Přehlídkou populárních písní provázejí M. SkarlandtováK. Augusta. V podání předních interpretů československé populární hudby konce sedmdesátých let minulého století mj. uslyšíte Dájo, nevolej, Blues pro tebe, Desatero lučních květů, Letí šíp savanou, Babeta, Kapelo, hraj, Houpací síť, Dám ti pusu k svátku, Jsi prostě nejlepší, Vyznání v růžích a Je krásné lásku dát. (Česká televize)

D.Moore

Začíná to slibně - pan Novák (Karel Augusta) kritizuje omšelou dramaturgii televizních pořadů, načež k němu z obrazovky promluví Marta Skarlandtová, zeptá se, jestli by to snad on uměl lépe... A vymění si role. Hlasatelka rázem sedí na Novákově pohovce, Novák je uvnitř televize a může se pustit do vytváření zábavného programu podle jeho představ. Proč se big band s Karlem Hálou a Milanem Chladilem objeví v Novákově bytě, zůstává záhadou, ale je to vlastně jedno. V televizi se začnou dít klasické československotelevizní revuální věci - kdejaký zpěvák či zpěvačka zpívá kdejaké písně, Novák do nich zpočátku porůznu zasahuje... A stále je to zábavné. Povedená je například parodie Nemocnice na kraji města - Viktor "hokejista" Preiss leží na chirurgickém lůžku a k němu se s písní "Lásko, mně ubývá sil" blíží chirurg Pavel Bobek s ruční vrtačkou. Je tu i parádní klip k řeznické písni Ivana Mládka, ohromně sexy Lenka Filipová, neselhávající Walda a Olga Matuškovi spolu s KTO... Jen škoda, že celé to zběsilé pásmo nedává smysl. Svádět to na postavu pana Nováka, který se v dramaturgii pořadů nevyzná, mi připadá jako ošklivý alibismus. Alespoň nějakou nit by ta třičtvrtěhodina, která je v závěrečných 15 minutách k nevydržení (mimo jiné kvůli tomu, že se v ní dokola objevují už jen Helena Vondráčková, Jitka Zelenková a Karel Černoch), mít měla. Díky ovšem za milou a opět vtipnou pointu. Zkrátit na 30 minut a nějak to uspořádat... A Televizní samoobsluha by neměla chybu. ()