• ORIN

Tuhle neskutečně nabubřelou áčkovou břečku musel režisér napsat doma při tlači. Henckel von Donnersmarck totálně přecenil své režisérské a scénaristické schopnosti a jen dokázal, že i když má v kapse Oscara, tak si nemůže dovolit cokoliv. Depp má u mě první velkou kaňku, Jolie po Salt už druhou.(29.3.2011)

Nejlépe oblečený film roku, čímž výčet toho NEJ zřejmě končí. Florian Henckel von Donnersmarck se možná brzy stane synonymem pro (filmový) KÝČ. Stylizace ala The Brothers Bloom, kdy vezmeme hlavní postavy oblečeme je do drahých kostýmů a vsadíme do současnosti, nefungovala už v TBB a nefunguje ani teď. Ale celková nálada snímku pohybující se někde mezi Duplicity a Mr. and Mrs. Smithovi mě bavila. Sice bez břitce originálního scénáře, s průhlednou zápletkou a bez výraznějších hereckých výkonů, zato s celou řadou úsměvných momentů.(30.1.2011)

Tak se mi zdá, že tu někdo chtěl zopakovat husarský kousek někdejšího maďarského hyperzabijáka Kaisera Sozého alias mrzáka Verbala Kinta - nyní hyperzloděj Alexander alias (SPOILER) tupoun Frank Tupelo v podání Johnnyho Deppa. A samozřejmě, aby to nepřipomínalo Obvyklé podezřelé úplně, trochu nám to zromantizovali. Ale dalo se. Heh.(24.4.2015)