Duše (festivalový název)

Krátkometrážní / Animovaný / Horor / Mysteriózní / Fantasy

USA / Španělsko, 2009, 5 min

Rodrigo Blaas

Rodrigo Blaas

Další panenka vlastníci duši, která mě děsí k smrti. Jestli někdy budu mít holčičku, panenky vlastnit nebude! A jestli je i přes to bude chtít, mám díky tomuto podařenému kraťasu úspěch zaručen :o)(15.4.2010)

Vše již řekl Adam Bernau a řekl to dobře.(11.10.2012)

Pěkný animovaný příběh o holčičce, která touží vlastnit panenku, která je jí až nápadně podobná.(2.8.2011)

Krámek, který nepustí. Solidní deprese. Osobité, podivné, s půvabnou animací. Tvůrce asi nebude mít rád panenky. A děti už vůbec ne.(10.8.2016)

Bojim. A podruhé, když jsem si přečetl ten Adámkovo antipotratní rozbor. Hezké to bylo. Krátké. Hlavně tedy krátké. Za to hvězda navíc. Proč to samé vyprávět ve dvouhodinovém opusu, když pětiminutový formát postačí až až. A ještě nechá prostor kruté představivosti. Považte - nedávno jsem viděl obchod a v něm vystavená dilda všelikých rozměrů a barev.... ještě že jsem se na tu protilehlou zeď nepodškráb. Přesto, že se mi chtělo tolik, tolik chcát...(9.6.2016)

• - Alma znamená ve španělštině "duše". (Saku)

• - Na zdi vedle tajemného obchodu je možné zahlédnout plakát v češtině, který poukazuje na nutnost dávat na děti pozor. (JoranProvenzano)