Výborná 3-dielna (zostrihaná na dva diely) séria na motívy knihy F.Hečka. Séria zo zlatej éry slovenskej kinematografie. V hlavných úlohách to najlepšie, čo v tej dobe Slovensko mohlo ponúknuť. Historická medzigeneračná dráma. Pre mňa omnoho záživnejšie, ako povinné čítanie, ktoré sa aj tak nečítalo.(12.11.2010)

Film, na kterem si dali tvurci velmi zalezet. A to od nametu, kostymy, herce az po hudbu. Ziskavame tak uceleny vyklad o jedne rodine zijici na slovenskem venkove zacatkem dvacateho stoleti. Pravem je to jeden z nejlepsich a nejuznavanejsich slovenskych filmu.(9.8.2011)

"Čím vzácnejší kvet, tým skôr zvädne. Len burina sa drží!..." Burinou v tomto prípade bude zlizká dvojica hajzlíkov Pančucha a Silvester. Zvlášť Pančuchu som si obľúbil, Július Vašek tieto polohy zvláda oscarovo a vždy mu výborne sedeli. Humorom a dobrými hláškami je prešpikovaný celý film a vždy sa neviem dočakať Pančuchu, jeho podlosti a pomstichtivosti...Možno mám iný zmysel pre humor, ale ja ho žeriem. Celkovo sa tu zišla neuveriteľne silná herecká zostava a keď k tomu pripočítam skvelý scenár podľa románu, tak mi vychádza vrchol televíznej tvorby u nás, hneď za neprekonateľnou Tisícročnou včelou, s ktorou má mnoho spoločného. Videl som to už niekoľkokrát a čím ďalej, tým viac musím uznať jeho kvality. 100%.(12.7.2013)

Příjemný film, který lyricky vystihuje obraz Slovenska a sociální obsah skvěle podtrhuje jeho ladění. Dobré hodnocení si rozhodně zaslouží a nemám, co bych vytkl, ani chvilku jsem se nenudil. Což je také velkou zásluhou předních tehdejších slovenských herců.(26.2.2011)

TECHNICKÁ POZNÁMKA: Dvojdielna filmová verzia pôvodne 3 - dielneho televízneho filmu. Táto verzia vyšla na DVD od SME/ SFÚ. (8.7.2009)(8.7.2009)