poster

Léto bez dovolené (TV film)

Drama

Československo, 1983, 65 min

 • vitekpe
  ***

  Sice malo uveritelne, ale koukatelne jo. :) Navratil jako predseda MNV, bojuje za louku se vzacnym rostlinstvem... Televizni zalezitost. 3-(18.11.2015)

 • topi
  ****

  Televizní film o záchraně jedné louky, kde je pitná voda a vzácné květiny. Výborně zahrané, zejména Olda Navrátil v roli předsedy MNV. Takové inscenace mají stále co říct, v dnešní době se už nic podobného netočí.(19.8.2012)

 • Drom
  **

  Bylo to snad dočasné prozření, že obvykle strašlivý trouba Oldřich Navrátil ztvárnil svou snad nejlepší roli. Tedy alespoň co jsem já doposud viděl (tj. 31 postav). Sice tohle drama zas tak moc dramatický není, asi že je dost průhledný, ale krom hlavního hrdiny se najdou i další dobré výkony, například opět charismatický Ivo Kubečka či kouřící Ondřej Havelka, který také vyjímečně není trouba ani floutek. Hlavní zápletka je slabší odvar boje o vkusné pobourání Starého Kunštátu, laxnost okolí vybičuje bodrého předsedu MNV k zatvrzelému postoji v klíčové otázce i navzdory vlastní rodině a díky práci do roztrhání těla se dobrá věc nakonec... hádejte! Nízkorozpočtové zpracování kombinuje scény v exteriérech se studiovými kulisami a asi nejdražším efektem je naklaďák v úvodních několika minutách. Vzhledem ke stopáži se docela podařilo zabránit hluchým místům, ale i tak váhám mezi dvěmi a třemi hvezdičkami. Tak řekněme dvě lepší, protože to je tak vidět jednou?(3.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace