Moje letní prázdniny

How I Spent My Summer Vacation

(neoficiální název)

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2012, 92 min

Akčná letná limonádka, ktorá púta Melovými modrými očami a jeho rolou chytrého gangstra. Gibson svoju rolu zvládol výborne, je stále vo forme. Film ako celok však pôsobí ako nesúrodý zlepenec obsahujúci mnoho scén, ktoré chcú byť cool, no ich úspech padá na prvoplánovosti a v konečnom dôsledku pôsobia samoúčelne a niektoré bohužial ani nezapadajú do celku. Do toho skočné letné latino rytmy. Neviem, čo si mám o tomto filme myslieť. Či má ísť o letný béčkový vtip alebo to niekto myslel naozaj vážne...(25.8.2012)

Tak se nám katolický, misogynní notorik zaplaťpánbůh vrátil z Hrany temnoty, a to v perfektní Odplatové náladě. Ukazuje, že i šikovný, drobný živnostník může udělat kariéru v útulném krimu plném roztomilých, hravých a něžných mexických cigošů. A tak je to spravne, bo tak to ma byť! Y*n*t*e*l*e*c*h*t*u*á*n*o*v*é sténají a jeden ze dvou zbylých Sádrošových fanoušků se tetelí blahem a trpělivě čeká, až Flipovi sestoupí varlata.(23.5.2012)

Oproti klasickým Gibsonovkám je to dosť slabota, ale že sa nám Mel vrátil pred kameru tak prižmúrim jedno oko.(13.5.2012)

Pre nezasvätených možno totálna bračka, pre milovníkov Gibsonovho šarmu, charizmy bad-assovských postáv a kick-assovských scén je tento film časostrojom do minulého štvrťstoročia. Scenár zaujímavo strieda viaceré tempá, akoby tvorcovia počas natáčania prepisovali scenár a nevedeli sa rozhodnúť aký dať vlastne film ráz. Vedeli to ale presne a po dlhej dobe som videl konečne "iný" film, ktorý sa na nič nehrá, ale Gibson hrá presvedčivo nadupane, na malom priestore vie roztočiť poriadny kolotoč. So scenárom zaujímavým, okúzľujúcim a lišiackym sa nám postava Portera vracia v plnom nasadení. Obsadenie záporáckym Stormareom bola stávka na istotu a vyšla na výbornú. Pre mňa určite jeden z malých-veľkých filmov roku a veľké prekvapenie. 85%.(7.9.2013)

Někde na pomezí 2,5* a 3*, nakonec bych se k těm 3* přikláněl díky scéně s deštníkem. Ale jinak opravdu toporný rozjezd se zvláštním vnitřním monologem a ke konci trochu crazy. Podruhé se na to asi zcela jistě nepodívám, ale zároveň u toho člověk nijak extra netrpěl...(10.1.2017)

• Mel Gibson

• - Představitel hlavní role Mel Gibson se na filmu podílel také jako scenárista a producent. (Rominator)

• - Po filmu Spiknutí (1997) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Mel Gibson a Tom Schanley. (mzss1)

• - Film Moje letné prázdniny sa v USA do kín nedostal, vyšiel priamo na DVD, avšak na Slovensku alebo v Českej republike sa premietal. (ludovit14)