Něco jako komedie

It's Kind of a Funny Story

Drama / Komedie

USA, 2010, 97 min

Velmi milý a sympatický snímek, poutavě natočen a pěkně zahrán. Mám rád tyhle malé-velké filmy. 80%. // "Dej mi odvahu, abych mohl změnit věci, které změnit mohu, dej mi vyrovnanost, abych mohl přijmout věci, které změnit nemohu; a dej mi moudrost, abych poznal rozdíl mezi nimi."(25.12.2012)

Dráma (od komédie to malo naozaj ďaleko) o pobyte na psychiatrickej liečebni očami teenagera. A nemyslím tým dej očami hlavného hrdinu, myslím tým film očami tvorcov. Naozaj mi to pripadalo, akoby príbeh napísal niekto, kto ešte nevyšiel strednú školu; postavy pôsobia (väčšinou) nereálne a romantická rovina je príliš idylická. Jednoducho ide o emo fantáziu, ktorú budú žaby s prehnaným make-upom žrať. Hlavný hrdina sa chce zabiť kvôli nešťastnej láske a zoznámi sa s dievčaťom, ktoré sa reže do rúk. Pomocou odkazu na lístočku. Aké originálne a bežné. Na druhej strane, ak hovorím, že mi film pripadal vyrozprávaný očami teenagera, nemyslím to nevyhnutne ako zápor. Nech už to písal ktokoľvek, aj keď výsledok pôsobí naivne, otec projektu mal rozhodne talent, čo potvrdzuje množstvo kreatívne natočených scén. Veľkým plusom je aj Zach Galifianakis, ktorého som videl prvý krát v normálnej úlohe. A to už musel byť v mojom podvedomý zakorenený ako riadny magor, keď je jeho normálnou úlohou pacient na psychiatrii.(20.8.2011)

Příjemný a volně plynoucí snímek se skvělým hereckým obsazením. Hlavně vidět Zacha Galifianakise v normální roli je příjemná změna.(6.10.2011)

Mladý nezkušený teenager má v hlavě velký zmatek a tak se rozhodně raději preventivně zajít do psychiatrické léčebny a vyřešit si to v hlavě. Mezi samými blázny nalézá silnou komunitu, která je svým způsobem snaží vyrovnat se svými problémy. Přes veškeré city ke své kamarádce přichází na to, že trochu přestřelil a naváže nový vztah se slečnou z psychiatrického oddělení.. Skvělé obsazení a zpracování.(13.4.2012)

• Katullka

Kdyby to alespoň ty reálie z psychiatrické léčebny mělo. Výmaz pro puberťáky, který nedělá osvětu, ale je trapný.. ou jé!!!(6.4.2013)