• Česko

• Německo

Wer ist Hanna?

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2011, 107 min

Alica, bežím o život ako Lola, v krajine zázrakov v ére Jasona Bournea. Wright vsadil hlavne na audiovizualne cukrovinky, orámovanim filmu úvodnou a záverečnou scénou ukazuje druhoradosť príbehu a postavy iba ako figúrky. Odpovede na Hannin život neslúžia pre divákovo rozšírenie obzoru vedomostí, ale účelovo len k rozvinutiu ďalšej sekvencie. 6-7/10.(5.6.2011)

• Kaka

Psycho. Fandové amerického velkostylu a pózerství nechť si pustí Bourna, či Mission Impossible 3. Jsou to podobně "kynetické" snímky, ale jsou přehledné, lineární a mnohem snáze uchopitelné. Hanna má problém, že je občas na hranici paranoidního thrilleru, který se dost často mění ve tvrdý akční snímek prokládaný scifi prvky. Je cítit britský feeling, který z duše nemám rád.(28.10.2011)

Nejsem hnidopich, ale když dojdu k závěru, že kdyby postavy neuvažovaly jako desetiletí kluci, nic z filmu by se nestalo, bude něco špatně. Z hlediska prosté logiky (a tím nemyslím zdánlivou hloupost, že malá holka pomlátí víc východních Němců v šusťákovkách než její papínek) Hanna nedává naprosto žádný smysl. Postavy nemají motivace, do problémů se dostávají samy svými stupidními volbami a jejich pokusy o řešení nevedou nikam. Celé to působí jako rozředěné natahované pokračování úspěšného filmu, které místo na substanci klade mnohem větší důraz na povrchní efekt. PS: vůbec poprvé mě při pomyšlení na třetí díl Kill Billa začalo trošku mrazit. PPS: kdo mi vysvětlí, jak funguje ten čudlík, jak otec odjel z Finska, proč jezdil v polobotkách, čeho se mělo dosáhnout odstraněním agentky, proč se papínek do celého podniku vůbec pouštěl a proč do něj zatahoval dceru, má u mě pivo. Že je Hanna bez nějakého důvodu odvezena přes půl kontinentu jen proto, aby předváděla svou roztomilou neschopnost normálně fungovat a mohla se konečně učesat, jsem ochotna odpustit. PPPS: Rob Roy je desetiletý kluk.(23.6.2011)

Rozhodně solidně působivý film. V kostce mohu říci, že tento film splňuje požadované kvóty, které já od thrilleru očekávám. Jako je napětí, emoce, akce, překvapující zvrat, nečekaný závěr, ap. A to vše vyváženě, aníž by byl narušen příběh. Je v něm podle mě i lehký nádech: "The Bourne Identity" z roku 2002 co se stylu týče. Víc prozrazovat nebudu, abych nekazil požitek ostatním co ho ještě neviděli.(23.6.2011)

Jako "konceptuální videoklip" k novému albu The Chemical Brothers vynikající. Jako regulérní film... No, pro dobro věci raději zůstaneme u toho videoklipového výkladu; jinak by padlo pár slov, která by si Wright za rámeček nedal.(25.9.2011)