Léto bez dovolené (TV film)

Československo, 1983, 65 min

Televizní film o záchraně jedné louky, kde je pitná voda a vzácné květiny. Výborně zahrané, zejména Olda Navrátil v roli předsedy MNV. Takové inscenace mají stále co říct, v dnešní době se už nic podobného netočí.(19.8.2012)

Překvapivě tam skutečně o něco jde a celý filmový projev včetně herců (vyzdvihnu Oldřicha Navrátila), kamery i režie je dost přesvědčivý. Když by nám nemělo záležet na loučce za plotem nebo na podmínkách, ve kterých žijí naše slepice nebo krávy, jak nám potom může záležet na tom ostatním.(13.9.2013)

Mám rád inscenace ne moc přes hodinu trvání. Dobrý p. Navrátil. Moc se mi líbila skvělá studentka, sice neherečka, ale to kouzlo, které způsobila, je pěkné. Dobře napsaná a zahraná je vedlejší role tajemníka, který předsedovi říká nepříjemné praktičnosti. Též jsem jako vždy rád viděl p. Slavíka.(20.8.2012)

• Drom

Bylo to snad dočasné prozření, že obvykle strašlivý trouba Oldřich Navrátil ztvárnil svou snad nejlepší roli. Tedy alespoň co jsem já doposud viděl (tj. 31 postav). Sice tohle drama zas tak moc dramatický není, asi že je dost průhledný, ale krom hlavního hrdiny se najdou i další dobré výkony, například opět charismatický Ivo Kubečka či kouřící Ondřej Havelka, který také vyjímečně není trouba ani floutek. Hlavní zápletka je slabší odvar boje o vkusné pobourání Starého Kunštátu, laxnost okolí vybičuje bodrého předsedu MNV k zatvrzelému postoji v klíčové otázce i navzdory vlastní rodině a díky práci do roztrhání těla se dobrá věc nakonec... hádejte! Nízkorozpočtové zpracování kombinuje scény v exteriérech se studiovými kulisami a asi nejdražším efektem je naklaďák v úvodních několika minutách. Vzhledem ke stopáži se docela podařilo zabránit hluchým místům, ale i tak váhám mezi dvěmi a třemi hvezdičkami. Tak řekněme dvě lepší, protože to je tak vidět jednou?(3.6.2015)