• Hakha

Je neuvěřitelně smutné sledovat Deppa a Jolie se ztrapňovat v tak hloupém filmu, který se snaží tvářit chytře. Mnoho logických děr, předvídatelnosti a tragické réžii ani hvězdné obsazení nepomůže. Téměř až urážlivá podívaná, mé hodnocení 1 hvězdička...(17.3.2011)

Tahle oddychová báchorka má tři hlavní hrdiny – jí, jeho a Benátky, které dodávají celému příběhu ten pravý šmrnc. Bohužel, to je asi tak celé. Zápletka je chatrná, přebývá neúměrně moc vaty, chybí rafinovanost, nápady („pointa“ je prapodivná a asi nikomu se moc nechce zpětně přehodnocovat a vracet se v ději). Celé se to rozjíždí nesmírně pomalu, divák by leccos odpustil, ale když je i další dvacetiminutovka poměrně mdlá, začíná se nervózně vrtět. A snímku vlastně ani příliš nepomáhají samotní herci. Dvě superhvězdy jakoby si spíš vydělávaly na nějakou další luxusní nemovitost, než aby bavily diváka. Depp působí jako Jack Sparrow, který si dal jen polovinu ranní dávky svýho fetu a Jolie je drtivou většinu filmu křečovitá, nudná, bez šťávy (ve Wanted byla minimálně třikrát víc sexy) a vlastně ani moc nemluví. A hlavně oba nemají tak nějak co hrát. Tvůrci pak netuší, zda chtějí být víc vtipní, nebo akční, nebo dramatičtí a ve finále jsou nijací.. Florian Henckel von Donnersmarck by se měl probudit a obloukem se vyhýbat podobným látkám, nebo ten plešoun, co má doma ve skříni, bude jeho jediné pořádné filmové ocenění.. Zklamaný nejsem, něco podobného jsem čekal.. a asi proto nejsem tak naštvaný jako všichni kolem, takže slabé, ale ***(10.4.2011)

• J*A*S*M

Bezdůvodně neustále osudově tvářící se Angelina nasedne do vlaku a podle instrukcí od svého geniálního zločineckého přítele si nabrnkne random nebožáka (Johnny Dý), který se tímto ocitne až po krk v problémech. Tím je zaděláno na svižný konspirační thriller, nebo na napínavou dobrodružnou komedii. Ale ne na obojí! Přesně o to se však scénář snaží, takže výsledkem je pak nudná strojená šaškárna, která politováníhodně mrhá talentem dvou hereckých hvězd. Angelinu ani Johnnyho sice osobně moc nemusím, ale určité dobré filmy už na kontě mají. V Cizinci se tvůrci bohužel spokojili s tím, že obě hvězdy na plátně prostě jsou - hraní netřeba. Šokující pointa pak dává ujetosti celého předchozího dění úplně nový rozměr a s konečnou platností film strhává do kategorie "druhořadý wtf výplach".(26.1.2011)

• Xmilden

V polovině filmu se z toho celkem nečekaně vyklubal druhý díl Salt s názvem Benátská mise. Johnny Depp je sice šarmatní jako málokterý herec, tady ovšem by nesvedl zázrak ani Rudolf Hrušínský. Scénář je velmi prostý a tak jediné po čem jsem s oblibou koukal byly samotné Benátky.(3.2.2011)

Po přečtení několika zdejších komentářů jsem tedy od Cizince (Turisty) očekával mnohem, mnohem větší průs-švih. Nejhorší podle mě je, že scénáristé nedokázali vytvořit vhodný mix všech žánrů, které ve filmu chtěli mít, a tak tahle moc příjemně natočená věc s krásnou kamerou a povedeným Newton Howardovým hudebním doprovodem mezi slůvky "Akční / Drama / Thriller" stále jen poskakuje a ani u jednoho z nich se nezdrží tak dlouho, aby mohla diváka začít pořádně bavit. Škoda. Nicméně nemůžu říct, že bych se nudil. Tři a kousek hvězdy. Lehounký nadprůměr.(25.5.2011)