Rozvětvěnější osudy postav nedokázaly mě zaujmout více, než filmová podoba. Výtky jsou z mé strany stejné k seriálu, jaké jsou u snímku. Jediné co u seriálu oceňuji, je jeho silná neteleviznost po technické i umělecké kvalitě. Zas na druhou stranu je to dáno tím, že se jedná i o filmový projekt určený pro kina s mezinárodním produkčním jistěním.(23.9.2010)

• slovan1

Ja šulda to viděl ze školy v kině, kdy nám to pustili celé, ne jako seriál. Tehdy se mi to zhnusilo a dívat se znova na to nebudu. Za herce, které mám rád a vždy zahrají skvěle 2*.(19.6.2010)

Vždy, po odsledovaní tohto seriálu ma chytá depresia, pretože za 20 rokov od nežnej revolúcie sa novodobým tvorcom nepodarilo ani priblížiť k takým skvostom slovenskej filmovej školy ako bola napríklad miniséria Červené víno , alebo Alžbetin dvor. Útek do Budína je len slabým odvarom. Navyše ide o koprodukciu, kde Slováci hrali nie druhé, ale až tretie husle. Príbeh je postavený kozmopolitne podobne ako aj štáb. Herci hrajú remeselne precízne ( Ondřej Sokol, Bolek Polívka), ale k srdcu divákovi jednoducho neprirastú.(10.1.2011)

Skvěle obsazené, skvěle zahrané, skvěle natočené... Poetické, romantické, prostě krásné!!!(22.8.2011)

Seriál byl fajn, nebyl sestřihaný, vystříhalo se hodně narážek na tehdejší změny...(19.1.2011)

Ale jo, líbilo, jen ten dabing Sokola je děs....myslím, že by si s tou slovenštinou dokázal poradit. Lenka Vlasáková a Bolek Polívka byli naprosto skvělí.(15.7.2013)