :-) Disney sa život a dianie v africkej divočine snaží podať ako príbeh, čo by niekomu, kto očakáva fakty a drsné reálie života spojeného s každodenným bojom o prežitie, mohlo vadiť. Film je však príjemne pohodový, každý záber je perfektný, prostredie africkej prírody robí svoje a hudba je správne epická a krásne obrázky silno emociálne obohacuje.(6.11.2011)

Nevím proč, ale od Disneyho jsem čekal nějaký zajímavější příběh... ve výsledku je to dokument o kočičkách jako každý jiný... takových jsou stovky, stačí si zapnout Animal Plenet nebo NatGeo Wild a něco takového tam někde určitě bude. Je to sice dokument jemnější, ale né nějak drasticky, lvi pořád žerou zebry a žirafy, ty se však nezloběji, souhlasej s přírodou.(17.4.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $15,428,747Tržby Celosvetovo $22,529,000▐ Tento dokument v danom podaní strhne, lebo sa z neho vyrysuje celkom strhujúci príbeh s úžasnými zábermi. /80%/(7.10.2012)

Odpúšťam filmu, že zjavne nie je pravým dokumentom (ale, vlastne, každý dokument je strihaný a zostavený), aj istú naivitu. Nádherné obrazy spojené do nádherného a dojemného príbehu ma ... rozplakali. Keď levy a gepardy brodili rieku s krokodílmi, ani som nedýchala. ako som sa o nich bála... Obetavá mama levica Leila, trápenie jej dcéry Mary, boj samcov z druhej strany rieky o tlupu, obrana mláďat, vyhnanie (dúfam, že nie horšie) mladých samcov ... paráda, čo sa dá vyskladať z obrazov. Príbeh gepardej mamy Sity, ktorá vychovala tri mláďatá, aby sa potom rozišli do samoty ... Už len dodám vetu, čo mi utkvela: Vďaka odvahe vlastnej iba matkám sa jej (Site) podarilo vychovať troch nádherných potomkov.(4.1.2015)

Fantastický film po všetkých stránkach. Jednoznačne 5* a môžem ho len odporúčiť.(25.1.2013)

• - Rozprávačom celého príbehu je Samuel L. Jackson. (MikaelSVK)