poster

Hanna

 • Česko

  Brutální Hanna

 • USA

  Hanna

 • Německo

  Wer ist Hanna?

 • Slovensko

  Hanna

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2011, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ****

  Akční art. Artový akčňák. Ano, je to jen o stylu. Ale stejně je to boží. A soundtrack Chemical Brothers!(23.6.2011)

 • Fr
  ***

  ,,MUSÍŠ BÝT VŽDY PŘIPRAVENÁ. I VE SPÁNKU. PŘEMÝŠLEJ ZA POCHODU. PŘIZPŮSOB SE. NEBO ZEMŘI“..... ,,PŘÍŠTĚ TO UDĚLÁM LÉPE“..... /// Hanna není žádnej rozmazlenej panelákovej fracek a tady za polárním kruhem má všechno co potřebuje. Jeleny, knihy, oheň, tátu, zbraně a prostor pro výcvik. Dospívání nezastavíš a tak začala cejtit, že je připravená. NEZAPOMEŇ CO JSEM TĚ NAUČIL A BUDEŠ V POŘÁDKU! Hanna zmáčkne čudlík, táta oblíkne kvádro a návrat do civilizace může začít.... Baví mě filmy plný agentů a tajných služeb, kterým osamělý jedinec rozkope jejich slizký prdele. Hanna je kurevsky dobrá konkurentka Saltový. (Nemožné? Rozhodně lepší než E.Bana!) Líbí se mi i ty ,,(ne)psychodelický“ zvuky tvořící znepokující atmosféru, který mají na svědomí CHEMIČTÍ BRATŘI. Výborná je také C.Blanchett, která potvrzuje, že ďábel furt nosí Pradu. Škoda, že postupně všem dochází dech (a zřejmě i prachy). Jinak si nedovedu představit PROČ? přibejvá nelogičností a debilních kousků? Štve mě to víc než tvůrce, protože jinak by Hanna byla slušná akční zábava s hnusnými (byť přihřátými(?)) záporáky a sympatickou S.Ronan. Něco tam ,,uvnitř“ mi říká – dej 4*!!! Nedám! Prostě to odflákli! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Umřela mi máma. Na tři kulky. 2.) Zjistím, kolik svalů je potřeba zapojit při líbačce a k čemu slouží Orbicularis oris. 3.) Rád reju do logiky filmů. 4.) Zajímá mě, jestli to Saoirse Ronan může někam dotáhnout. 5.) Thx za titule ,,fredikoun“ a ,,urotundy“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ **(26.7.2011)

 • Ded@M@tes
  ****

  Od malička vychovávaná jinak než ostatní a připravena na svůj osud. Drsná žena. Jisté pobavení bylo znát a o akci bylo postaráno. Saoirse Ronan to zahrála výborně a ani nepochybuji, že z ní bude nová herecká hvězda. ( Hodnocení: 7/10 )(12.5.2012)

 • Psema
  **

  Wright příjemně překvapuje po stránce akce, která si v kombinaci výtečné kamery, choreografie a energického OST (Chemical Brothers jedou!) bez problémů vytírá řitní otvor i s bayovskými plechovkami. Avšak jakmile dojde na příběh, začne Hanna odkrývat jednu slabinu za druhou, přičemž všudypřítomné příběhové vakuum bolí hlavně v prostřední třetině, kdy ústřední hrdinka poznává "normální život" a která příběh absolutně nikam neposouvá, ani ho neobohacuje. Symbolický závěr, jenž se snaží udělat z tupé béčkové rubanice "něco navíc", už je pak vyloženě k smíchu, a to nemluvím o některých vizuálních exhibicích, s nimiž by měl pan Wright už skutečně táhnout někam do videoklipu. Estetika je jedna věc, kompoziční onanie druhá. A v Hanně toho prvního naneštěstí mnoho není. A to mě holt vytáčí ještě víc, než Wrightova snaha tvářit se za každou cenu umělecky.(26.6.2011)

 • Gemini
  ***

  Tak tentokrát jsem se s Wrightem minul. Evidentně se to nestalo jen mně, a jak se zdá, hodnocení se různí podle toho, zda divák přistupuje k tomuto filmu jako k uměleckému dílu anebo si žádá trochu normálního vyjadřování a vypravování, tedy naopak přistupuje k Wrightovu uměleckému dílu jako k filmu. Wright každým dalším snímkem dokazuje svou všestrannost a "hravost", a Hanna bude pevně doufám jeho největším úletem do světa jeho nesporně originálních, a stejně tak nesporně ujetě deformovaných pohádkových představ. Vlastně celý film je jako (nejen ta ve filmu použitá) hudba Chemical Brothers - ve velké většině odlidštěná, cizí, ale se záblesky přitažlivosti a tu a tam skutečně nádhernými místy. Jsem jen zvědav, co ze "Sírši" vyroste, když se bude ochomýtat kolem strejdy Joea ještě pár dalších let... jejímu herectví to očividně prospívá, ale o její hlavu se začínám docela bát:) A když je řeč o hlavě, Hanna je v podstatě snový film - ale ta snová mozaika není moc příjemná na prožívání, a Wright dělá na určitých místech všechno pro to, aby vám to sledování znepříjemnil - rychlé střihy, točení kamerou, strašidelné detaily a do toho šílená hudba, je to spíš jako trip na pomezí good a bad. Rodinka polohipíků se střelenou dcerou v Hannině věku, pohádková duhová chaloupka, neskutečně úchylný Tom Hollander (teplí sadisté ze starých Bondovek hadr) a jeho zvrácené pohádkové pohvizdování, zrzavá liška/zlá královna Cate, a tu a tam podvratné Wrightovo gesto dělající z pohádek něco oplzlého. To se nám to tu ale zapohádkovalo, což? Ale ta estetika je prostě taková a ne jiná, a pro Wrightův počin jménem Hanna taky klíčová. Protože krom estetiky a strhujících hereckých póz (pozor, nikoliv výkonů) už nemá co nabídnout - o ději se totiž nemá smysl bavit a hledat v něm smysl je ztráta času a budování frustrace;) Čili jako moderní umění OK, jako Wrightova exhibice dvakrát OK, ale pro normálního diváka KO. A já se dnes budu počítat k těm normálním... 60% za vizi a efektní řemeslo.(2.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace