Ticho nad oblakmi

Dokumentární / Hudební

Slovensko, 2009, 65 min

MAOK
  • kaposlav

Na 10. minútovy relax to je v pohode, ale hodinu sa mi na to pozerať veru nechce. Ak budem mať depresie tak si to pozriem a snaď mi to pomôže, ale inač je to viac menej o ničom.(21.4.2012)

Barabášov zárez na poli poetického módu v dokumentárnom filme. Meditatívne statické zábery na pohybujúce sa oblaky znášajúce sa nad nehybnými končiarmi Tatranských štítov, tvoria veľmi sugestívny a poetický film, ktorý ocenia hlavne tí, pre ktorých sú hory a horolezectvo vášňou. Tým nechcem povedať, že tí, čo nikdy na žiadnu horu nevyliezli a nemali možnosť vidieť krajinu z výšky a pocítiť ju na sebe, si tento film nemôžu užiť. Barabáš nám tu ukazuje všadeprítomnú krásu plynutia času v prírode, ktoré je pred mnohými uzatvorená, ktorú mnohý nepoznajú a ktorá je vo svojom jadre čarovná a nádherná. Tatry sú Barabášovou vášňou. Toto je ďalší z dokumentov, ktorý im vzdáva hold a ktorý sníma niečo tak všedné ako oblaky, spôsobom pri ktorom začnete rozmýšľať o sebe. Za čo film vďačí ako obvykle perfektnej MAOK- ovej hudbe. Pokojný, nedramatický, ale krásny pohľad na svet, o ktorom vieme tak strašne málo a ktorý nám pritom neustále dáva tak strašne veľa.(15.1.2012)

• asirtes

MAOK je proste hustejší ako M.Mansonov gel na vlasy. Dokáže hrať aj e-moll 15 minút a mentálne nad tým masturbovať do rána. Ono to neprekáža pokiaľ máte mozog odložený v nádobe na protézy, čo majster MAKAK odporúča. A odporúča to aj ďalších 9 z 10 makakov. Barabášova statická kamera upretá 20 minút na jedno miesto je fascinujúca ako susedove vajcia v prievane. Potľapkajte sa po pleciach, akí to sme duchovní chlapci, veď toto nikto len tak nedá a nikto to nevidí tak veľmi do hĺbky(snáď len vyznavači deep análu). Atmosféra skoro ako v Tatrách, s tým rozdielom, že v Tatrách naozaj je. Ste objavili chlapci dedovu palicu v digitále. Pomerne nevšímavé fuj.(26.4.2010)

• markotter

Tohle mně vůbec nevzalo. Asi jsem byl v nějaké moc akční náladě. Ale i v té klidnější bych to vydržel tak 10 minut.(12.8.2014)

Na tento dokument treba poriadnunáladu pri ktorej človek rád sníva a ponára sa do meditácie. Ja som si to poriadne užila a zasnívala si. Pavol Barabáš ma znova nesklamal je to kráľ dokumentov :)(28.2.2012)