• Tetsuo

Tenhle film působí jako tunelářská akce. Ale kdyby se neprokázala defraudace, tak by za tuhle nekonečně rozplizlou a prázdnou nudu měl být někdo potrestán.(2.2.2011)

• tron

„Prečo si si za všetky tie prachy vybral práve tento ksicht?“ – „Je to až také zlé?“ – „Zvyknem si.“ Slabota. TURISTA v prvom a najdôležitejšom rade nevie, aký žáner je. Obsahuje akčné scény, ale je ich málo a sú zlé. Obsahuje komediálne scény, ale málo a nevtipných. Obsahuje romantiku, ale Jolieovej s Deppom nikto „tínedžerskú lásku na prvý pohľad“ neuverí. Obsahuje tiež špionáž, ale podpriemernú. V konečnom dôsledku nie je romantikou, akčným trilerom, komédiou ani špionážnou melodrámou, je všetko z toho – a vlastne aj nič. Aj ŽIVOT POD VODOU Wesa Andersona bol žánrovo roztatárený, ale dokázal, že aj taký film môže byť úžasný. TURISTA je blbosť so stopovými prvkami benátskej atmosféry a koncom, nad ktorým nemá zmysel premýšľať, ale je prekvapivý.(27.1.2011)

• Morien

Kdo by si pomyslel, že i s takovou přehršlí krasavců, krasavkyň, krasobudov a krasopeněz může vzniknout tak asexuální film. Od Donnersmarcka jsem toho čekala víc, inu Životy těch druhých přece jen možná byly pouhým vykalkulovaným šťastlivým pokusem.(1.11.2013)

• EdaS

Monumentální trapas všech zúčastněných.(30.1.2011)

• Brouk

Tak jak je to? Marketing to do nás pere, herci mluví v megagigasuperlativech, bulvár šílí.... a hle, tady je ten film.... Benátky a Paříž? Hm... to tady bylo... Zápletka? No jooo, po chvilce (asi 20 minut) prokoukneme..... A co teď stím? A tak to dokoukáme..... Hotovo, konec asi dobrý, všechno dobré? Ale kdepak... Čekal jsem víc (přitom je to kouktelný film!!!!), jo jo, ten marketing.... zase další bublina... splasklá bublina.... škoda. Opravdu. 50%...(15.2.2011)