• MM_Ramone
  ****

  Perfektné filmové spracovanie románu "Červené víno", od spisovateľa Františka Hečka, je veľmi cenným pokladom slovenskej kinematografie. Výborne natočený televízny film mapuje neľahký život Urbana Habdžu a jeho rodiny. Z mladého pracovitého optimistu sa časom pod vplyvom nepriazne osudu, ľudskej zloby a dramatických politických udalostí stane apatický, zlomený človek. Prišiel o všetko. O ideály i majetok. Svoj sud trpkého červeného vína vypil až do dna. Postavu Urbana Habdžu dokonale stvárnil charizmatický Štefan Kvietik. Ale i ostatní herci boli úžasní. Tak isto aj hudba, strih, kamera a réžia. Slovenská klasika. ****(1.6.2013)

 • Snorlax
  *****

  Film není unikátní svým výtečným hereckým obsazením, to patřilo u snímků z Koliby k běžnému standardu. Velká část je věnována válce, ale nepadne ani jeden výstřel, místo toho se díváme na válku o přežití těch, kteří zůstali doma. I díky tomu vzniklo velkolepé sociální drama o těch, jejichž pot dává révě sílu růst.(6.7.2016)

 • Z0oMb3E
  *****

  Výborná 3-dielna (zostrihaná na dva diely) séria na motívy knihy F.Hečka. Séria zo zlatej éry slovenskej kinematografie. V hlavných úlohách to najlepšie, čo v tej dobe Slovensko mohlo ponúknuť. Historická medzigeneračná dráma. Pre mňa omnoho záživnejšie, ako povinné čítanie, ktoré sa aj tak nečítalo.(12.11.2010)

 • zette
  ****

  Film, na kterem si dali tvurci velmi zalezet. A to od nametu, kostymy, herce az po hudbu. Ziskavame tak uceleny vyklad o jedne rodine zijici na slovenskem venkove zacatkem dvacateho stoleti. Pravem je to jeden z nejlepsich a nejuznavanejsich slovenskych filmu.(9.8.2011)

 • A_FISH
  ****

  3,5*(1.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace