Něco jako komedie

It's Kind of a Funny Story

Drama / Komedie

USA, 2010, 97 min

• charlosina

Něco jako komedie je takový planý film z řad tzv. rádoby "osvícenských" počinů, které mají divákům sdělit to základní poslání fungování ve světě: Žij. A to nejlépe, jak dovedeš. // Pohled na mladé lidi, kteří se snaží naplnit ideály svých rodičů a hledají sami sebe - to není nic nového; pohled na mladé lidi, kteří polykají antidepresiva jako každodenní chléb - to asi taky není nic moc nového (rozuměj, jt. americký film); pohled na lidi, kteří trpí nedostatkem lásky a pozornosti svých rodičů, začnou se na střední škole (na tom směrodatném mezníku!! - nezapomínej, je to americký film) hroutit, protože nemají holku a prestiž, upadnou do depresí, aby pak zjistili, že stačí jen "žít". // K tomuto filmu se hodí titulek jednoho článku z Reflexu, který zněl Diagnóza: Puberta. Díky bohu, že to ve většině případů přežijem. // Zach Galifianakis příjemně překvapil.(10.3.2012)

Něco jako Dům bláznů ve sladším balení. Zvláště postavy Bobbyho a Odina si byly nápadně podobné.(7.7.2011)

Potěšil mě dobře napsaný příběh, pár zajímavě natočených scén, výběr hudby, většina herců (hlavně Galifianakis, který ukazál, že blbečky umí zahrát úplně vážně a ne křečovitě) ale na takovou tu typickou "chytrou" komedii mi chybělo více humoru a oněch vyloženě zajímavých scén také moc není.(7.6.2011)

Trochu jsem se musela nutit k dokoukávání, nijak výrazně mě neoslovily herecké výkony, ani žádné kultovní hlášky se nekonaly, děj to nemá téměř žádný, ale stejně se mi to celkem líbilo a název tomu vlastně odpovídá-vtipné je to jen místy a trochu. Taková odpočinková úsměvná záležitost z psychiatrické léčebny, kde vlastně nejde o žádné drama, ani komedii. Těžko se takový film zařazuje, ale oceňuju originální nápad-hlavně tedy prostředí.S hlavním hrdinou jsem občas soucítila (ony i ty malicherné problémy někdy člověku vážně zatopí),líbila se mi postava Bobbyho,který je tak trochu nejchytřejším z celé "psycho"rodinky, jinak byli zajímaví i Muqtada, který nikdy nevylézal z pokoje nebo Noelle se sebevražednými sklony. Režisér nijak netlačil na pilu,takže se žádných sociopatických výlevů nedočkáme, bohužel by to chtělo přibrat trochu toho humoru nebo naopak dramatu,takhle film neví,čím být.Ale určitě se jedná o zajímavý film..(6.3.2012)

Přál bych každému zažít ten pocit, kdy si pustíte film, o kterém skoro nic nevíte a po chvíli si uvědomíte, že snad musí být inspirován právě vámi. Rozhodně nic pro ty, kteří se nechali strhnout pseudohodnotami většiny a řeší jen splátky nebo to, že má soused lepší auto. Víc filmů o nás "zvláštních".(7.7.2012)

• - Keď Craig (Keir Gilchrist) nastupoval do psychiatrickej liečebne, odobrali mu opasok a šnúrky z topánok, pretože v takýchto zariadeniach sú to nepovolené veci. Avšak niektorí pacienti aj napriek tomu nosili mikiny so šnúrkami. (U_S_O)

• - V scéne, kde Craig opisuje svojich spolužiakov, je v zábere na neho vidieť, že číta knihu Be More Chill od Neda Vizziniho. Ten napísal aj text s názvom It's Kind of a Funny Story. (mimale)

• - Ned Vizzini, autor částečně autobiografické stejnojmenné knihy, podle které byl film natočen, spáchal 19. prosince 2013 sebevraždu. V té době pracoval na několika dalších projektech, například na seriálu Believe (od r. 2014) z produkce J.J. Abramse. (Farley)