Něco jako komedie

It's Kind of a Funny Story

Drama / Komedie

USA, 2010, 97 min

[imdb: 7.2/10] | me: Ľahkou formou podaná dosť závažná téma. O celkové odľahčenie sa kvalitne stará Zach, ktorý je fakt (opäť) dobrý. Na film sa príjemné pozerá a hoci to nie je komédia, ktorá zabezpečuje permanentné záchvaty bránice, nájdu sa aj tu miesta, ktoré pobavia a rozosmejú, ale skôr svojou iróniou. Je to film, ktorý nezmení svet, ale stojí za vzhliadnutie (odporúčam hlavne rodičom).(4.4.2011)

Tak trochu vtipný příběh o poněkud hloupém, jinak velmi talentovaném chlapci s mírným sklonem ke zvracení a hlavně sebevraždě. Nakonec budeme mít z filmu dojem, že o jeho sebevražedné sklony ani tak nešlo, přesto se tvůrcům podařilo dát odpověď mnoha mladým lidem na toto svízelné téma. Celým filmem se pak táhne příběh odehrávající se v takzvaném blázinci, kde se chlapec nechal dobrovolně hospitalizovat a poznává několik zajímavých postav. Mezi nejzajímavější se ihned zařadí Zach Galifianakis, vynikající komik poslední doby, který mne upoutal především svým talk show Mezi dvěma kapradinami, kam si zve hvězdy Hollywoodu a rozhodně si nebere nějaké servítky. V tak trochu vtipném příběhu hrají velkou roli jakési imaginace mysli hlavního hrdiny, které patří k velice kladné stránce filmu. Jeho rodiče, ztělesňující typický pár, jemuž děti přerostly přes hlavu a své zájmy a pohodlí nadřadily nad ně, také vytváří silnou složku příběhu. Ovšem celou kostrou je pochopitelně láska, která je zde jakýmsi všelékem a navíc v prostředí, o kterém máte dojem, že několik dní zde vydá za několik týdnů předražené dovolené. It's Kind of a Funny Story je taková rodinná cenzurovaná verze Přeletu nad kukaččím hnízdem s happy endem, sympatickými pacienty a usměvavým personálem.(20.6.2011)

|| Scenár: Anna Boden, Ryan Fleck / It's Kind of a Funny Story by Ned Vizzini | Hudba: Broken Social Scene | Produkcia: Kevin Misher, Ben Browning | Distribúcia: Focus Features | Štúdio: Alliance Films, Misher Films, Wayfare Entertainment | Rozpočet: 8 miliónov $ | Tržby: 6,491,240 $ || Zo začiatku šialene patetický, nič nehovoriaci lacný blábol, z ktorého sa postupne vybuduje slušná psychologická dráma na štýl oslavného veršu života ako takého. Hlavný predstaviteľ mi prišiel trochu nepresvedčiví, samozrejme jeho situácia si to v roli vyžiadala, preto je ťažké posúdiť, čím to mohlo byť. Zach Galifianakis je úžasný herec a nadmieru zábavný ksicht, no pozerať sa hodinu a pól na jeho znudenú tvár tiež nemôže byť žiadnou výhrou. Preto len priemerne.(2.8.2011)

Pane, dej mi sílu změnit věci které změnit mohu, odvahu přijmout věci které nemohu a moudrost, abych je od sebe rozpoznal.(20.11.2011)

• charlosina

Něco jako komedie je takový planý film z řad tzv. rádoby "osvícenských" počinů, které mají divákům sdělit to základní poslání fungování ve světě: Žij. A to nejlépe, jak dovedeš. // Pohled na mladé lidi, kteří se snaží naplnit ideály svých rodičů a hledají sami sebe - to není nic nového; pohled na mladé lidi, kteří polykají antidepresiva jako každodenní chléb - to asi taky není nic moc nového (rozuměj, jt. americký film); pohled na lidi, kteří trpí nedostatkem lásky a pozornosti svých rodičů, začnou se na střední škole (na tom směrodatném mezníku!! - nezapomínej, je to americký film) hroutit, protože nemají holku a prestiž, upadnou do depresí, aby pak zjistili, že stačí jen "žít". // K tomuto filmu se hodí titulek jednoho článku z Reflexu, který zněl Diagnóza: Puberta. Díky bohu, že to ve většině případů přežijem. // Zach Galifianakis příjemně překvapil.(10.3.2012)