Smejeme sa storočiami

všechny plakáty
Komedie / Drama / Povídkový
Československo, 1983, 18x35 min

Předloha:

Jozef Gregor Tajovský (povídka), Oľga Feldeková (povídka), Frigyes Karinthy (povídka) (více)

Oľga Feldeková (moderátor), Ivo Gogál, Emil Horváth ml., Ľubo Gregor, Zita Furková, Jana Nagyová Pulm, Dušan Szabó, Ivan Béla Vojtek, Mária Hájková, Milan Lasica, Miroslav Noga, Jana Oľhová (více)

Cyklus poviedok zo svetovej a domácej humoristickej tvorby. V roku 2010 sa STV rozhodla obohatiť príbehy úvodným slovom Oľgy Feldekovej.
Poviedky :  1.-Umenie klamať
15.-Noc tisíca prvá
16.-Chameleón
17.-Príbeh jedenásty
18.-Koza
19.-Vráťte mi školné (oficiální text distributora)

Autogram

16. Príbeh jedenásty (Boccacio) ** Vyvíja sa to sľubne, aj pesničky Filipa so Studenkovou sú celkom fajn, ale zaklincoval to záver úplne bez pointy. 17. Koza (Zoščenko) *** Filip so svojou láskou k Done Pavlovne sa na konci pekne a nečakane vyfarbil. Krátka a celkom výživná poviedka. 18. Chameleón (Čechov) ** Snaha o vtip v podaní Lasicu sa končí veľmi slabou pointou 19. Čarodejné kreslo (Karinthy) *** Kreslo pravdovravnosti by sa zišlo aj v dnešnom svete a malo by cenu zlata. ()

jan72

Pôvodne každá relácia SSS bola na jednu tému a obsahovala 2 poviedky. STV to upravila na tento výber (s Feldekovou), vďaka aspoň za to. ### 01 Medziplanetárny šachový turnaj (Iľf, Petrov) ### 02 Miláčik Clovis (Saki) - téma: Umenie klamať ### 03 Padla kosa na kameň (Green) ### 04 Vráťte mi školné (Karinthy) ### 05 Prvé hodinky (Tajovský) ### 06 Zásnuby (Sloboda) ### 07 Nenápadnosť (Feldeková) ### 08 Škriepnici (tento tv film nepatrí do pôvodneho cyklu SSS) https://www.csfd.cz/film/59574-skriepnici/komentare/ ### 09 Serenáda (Shaw) ### 10 Panic pani Houssonovej (Maupassant) ### 11 Láskoveda (Cros) ### 12 Príhoda v závode číslo 6 (Gorin) ### 13 celá relácia SSS - téma Kamaráti z mokrej štvrti: poviedky Súboj na pivo (Laskomerský) a Mýliť sa je ľudské (Caragiale) ### 14 Noc tisíca prvá (Petiška) ### 15 Chameleón (Čechov) ### 16 Príbeh jedenásty (Boccacio) ### 17 Koza (Zoščenko) ### ďalšie celé relácie - téma: Chameleón a tí druhí (1982) - poviedky Chameleón (Čechov), Čarodejné kreslo (Karinthy); téma: Padla kosa na kameň...(1983) poviedky Padla kosa na kameň (Green), Trochu poézie nikoho nezabije (Urban); téma: Ani s mužmi, ani bez nich (1983) - poviedky Príbeh jedenásty (Boccacio), Koza (Zoščenko); téma: Medzi dvoma kôpkami sena (1983) - poviedky Patrícia, Edita a Arnold (Thomas), Nenápadnosť (Feldeková); téma: Abyže nám dobre bolo (1983) - poviedky Serenáda (Shaw), Deň pána Reginalda Páva (Mansfieldová); téma: Pred a ... po (1984) poviedky - Krehké nádoby (Waugh), On a ona (Grodzienska);  téma: Zásnuby (1984) - poviedky Madam Šmotla (Runyon), Zásnuby (Sloboda); téma: Hodinky (1984) - poviedky Prvé hodinky (Tajovský), Zlaté hodinky (Hronský); téma: Hosť do domu - čakaj pohromu (1984) - poviedky Apostrofa (Balzac), Návštevníci (Chajtov) ()