Mám ten pocit, že nové a nové přírůstky do žánru "superchytrý a cool uhlazený film" už jsou jen růže na rakev. To co odstartovali Dannyho parťáci a další podobné snímky na přelomu 90 let a nového milénia po cca dekádě pohřbívají právě kousky jako Cizinec apod. Herci jsou zde zvoleni podle toho, jak vypadají, luxusní hotel, boháči a velkohubý styl je zde proto, že absentuje ucelený scénář a kvalitní režie a prostředí Benátek je sice čarovné, ale být to třeba Kyjev, nebo Bratislava, bude se člověk samou nudou kousat do pozadí. Už je to skutečně ohrané, pojďme dále.(9.10.2011)

Nejlépe oblečený film roku, čímž výčet toho NEJ zřejmě končí. Florian Henckel von Donnersmarck se možná brzy stane synonymem pro (filmový) KÝČ. Stylizace ala The Brothers Bloom, kdy vezmeme hlavní postavy oblečeme je do drahých kostýmů a vsadíme do současnosti, nefungovala už v TBB a nefunguje ani teď. Ale celková nálada snímku pohybující se někde mezi Duplicity a Mr. and Mrs. Smithovi mě bavila. Sice bez břitce originálního scénáře, s průhlednou zápletkou a bez výraznějších hereckých výkonů, zato s celou řadou úsměvných momentů.(30.1.2011)

Rozpočet $100miliónovTržby USA $67,631,157Tržby Celosvetovo $278,731,369Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,469,684 //počet predaných kusov 159,507Tržby za predaj DVD v USA $19,357,421 //počet predaných kusov 966,024║ __Megatrapas roka 2010!__ UTRPENIE!!!___ Ako utopiť $100miliónov na ničom je fakt pekné, tento film nemá dej, nemá akciu, spád, nemá kúšček iskry, nemá proste nič, a samozrejme herci nemajú čo hrať.... a tie 3nominácie na Zlatý Glóbus to si fakt asi už robia srandu??? /videl v kine: 5%/(30.12.2010)

S timhle Depp a Angelina šlápli krapet vedle, sice né úplně do hovna, ale těsně vedle něj určitě. Největší problém je asi v tom, ,že Florian Henckel von blablabla se snaží kombinovat akční thriller s komedií, ale nedokáže kvůli snaze o vtip a odlehčení z toho vyždímat napětí a komediální stránku zase pojímá jen tak zlehka, takže s ní ani pořádně nepobaví, navíc Depp nemá co hrát a Angelina Jolie na tom není o moc líp, takže se tam dvě hlavní postavy tak jako proplétaj, do toho průměrnej příběh, u kterýho je fakt obtížný aspoň předstírat zájem, jak to dopadne a rádoby hrozně napínavej a šokující závěr jen potvrdí, že tohle stačí jednou a dost.(27.1.2011)

Film, ktorý chce byť napínavý, romantický, neodolateľný i chytrý, a je nijaký. Možno len príjemne retro. Marketingová bublina, pri ktorej sa síce človek vyslovene nenudí, no i tak má neustále pocit, že si zaplatil iba za prehliadku hviezd, kostýmov a Benátok. VEĽMI neisté 3*.(29.1.2011)