Tak se mi zdá, že tu někdo chtěl zopakovat husarský kousek někdejšího maďarského hyperzabijáka Kaisera Sozého alias mrzáka Verbala Kinta - nyní hyperzloděj Alexander alias (SPOILER) tupoun Frank Tupelo v podání Johnnyho Deppa. A samozřejmě, aby to nepřipomínalo Obvyklé podezřelé úplně, trochu nám to zromantizovali. Ale dalo se. Heh.(24.4.2015)

Remakeovat snímek Hledám Anthonyho nepovažuji za nejgeniálnější producentský nápad. On totiž i originál chvílemi šlapal vodu, takže nebylo možné pochybovat o tom, že Američané příběhu ještě trošku dodají šťávu a tím přivodí logice pár srdečních zástav. Nakonec se to dalo přežít bez vážnější újmy na duševním zdraví, i když ta strážní budka se závorou na vodní ploše mi již nějakou tu noc způsobuje probouzení smíchem.(26.4.2013)

• Cervenak

Chcelo to byť štýlové, je to nehorázne ťažkopádne. Chcelo to mať nadhľad, je to len smiešno-trápne. Má to veľké hviezdy, no celý film odohrajú s tým istým výrazom a tónom hlasu. Vlastne jediný nažive je tu Bettany, ktorý zas a znovu dokáže nadchnúť aj v totálnej žumpe.(27.1.2011)

• Flipper

Ak by sa komercia a snobstvo narýchlo pomilovali, splodili by Turistu. Hviezdne obsadená reklama na Benátky, ktorej sa podaril husársky kúsok. Pod falošnou návnadou akcie, napätia a romantiky nahnať do kina húfy ľudí. Misia splnená.(29.1.2011)

[imdb: 6.0/10] | me: Škoda, škoda, škoda,... Bol som pozitívne naladený a pripravený sa zabaviť, ale (a hoci ma to neteší) musím povedať, že som sa kvalitne nudil. Pekný Paríž, pekné Benátky a pekná Angelina. To je ale všetko. Johnny ani nedostal priestor k nejakému herectvu keďže samotný film nemá čo ponúknuť. Je to len drahá prehliadka krásnych miest, šiat a účesov s Jolie a Deepom na čele, pričom ani jeden, ani druhý nemajú dôvod a priestor využiť svoj herecký potenciál. Angelina je postavená do pozície bohyne, kde každé jej vystúpenie je zvodné a každý ťah elegantný a jemný. Jej krivky sú zvýraznené snáď každým centimetrom navôkol nej, ale to je tak všetko. Nič viac, nič menej. Žiadny vtip, žiadna zábava sa nekoná, všetko je už opotrebované a nebyť Angeliny, Johnnyho a stomiliónovej ($) prehliadky Benátok ako nosnej časti tak by tento film nestál za nič.(10.1.2011)