Nejlépe oblečený film roku, čímž výčet toho NEJ zřejmě končí. Florian Henckel von Donnersmarck se možná brzy stane synonymem pro (filmový) KÝČ. Stylizace ala The Brothers Bloom, kdy vezmeme hlavní postavy oblečeme je do drahých kostýmů a vsadíme do současnosti, nefungovala už v TBB a nefunguje ani teď. Ale celková nálada snímku pohybující se někde mezi Duplicity a Mr. and Mrs. Smithovi mě bavila. Sice bez břitce originálního scénáře, s průhlednou zápletkou a bez výraznějších hereckých výkonů, zato s celou řadou úsměvných momentů.(30.1.2011)

Tahle oddychová báchorka má tři hlavní hrdiny – jí, jeho a Benátky, které dodávají celému příběhu ten pravý šmrnc. Bohužel, to je asi tak celé. Zápletka je chatrná, přebývá neúměrně moc vaty, chybí rafinovanost, nápady („pointa“ je prapodivná a asi nikomu se moc nechce zpětně přehodnocovat a vracet se v ději). Celé se to rozjíždí nesmírně pomalu, divák by leccos odpustil, ale když je i další dvacetiminutovka poměrně mdlá, začíná se nervózně vrtět. A snímku vlastně ani příliš nepomáhají samotní herci. Dvě superhvězdy jakoby si spíš vydělávaly na nějakou další luxusní nemovitost, než aby bavily diváka. Depp působí jako Jack Sparrow, který si dal jen polovinu ranní dávky svýho fetu a Jolie je drtivou většinu filmu křečovitá, nudná, bez šťávy (ve Wanted byla minimálně třikrát víc sexy) a vlastně ani moc nemluví. A hlavně oba nemají tak nějak co hrát. Tvůrci pak netuší, zda chtějí být víc vtipní, nebo akční, nebo dramatičtí a ve finále jsou nijací.. Florian Henckel von Donnersmarck by se měl probudit a obloukem se vyhýbat podobným látkám, nebo ten plešoun, co má doma ve skříni, bude jeho jediné pořádné filmové ocenění.. Zklamaný nejsem, něco podobného jsem čekal.. a asi proto nejsem tak naštvaný jako všichni kolem, takže slabé, ale ***(10.4.2011)

,,Všechno začalo, když jsem na cestě ve vlaku z Paříže potkal jednu ženu. Vzala mě k sobě do hotelu....“ Pomalý film, spoléhající na ústřední dvojici, bez níž by nebylo asi o čem psát. Poklidně se mluví, Johny poklidně běhá, poklidně letí i kulky (z odstřelovačky). Poklidný je výrazný hudební motiv. Rafinovanost je cítit z každého okamžiku, ale do extáze může přivést snad jen anorektičky, které při pohledu na tělesnou a módní eleganci Angeliny odhodí v dál misku s kořínky. Vidět to podruhé, asi se uzívám nudou. Není tu nic, co by mělo napodruhé překvapit, ani nač by se měl člověk těšit. Ale jednou se to vidět dá. Jen člověk pořádně neví, co o tom napsat. Nebo co si o tom myslet? Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zjistím, proč rusáci vlastní nemovitosti po celým světě. 2.) Jsem obdivovatel krás Benátek, A. Jolie a J. Deppa. 3.) Chci vidět film o kterým se nedá nic napsat. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(3.2.2011)

• Superpero

Už dlouho jsem neviděl takhle uondanou sračku. Něco jako kdyby se nudná část Casina Royale v Benátkách natáhla na celej film. Depp i Angelina jsou totálně dřevění a chvílema mi bylo z dění na obrazovce fakt trapně. Hlavně je to fakt blbě natočený. Ta honička na člunech je fakt výsměch. Vůbec se nedivím hlavnímu záporákovi, že uškrtil svojí gorilu, když nepřivedli Deppa v řetězech.(27.2.2011)

• KevSpa

Ricky Gervais říkal, že je to děs. A Ricky má vždycky pravdu! :)(6.2.2011)