poster

Tomorrow, When the War Began

 • Slovensko

  Nemilosrdní

Akční / Dobrodružný / Drama / Válečný

Austrálie, 2010, 103 min

Režie:

Stuart Beattie

Předloha:

John Marsden (kniha)

Scénář:

Stuart Beattie

Kamera:

Ben Nott

Producenti:

Andrew Mason

Střih:

Marcus D'Arcy

Kostýmy:

Terry Ryan
(další profese)
 • okkac
  *

  Australský Red Dawn. A opět stejné pocity, kdy se parta teenagerů klasického mustru (vtipný svalovec, namyšlená blondýna, asiat, náboženská holčička a vyhulený pohodář - jen černoch ještě chybí) stane specialisty přes guerillový odboj, přičemž v reálu by to schytali během několika vteřin a to nějak překousnout nedokažu. Kdyby šlo o ztracenou vojenskou jednotku tak klidně. A obávám se, že oficiální remake Red Dawn, který stále někde vázne, bude to samé.(10.2.2011)

 • verbal
  **

  Když Austrálii anektuje elita japonské armády, která z těžkého kulometu na dvacet metrů netrefí ani pomalu se pasoucího slona, všichni dospělí jsou rázem totálně v prdeli v zajateckých táborech a jedinou nadějí zůstává homoguerrila šestnáctiletých fakanů, kterou zapomněli v buši. Až tohle uvidí císař Akihito, vzteky si otevře břišní dutinu nebo se nechá preventivně obsadit Číňany. Docela nadějný úvod vybujel do totální pubertální kokotiny a já jen s hrůzou čekal, kdy někdo začne hrát famfrbál nebo se bude snažit ošustit Bellu.(14.1.2011)

 • JohnCZ
  ***

  Australská verze Rudého úsvitu nemůžu říct, že by se nepovedla, ale každopádně mi na filmu vadila hromada nedodělků - počínaje občasnými stupidními dialogy postav, konče nedotaženým scénářem, který navíc ukončuje film volně a tak trochu lacině, jako kdyby si chtěli scénáristé ulehčit práci se zakončením. Na druhou stranu mě zaujalo prostředí přenádherné Austrálie a vcelku dobře hrající herci.(17.11.2013)

 • MartinezZ
  ***

  29.1.2011 ~ Austrálie obsazena zřejmě Japonci. Jen skupinka teenagerů, co zrovna tábořila v lesích, má možnost klást odpor. Australská filmová tvorba je... zvláštní... ~ Kdy jste naposledy viděli nějaký australský film nebo seriál? A že to bylo takové, řekněme zvláštní? Svým způsobem by se to dalo přirovnat k něčemu kanadskému. Nad mnoha takovými věcmi se dá přemílat, zda-li šlo o pokus o áčkový nebo béčkový film a nebo jestli to byla původně jen televizní tvorba... Těžko říct, v každém případě tohle vypadá jako poměrně dost dobře udělaný pilotní díl seriálu pro mladistvé, jelikož pro film to sice nemá náhodou až tak špatný nápad a děj, akorát se tomu prostě nedá věřit ani za mák. ~ Jednoduše skupinka dětí (odrostlejších mladých mužů a slečen, prostě dětí) se vydává tábořit do lesů. Berou s sebou kamarády ze školy, kteří vlastně úplně tak kamarádi nejsou, moc se neznají, jen spolu chodí do školy. A jednou takhle, když spí pod širákem, nad hlavami jim proletí transportní letadla a druhý den se civilizace jen hemží okupačními šikmookými jednotkami. Můžeme se jen dohadovat, že jde o Japončíky, nikde jsem to přesně nepostřehl, ale díky historii víme, že to není nemožné. ~ Příslušnost jednotek ale není důležitá. Důležité je, že jediní, minimálně z města, kteří jsou na svobodě a nejsou shromážděni na hromadě v zábavním parku, je právě skupinka "kempařů" a pár jednotlivců z města. A tahle skupinka se rozhodne, že to nenechá jen tak, že osvobodí své příbuzné a Austrálii nevydá zadarmo. ~ Režisér měl smysl pro akci a tak akční scény nevypadají úplně špatně a evidentně taky něco stály, heroické akce mládeže ale působí dosti nedůvěryhodně až přitaženě za vlasy a závěrečná scéna si naprosto říká buď o facepalm nebo o další díly neexistujícího seriálu. ~ Teenagerovské béčko jak pro kluky, kvůli akci, tak pro slečny, kvůli scénám typu "něco k tobě cítím, ale nevím přesně co a ve válce nad tím nemohu přemýšlet...", které jednoduše nijak zvlášť neurazí.(28.4.2013)

 • Freemind
  **

  Vynikající nápad skýtající tuny možností, pokažený roztřeseným a nevyváženým zpracováním. Hezky rozkreslený začátek a vcelku plastické postavy mě hezky navnadily, očekávaný zlom pak ale přinesl kruté zklamání - po slibných scénách vpádu anonymní armády přicházejí naprosto uhozené blbiny. "Nepřítel" je ukázán jako tlupa neschopných vojáčků, všechny akční scény jsou prostě trapné (honička s motokárami???), vše korunují toporné pokusy o nějaký přesah, výpověď o nesmyslnosti války, kterou definitivně zesměšní nafouknutý závěr. Tohle je opravdu obrovsky promarněná šance.(22.1.2011)

 • - S výdělkem 13 000 000 amerických dolarů se v Austrálii jednalo o nejvýdělečnějším film roku 2010. (sir-dave)

 • - Film vznikl na základě stejnojmenné knihy australského spisovatele Johna Marsdena. Jde o první svazek sedmidílné série „The Tomorrow“. (Mara12)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace