Cabriolet

Romantický

Česko, 2001, 80 min

• Dudek

Neuvěřitelně amatársky se jevící záležitost. Vypadá to, že česká kinematografie na tom opravdu začíná být hodně zle. Krom vcelku slušného hudebního doprovodu tady nefunguje naprosto nic. Dokonce i někteří zdejší uživatelé točí lepší, hlavně po obsahové (ale někdy i vizuální!), snímky.(29.8.2006)

Nejdřív se mi to nelíbilo, ale postupně jsem změnil názor.(28.8.2006)

• Cimr

Cabriolet aneb jak to dopadá, když se spojí strašně napsané dialogy s hodně špatnými hereckými výkony. Pár celkem slušných režisérských nápadů (bouchání do bubnů vs. bouchání na dveře, vylidněné náměstí Míru) nemůže zachránit nudný příběh s neuvěřitelně tragickými dialogy. Z toho pro mě vyplývá jednoznačný verdikt - Bystroň jako režisér dejme tomu, Bystroň jako scénárista never more! A ještě jedna rada pro české filmaře. V každém filmu nemusí nutně být otevřená erotická scéna jenom proto, že to dobře vypadá v traileru.(28.8.2006)

• novoten

Pamatuju si, že v době vzniku filmu jsem viděl trailer a říkal jsem si, jak moc bych chtěl Bystroňovu pohodovou indie vidět. Když jsme si s Cabrioletem o pět let později potykali, byla to už trochu jiná písnička, protože z ambiciózního kinodebutu se vyklubala strašidelně špatná srágora, Kromě nijakého příběhu za to mohou duboví herci a všechno tak zachraňuje tehdy (zaslouženě) proklamovaná hudba Ivana Krále. Dějový zvrat dvacet minut před koncem je natolik vykonstruovaný a nevěrohodný, že už jsem se mu mohl jenom smát.(27.8.2006)

• Mulosz

Aspon ze vyborna hudba posouva dej trochu dopredu, kdyz uz to toporny scenar s prisernymi dialogy nedokaze. Film je to nametem dobry, i nektere dilci okamziky maji svou myslenku, nicmene zpracovani je hrozne. To je navic podtrzeno naprosto katasrofickymi hereckymi vykony. Nic moc jsem od filmu necekal, avsak dostal jsem jeste mene.(29.8.2006)

• - Cabriolet je první celovečerní film Marcela Bystroně. (Halloween9)

• - Cabriolet byl natáčen na digitální kameru. (Halloween9)