Monstrum z galaxie Arkana

Gosti iz galaksije

Komedie / Sci-Fi

Jugoslávie / Československo, 1981, 84 min

• paascha

Pamatuju tenhle film z dětství, pak jsem ho viděl ještě jednou v TV, ale dodnes nemohu zapomenout na neskutečně ubohé triky a masky, které i na tu dobu byly opravdu out. Jednu * za odvahu něco takového natočit a pak se pod to ještě podepsat(4.7.2007)

• Oskar

Dávno zapomenutý špatný film. Ale špatný asi jako Barbarella, takže vlastně docela zábavný. V rámci družby s Jugoslávií se v čísi barrandovské hlavě zrodil nápad spojit nejlepšího českého scénáristu Miloše Macourka se slavným režisérem animovaných filmů Vukotićem. Výsledkem je něco, co se dá obtížně slovy popsat. Spisovateli fantastických povídek vstupují do života postavy z jeho knížky, jmenovitě zlatě pokovená kráska Andra z planety Tugador, její dvě divné děti a titulní Monstrum z galaxie Arkana, modrý chobotnatec z dílny Jana Švankmajera. Měla to být komedie, ale osobně bych to viděl na něco mezi horrorem a nechtěnou parodií. Jisté je, že scéna na svatbě, v níž Monstrum nejdříve ovine chobotem hlavu Karla Augusty, vší silou ji pak utrhne a do toho ječí Helena Růžičková, mě jako dítě dlouho budila ze sna. 20%(24.11.2005)

• eraserhead666

"Musíme ukázat, že jsme lidé dobré vůle. Svlečeme se do naha." No, taky způsob. To je taková blbost, až se na to dá v klidu koukat. Hlavně teda kvůli hezkým slečnám, šíleným digitálním trikům a závěrečnému svatebnímu masakru. O monstru nemluvě.(24.1.2014)

• -bad-mad-wolf-

Ale odvahu ti klucí tenkrát měli, to jo...(5.1.2012)

Robert je snílek. Vrátný v hotelu co ve volném čase píše sci-fi román odehrávající se v daleké galaxii Arkana, jehož hrdiny je rodinka bytostí obdařena mimořádnými schopnostmi. Obrovskou chybou tohoto zapomenutého československého sci-fi filmu je že se většinu děje bere příšerně vážně. Až teprve ke konci filmu, kdy se v posledních 20-ti minutách dostává ke slovu ono Monstrum, začíná pořádné divadlo. Zaručuju se že takto kuriozní věci jste v žádnem čs filmu nikdy neviděli. Utržené a rozšláplé hlavy, zaživa sežrané končetiny, netvor používající plamenomet nebo bandu nudistů výtajících návštevníky z jiné planety v jugoslávských reáliích. Monstrum z galaxie Arkana je kuriozita největšího kalibru. Škoda že nedotažená a příliš dlouho se držící poměrně při zdi.(16.2.2007)