Něco jako komedie

It's Kind of a Funny Story

Drama / Komedie

USA, 2010, 97 min

[imdb: 7.2/10] | me: Ľahkou formou podaná dosť závažná téma. O celkové odľahčenie sa kvalitne stará Zach, ktorý je fakt (opäť) dobrý. Na film sa príjemné pozerá a hoci to nie je komédia, ktorá zabezpečuje permanentné záchvaty bránice, nájdu sa aj tu miesta, ktoré pobavia a rozosmejú, ale skôr svojou iróniou. Je to film, ktorý nezmení svet, ale stojí za vzhliadnutie (odporúčam hlavne rodičom).(4.4.2011)

Být mladým je strašně náročné. Tohle nám (ve zkratce) říká tenhle sympatický, hodně dobře obsazený film. Hlavní hrdina (pro mě neznámý Keir Gilchrist) se mi opravdu do role kluka, který neví, jak dál, opravdu hodil. Stejně jako Zach Galifianakis, který zde předvedl minimálně pozoruhodný výkon. No a začínám pomalu chápat, co všichni vidí na Emmě Roberts. V menších rolích se mi líbili Jeremy Davies a hlavně Lauren Graham (bylo fajn ji vidět znovu ve filmu). Upřímně, kdybych tenhle film viděl tak za rok, tak by mě možná tak nezasáhl, jako teď. Taky totiž přede mnou stojí pár věcí (maturita, vysoká) ze kterých mám trochu depresi. A vědět, že na mě někde v nemocnici čeká někdo jako Zach anebo Emma, tak si asi taky dám trochu "pauzu" ode všeho… :-) 90 %.(13.2.2011)

Potěšil mě dobře napsaný příběh, pár zajímavě natočených scén, výběr hudby, většina herců (hlavně Galifianakis, který ukazál, že blbečky umí zahrát úplně vážně a ne křečovitě) ale na takovou tu typickou "chytrou" komedii mi chybělo více humoru a oněch vyloženě zajímavých scén také moc není.(7.6.2011)

Něco jako komedie je fajn žánr, vím ale o jednom ještě lepším. Říká se mu komedie a poznáte ho podle toho, že si řekne o víc hvězdiček než o tři. Není všechno trojka, co chcete.(10.8.2015)

|| Scenár: Anna Boden, Ryan Fleck / It's Kind of a Funny Story by Ned Vizzini | Hudba: Broken Social Scene | Produkcia: Kevin Misher, Ben Browning | Distribúcia: Focus Features | Štúdio: Alliance Films, Misher Films, Wayfare Entertainment | Rozpočet: 8 miliónov $ | Tržby: 6,491,240 $ || Zo začiatku šialene patetický, nič nehovoriaci lacný blábol, z ktorého sa postupne vybuduje slušná psychologická dráma na štýl oslavného veršu života ako takého. Hlavný predstaviteľ mi prišiel trochu nepresvedčiví, samozrejme jeho situácia si to v roli vyžiadala, preto je ťažké posúdiť, čím to mohlo byť. Zach Galifianakis je úžasný herec a nadmieru zábavný ksicht, no pozerať sa hodinu a pól na jeho znudenú tvár tiež nemôže byť žiadnou výhrou. Preto len priemerne.(2.8.2011)

• - Malby a animace budov, které můžeme vidět ve filmu, vytvořil americký umělec, architekt a grafik Brian Drucker. (Čulo)

• - Keď Craig (Keir Gilchrist) nastupoval do psychiatrickej liečebne, odobrali mu opasok a šnúrky z topánok, pretože v takýchto zariadeniach sú to nepovolené veci. Avšak niektorí pacienti aj napriek tomu nosili mikiny so šnúrkami. (U_S_O)

• - Ned Vizzini, autor částečně autobiografické stejnojmenné knihy, podle které byl film natočen, spáchal 19. prosince 2013 sebevraždu. V té době pracoval na několika dalších projektech, například na seriálu Believe (od r. 2014) z produkce J.J. Abramse. (Farley)