• Renton

Scénář: Florian Henckel von Donnersmarck, Julian Fellowes, Christopher McQuarrie .. Násilně implementovaná romantika, žádná komedie, nezajímavý konspirační thriller. Vole Floriane, pokud chceš takhle točit tak průměrné scénáře, tak se fofrem vrať do Německa. Tato továrna má spoustu dělníků, kteří to zvládnou stejně. U tebe čekám víc (pokud tedy nejsi jen mistr jedné podívané, který po ní vyhořel) než film, který se bude prodávat přes známá jména, jenž navíc nemají co hrát.(30.1.2011)

• Superpero

Už dlouho jsem neviděl takhle uondanou sračku. Něco jako kdyby se nudná část Casina Royale v Benátkách natáhla na celej film. Depp i Angelina jsou totálně dřevění a chvílema mi bylo z dění na obrazovce fakt trapně. Hlavně je to fakt blbě natočený. Ta honička na člunech je fakt výsměch. Vůbec se nedivím hlavnímu záporákovi, že uškrtil svojí gorilu, když nepřivedli Deppa v řetězech.(27.2.2011)

Mě se to celkem líbilo, Angelina a Johny jsou na jedničku. Benátky krásně ztvárněné. Nominace na tři zlaté glóby. Samozřejmě, mohlo to být natočené lépe, ale na druhou stanu i hůře. 70%.(2.2.2011)

• TeeAge

| Scenár: Florian Henckel von Donnersmarck, Christopher McQuarrie, Julian Fellowes | Hudba: James Newton Howard | Produkcia: Graham King/Columbia Pictures | Rozpočet: 100 miliónov $ | Tržba: 125,624,000 $ | Do krásneho audiovizuálu zabalený valčíkový videoklip, kde sa refrén vracia asi trikrát, ale ničím novým neprekvapí, a tak človekovi zostanú len suché ústa po nezáživnom scenáry. Neutiahla to ani najžiadanejšia herecká dvojica súčastnosti. Donnersmarck mal žiť radšej vo veku nemecko-rímského cisárstva, tam by mal určite väčší úspech...(17.1.2011)

• viperblade

The Tourist byl film, na který jsem se dost těšil. Aby ne, když jsou zde samá velká jména a trailer taky nevypadal špatně. Jenže po zhlédnutí filmu musím říct, že trailer byl zřejmě lepší než samotný film. Ano, jsou tu samá velká jména, ale nemají zde výrazný prostor potvrdit svůj talent. Jak Johnny, tak Angelina, si oba odehráli herecky své lepší průměry, za které se sice nemusí stydět, ale které budou zapomenuty ve prospěch jejich (mnohem) lepších výkonů. Florian Henckel von Donnersmarck (to je jméno!) mě svým debutem potěšil, ale tady… nevím, jestli mu zrovna tenhle film nezlomí profesionálně vaz. Protože je to s ním jako na houpačce. Úvod je vcelku slušný, ale od chvíle, kdy agent z popela(!) složí dopis, to jde s filmem z kopce. Pak jsou zde místy lepší scény, trvající pár minut (ples) a nakonec je zde finále, které bylo sice dobré (skončilo to přesně tak, jak jsem očekával) ale nemohlo vyvrátit tu nudu mezi začátkem a koncem. Proto chtě nechtě musím napsat, že The Tourist je hořké zklamání, které bolí o to víc, že víte (resp. vidíte) jaký ten film měl potenciál. 40 %.(27.1.2011)

• - Projekt si dlouho hledal režiséra. Původně ho měl režírovat Lasse Hallström, ale musel odejít kvůli časové vytíženosti. Poté byl angažován Bharat Nalluri, ale projekt se zdržoval, a tak i on odešel. S příchodem Angeliny Jolie k projektu přišel Florian Henckel von Donnersmarck, který se ovšem nepohodl se Samem Worthingtonem a od projektu odstoupil. Následovali další průtahy a režiséři (mimo jiné Alfonso Cuarón), až se Donnersmarck vrátil a konečně se začalo natáčet. (Taninaca)

• - Od scény, kdy Elise (Angelina Jolie) opustí v přístavu Franka (Johnny Depp) a sama jede lodí na tajnou základnu policie, střídavě se na levé straně za čelním sklem objevuje nápis TAXI. (Pavlínka9)

• - Během natáčení byl Depp mile překvapen tím, jak perverzní smysl pro humor (podobně jako on) má Angelina. Stali se z nich přátelé. (Timak)