poster

Lepší svět

 • Česko

  V lepším světě

  (festivalový název)
 • Dánsko

  Hævnen

 • Švédsko

  Hämnden

 • anglický

  In a Better World

 • Slovensko

  Lepší svet

Drama / Thriller

Dánsko / Švédsko, 2010, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eLeR
  ****

  Tento Susannin film dostal Oscara. Pred Biutiful a Incendies a Kynodontas ... takže chápete moje rozčarovanie. Toto je totiž film, ktorý akoby vykradol všetky ostatné s podobnými príbehmi. Je tam toho veľa a zároveň nič. A pritom to písal Jensen. Šikana, vydieranie, nevera, klamstvá, slabosť a predovšetkým pomsta. Uznávam ale, že herci, všetci do jedného, hrali výborne. Lenže to niekedy na 5 hviezd nestačí. Slabé štyri. Project 52 Films by Women a Videné v rámci Challenge Tour 2015 : 30 dní so svetovou kinematografiou vol. 3(1.3.2016)

 • mirekem
  *****

  Skvělý film Susanne Bier a geniálního A. T. Jensena (cokoli tento chlapík udělá, ať už režíruje či napíše scénář, je v topu!), nedivím se, že dostal Oscara.(18.4.2013)

 • Orvokki
  *****

  To je jeden z tých filmov, ktorý vás donúti sa zamyslieť. A pre mňa zároveň najlepší film druhého festivalového dňa. [MFF Cinematik 2011, Piešťany](10.9.2011)

 • claudel
  *****

  Další dánský příspěvek do filmového světa. Jak to Ti Dánové dělají, že ať natočí cokoli, má to svoji kvalitu, myšlenku a nápad. Konkrétně Susanne Bier je režisérská extratřída, definitivně jsem si ji zařadil do své topky. Film, který se zabývá mnoha tématy, žádné z nich nepitvá do hloubky, což může být výhoda i nevýhoda. Mě kupříkladu zaujalo jedno zcela vedlejší téma - vztah Dánů a Švédů, který nám Čechům neznalým regionálních podrobností uniká. Mikael Persbrandt se mi líbil nejvíc. Z mého pohledu zasloužená ocenění.(3.8.2012)

 • mat.ilda
  ****

  Seversky důstojné pojednání o tom, jak i pro vyspělý charakter může být těžké nedat volný průchod svému hněvu, nesplynout se skutky, pro které má jen pohrdání a v extrému při zachování tváře umět tu druhou nastavit. A což teprve, když se v dětské duši nenávist rodí z bolesti a dokáže polevit až procitnutím z činu daleko za hranicemi malých dětských vendet a následného osvobozujícího pláče, který ze samého žalu nemohl propuknout, jen doutnal hluboko uvnitř, pod povrchem nepochopení světa a jeho zákonitostí. Civilně komorním herectvím dospělých získávají prostor výborně napsané i zahrané dětské role a úžasné finální záběry přírody s relaxační hudbou jakoby oznamovaly, že ta mladá duše je už svobodná...(9.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace