poster

13 samurajů

 • český

  13 zabijáků

 • japonský

  Jūsan-nin no shikaku

 • japonský

  十三人の刺客

 • slovenský

  13 zabijakov

  (festivalový název)
 • anglický

  13 Assassins

 • anglický

  Thirteen Assassins

Akční / Drama / Dobrodružný

Japonsko / Velká Británie, 2010, 141 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • StarsFan
  ***

  Na jednu stranu řemeslně precizní a vizuálně krásný film s dokonale zlotřilým záporákem. Na tu druhou chladný, přímočarý a místy nelogický příběh, ve kterém jsem ani po dvou hodinách nedokázala rozlišit jednotlivé postavy, natož abych s nimi mohla nějak hluboce soucítit. Co převáží, záleží jen na vás. Potrpíte-li si nicméně na asijské filmy, samurajský kodex nebo Japonsko 19. století, klidně si k mému hodnocení přidejte ještě minimálně jednu hvězdu.(16.5.2011)

 • Tuax
  ***

  Na to jak vážné to mělo být, mi to přišlo chvílemi komické. Přitom Japonsko a tamní kulturu mám v oblibě, ale tohle zpracování příběhu třinácti samurajů se mi moc nelíbilo. Nejzajímavější je taktizování před hlavním střetem a to dosti výrazně. Protože finální bitva zabírá sice nějakých cca čtyřicet minut plus ještě natáhnutý konec. Ta bitva v prvních momentech vyadá i zajímavě to ano, jenže pak se to promění v šílený stereotyp pobíhání, sekání, umírání bez větší vazby na postavy, nebo nějakých zapamatovatelných momentů a jede to monotoně desítky minut. A natahovaný závěr ve snaze o vyznění, poslání, myšlenku, drama to hodně nevyšlo, celé to vyznívá do ztracena. Škoda, že to není celé o tom taktizování a jednotlivých postavách, minimálně pro mě by to bylo zajímavější. Zklamání. 6/10(11.12.2012)

 • Cervenak
  *****

  Tak priamočiare, že som chvíľu váhal, či ísť s hodnotením tak vysoko, ale nedá sa svietiť - tá žánrová rýdzosť je dnes veľká vzácnosť. Na jednej strane partia absolútnych sympaťákov, proti nim odporný zloduch (ale všetci zahraní pekne pri zemi a načisto civilne, čo je pri ázijských produkciách vždy veľké prekvapenie) a medzi nimi 200 nohsledov. Napočudovanie ma omnoho viac bavilo prvých cca 75 minút. Niežeby to, čo nasleduje po vete "Totálny masaker! Zabite ich všetkých!", nebola veľká akčná lahoda, ale 50 minút porciovania žltého mäsa nadrobno už mi predsa len prišlo trochu priveľa.(10.4.2011)

 • Fr
  ***

  ,,NADEŠEL ČAS POLOŽIT NAŠE ŽIVOTY ZA VĚTŠÍ VĚC. JSTE PŘIPRAVENI?“..... /// Když musí bejt za svoje krutosti potrestanej vysoce postavenej padouch, je třeba nejdřív začít ukout pykle. Ty japonský intriky jsou plný (dlouhých) uctivých a diplomatických keců. Ovšem pomsta se už nese ve westernovým duchu. Jasně, zabijáci nejsou žádní zavšivení vyvrhelové západní společnosti. (Ale to nevadí, hlavně že jsou ochotní splnit svůj úkol.) Ozdobou je potom 30ti minutová řežba, hodná velkoleposti samurajů. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že i v Japonsku byla pakárna sehnat dobrýho samuraje. 2.) Samurajská řežba ve mě nemusí vyvolávat emoce. 3.) Když se skloubí samurajskej a westernovej film, nemůže vzniknout nic špatnýho. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(23.5.2011)

 • baribal
  **

  První hodina ukecaná a super nudná, druhá půlka filmu naopak přehnaná a hloupá. Pro ukázku stupidnosti filmu stojí za zmínku nekonečné valící se hordy japonců, kterých má být všeho všudy 200. Souboje katan nic moc a jinak je to taky slabota. Zabité dvě a půl hodiny..(6.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace