B!shop

Na tohle jsem se fakt tesil, ale uprimne receno, cekal jsem drobet vic. Nemame tu zadnej mafianskej epos, proste trojku bratru, co behem prohibice palej alkohol a jde jim po krku policie. To by bylo v pohode, kdyby tu byl ale nejakej poradnej pribeh. Vetsina policajtu je nezajimava a vsimnete si tak akorat slizouna Pearce. Trojka brachu je na tom ale bohuzel podobne, nejstarsiho si prakticky nevsimnete, Hardy jakozto vrchni drsnak nema co hrat a vse se tak toci kolem LaBeoufa, kterej hraje svyho klasickyho frajirka s plnou hubou kecu, ale jakmile ho nekdo placne, uz breci jak maly dite. Dej tak nejak pomalu plyne, tu se strhne rvacka, jindy prestrelka, ale bohuzel se neda rict, ze by tu byl nejakej vyraznej tah na branu a finale je vylozene odflakly. Na druhou stranu, pokud je film skutecne podle skutecnejch udalosti, tvurci meli asi krapet svazany ruce. Proc teda vlastne 4*? Jednoduse proto, ze se na to prijemne kouka a tech necelejch 120 minut jsem se i pres nejaky ty vytky bavil. ()

Kaka

Je to výborně namixované jak v rámci postav, tak i stylizace a audiovizuálního začlenění. Tvůrci dávají hned od začátku jasně najevo, že tu nepůjde o technicky invenční a promakaný film, ale o lehce komorní a zvrhlou jízdu, která v některých aspektech připomíná Tarantina (násilí, záporák, dialogy). Přesto je to klasická, lineárně vyprávěná gangsterka o přátelství, lásce v dobách prohibice. Některé věci možná nefungují tak jak by měly, potažmo jsou trochu neefektivní sázka na jistotu (hudební podkres, aneb vypalovačky kdy bychom je "nečekali", masakr finále). Ale fakt, že scénář je nevyzpytatelný a divák neví, co se bude dít za 10 minut mi říká, že tahle věc si zaslouží zcela jistě vysoké hodnocení a uznání. Je těžké v rámci žánru natočit něco neotřelého, založeného jen na vnitřních, netechnických atributách filmu. Zde se to minimálně z části povedlo. ()

Shakers

Tak toto bola skutočne lahôdka. Slušný začiatok filmu, dobrý rozbeh, stručné vysvetlenie, dobrý príbeh, v ktorom nechýba kúsok sýrovosti a skvelé herecké obsadenie (aj keď Garry Oldman mi prišiel trochu nevyužitý). Hardy je poslednú dobu čoraz lepší a Shia si drží svoj nadštandard. Prekvapil hlavne Guy Pearce, ktorý to ako skorumpovaný zástupca šerifa zahral skutočne perfektne. Lawlles ma celkom slušnú dobovú atmosféru a hudbu a vďaka prijateľnej dĺžke a perfektnému zrežírovaniu, film plynule odsypa. Jediné výhrady mám proti koncu, tam mi prišlo to finále také nevyvážené. 89% - 4* ()

T2

Rozpočet $26miliónovTržby USA $37,400,127Tržby Celosvetovo $55,300,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,945,184 //počet predaných kusov 83,057Tržby za predaj DVD v USA $12,791,676 //počet predaných kusov 778,350║ spočiatku slušný rozbeh, prvá polovica filmu výborná druhá až tak neberie, dobré obsadenie spočiatku zaujímavým Tomom Hardym, ktorý je postupne odstavený na druhú koľaj, škoda, nakoniec preberie štafetu Shia LaBeouf, slizký Guy Pearce, nevyužitý Gary Oldman, dobrá dobová atmosféra, záver troška narýchlo upečený tam sa troška pri prestrelke mohli viac pohrať ale aj tak na režiséra Hillcoata spokojnosť /80%/ ()

Cervenak

Prekvapivo bez šťavy. Niekedy v polovici som si uvedomil, že ma to vlastne nebaví, že ma postavy nijako neoslovujú a že scenár je ako nasekaný podľa príručky. Emócie nulové a nič tam nerezonuje "v podhubí". Sem-tam trocha násilia a snaživý Shia, nič viac. Dokonca ani Tomovi som tentokrát tie drsné pohľady spod strechy klobúka akosi neveril. Už na druhý deň cítim, ako to vyprcháva. Sklamanie. ()

• V severoamerických kinech gangsterská sága utržila 37,4 milionů amerických dolarů, v těch celosvětových 55,4 mil. (NIRO)
  • Postava s přezdívkou Mad Dog byla i ve filmu Warrior (2011), ve kterém také hrál Tom Hardy (Forrest Bondurant). (korndaddy)

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (více)