poster

Ticho nad oblakmi

 • anglický

  Silence Above the Clouds

Dokumentární / Hudební

Slovensko, 2009, 65 min

Režie:

Pavol Barabáš

Scénář:

Pavol Barabáš

Kamera:

Pavol Barabáš

Hudba:

MAOK
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • unagi
  ***

  Prenádherné pohľady a tiene farieb. Dokonalá hra prírody ponúka niečo neuveriteľné. Škoda zdĺhavých scénok a niektorých záberov s toho istého bodu. Myslím, že to bol Lomnický štít, alebo s toho smeru na Tatry. Stratilo to tú rôznorodosť. Neviem si nič lepšie predstaviť na dobrú noc, čo sa týka záberov a hudby.(23.5.2011)

 • werewolf69
  ****

  Dívať sa na to len tak, ako na voľajaký dokument proste ne ide. Ale ak to vystihnete v tej správnej nálade a istom citovom a psychickom rozpoložení, ktoré vám umožní úplne sa do tohto snímku ponoriť, tok to je skvelý zážitok.(3.5.2011)

 • Marek1991
  **

  MAOKovu hudbu si sem tam užívam pri relaxovaní, no človeku sa pri nej priam žiada zavrieť oči a odpočívať, nie ešte sledovať obraz, ktorý je zložený z niekoľkých záberov z vrcholov hôr ponad oblakmi. Človek pri tom ľahko zaspí. Možno bola chyba v zle estetických záberoch, pretože takých ako na obrázku k dokumentu tam bolo minimum. Meditačná záležitosť bez jediného komentáru, no okrem hudby na tom niet veľmi čo chváliť, zvládli by to aj amatéri.(29.12.2013)

 • Frajer42
  odpad!

  Oblak, lidově též mrak nebo mračno (1. p. množného čísla a 4. p. oblaky i oblaka, 2. p. oblaků i oblak), je viditelná soustava malých částic vody nebo ledu (případně jiných látek) v atmosféře Země nebo jiných planet. Oblaky vznikají tehdy, když se vlhkost vzduchu zkondenzuje na kapky nebo ledové krystalky. Výška, ve které se děj odehrává, bývá různá a hranice, za kterou se voda v plynném skupenství mění na kapalinu se nazývá rosný bod. Závisí na stabilitě vzduchu a množství přítomné vlhkosti. Průměrná oblaková kapka nebo ledový krystalek má v průměru přibližně 0,01 mm. Studená oblaka tvořící se ve velkých výškách obsahují pouze ledové krystalky, nižší, teplejší oblaka obsahují pouze vodní kapky. (Okopírováno z wikipedie) ← V tomhle pokusu o dokument přesně tohle vidíte. Neuvěřitelných 65 minut hnusných záběrů mraků. Bohužel, název pseudo dokumentu je trošku zavádějící, neboť místo toho slibovaného ticha slyšíte příšernou meditační hudbu. Znovu zdůrazňuji, že příšernou. K záběrům ani trošku nesedí. Vážně mi uniká, jak v sobě někdo může najít tu drzost něco takového vypustit do světa. Vydržel jsem to sledovat asi 15 minut, po kterých mi došlo, že dokoukat tento nesmysl do konce je absolutně nepřínosné. Zbytek jsem tedy jen tak rychle prolétl. Jedná se o třetí snímek, který jsem nezvládl dokoukat. Vzhledem k počtu filmů, které jsem viděl to není tak zlé. Pokud netrpíte nějakou těžkou retardací, tak zhlédnutí vynechejte. Tohle mělo mít, když to extrémně přeženu, maximálně 15 minut. 65 minut je absolutní zhovadilost. Mohu hrdě prohlásit, že film podobné nekvality bych za jedno odpoledne zvládl vytvořit taky.(18.9.2014)

 • Mortishka
  ****

  Na tento dokument treba poriadnunáladu pri ktorej človek rád sníva a ponára sa do meditácie. Ja som si to poriadne užila a zasnívala si. Pavol Barabáš ma znova nesklamal je to kráľ dokumentov :)(28.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace