Maškaráda čili Fantom Opery (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2009, 165 min

Maškaráda nepatří mezi Pratchettova nejzdařilejší díla. Přesto V Dlouhé dobře udělali, že si ji vybrali. Oproti Soudným sestrám je to tentokrát výpravnější, opulentnější a divácky líbivější. Problémem je místy nevhodné sklouzávání k estrádnosti a lacinosti nepatřící do adaptace předlohy přetékající britským suchým humorem. Nechci vyvolat dojem, že je to celé laciné. Jenom je tu pár momentů, které takové jsou a v zásadě jsou to všechny ty nemající oporu v předloze. Znovu se také potvrzuje, že přes nespornou kvalitu "dlouháckého" ansámblu, je dvojice Vondráček s Táborským herecky prostě jinde. Co na druhou stranu vyloženě potěší je vymazlená parodická hudební složka "by Jan Vondráček" a výrazně lepší druhá polovina představení. V té se totiž přílišná epizodičnost vyprávění a časté změny lokací konečně slejí do jednoho silného celku (a přímo na divadle je to ještě patrnější, pro televizi to bylo místy ještě docela pokráceno).(24.12.2009)

Ako nekritický obdivovateľ Divadla v Dlouhé (DvD) hodnotím autentický divadelný zážitok. Verím, že povodná stopáž prenesená na TV obrazovku mohla ubrať čo to z pozornosti, zároveň ale viem, že Pratchettova jedinečnosť nakombinovaná s výnimočnosťou hier pani Burešovej dávajú každým novým pozretím punc originálnosti a pocit, že Zeměplocha je fajné miesto na pristátie. Čo myslíš, Anežko ?(1.1.2010)

Vynikající zpracování výborné Pratchettovi knížky. Brilantní obsazení, Jan Vondráček je úžasný, z dalších hercůl především Táborský, ale i ostatní byli více než dobří.(25.12.2009)

Go must show on..... Výborný Vondráček jako Sardelli.(28.12.2009)

Přiznám se, že od Pratchetta jsem nikdy nic nečetla, a spoustadílová Zeměplocha mě nikdy nelákala. I bez této znalosti jsem se při tomto divadle chámala smíchy jako u divadla už dlouho ne. A možná si po tomhle už konečně něco od téhle britské legendy přečtu.(29.12.2009)