Vraždy v Yorkshiru: 1980

Red Riding: In the Year of Our Lord 1980

Vraždy v Yorkshire 2

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2009, 93 min

Částečně jiní vyšetřovatelé - lepší. Mnohem lepší atmosféra, napětí a zápletky. Pořád ten samý nevyřešitelně zamotaný případ. Nezbytný ponurý podtext, který má šmrnc. Zkrátka jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. Dokonce i Robert Sheehan je zde více. A je samozřejmě vidět, že je to od jiného režiséra, ale to je velké plus, jelikož je podle mě no.1980 lepší než no.1974.(6.4.2012)

Stejně jako v prvním díle se nakonec dozvíme, že všichni jsou zkorumpovaní až na půdu. A stejně jako v prvním díle tu vlastně o nic jiného nejde a ani jít nemůže. Předpokládal bych, že v třetí části trilogie se to přeci jen nějak rozlouskne, ale nejspíš už se obejdu bez toho.(31.10.2010)

,,JAK HLUBOKO TO SVINSTVO SAHÁ? A KDO HO ZASTAVÍ?“..... /// Yorkshir podruhé. Místní rozparovač zvyšuje skóre na 13 a policie je bezradná. Nový pohled do případu má vnést detektiv Peter Hunter, muž, přes kterýho se propojí rok 1974 se současností. Líbí se mi to víc než první část. Vyšetřování je sice stejně pomalý, ale dialogy a atmosféra mají svý kouzlo. Bohužel (pro Petera), stíny minulosti nakonec doženou každýho! DRUHÝ DÍL TRILOGIE (1974 + 1983), NA KTEROU JE TŘEBA HLEDĚT JAKO NA CELEK. ANI TADY TOTIŽ NEJDE TOLIK O MRTVOLY PROSTITUTEK, JAKO O PROHNILOST POLICEJNÍHO SOUBORU V YORKSHIRE. ZATÍM CO CELOU TRILOGII HODNOTÍM ***,TOMUHLE FILMU DÁVÁM ****. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Red Riding Quartet od Davida Peace číst nebudu. 2. Jsem rád, když prohnilej policajt ,,vládne všem“. 3.) Thx za titule ,,tayna“; ,,Sisoj_Psojic“ a ,,entitka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(5.4.2012)

O něco slabší než první díl, který měl silnější a konzistentnější příběh. Tohle pokračování je přesto velmi dobrou ukázkou zajímavého policejního dramatu. Opět jsem byla nadšená z celkové atmosféry, kamery a hudby. 3,5*(29.6.2011)

Velice fajn, ačkoli očekávání z konce první části se mu nedaří naplnit (například samotné vysvětlení toho, proč je právě závěrečná část jedničky brána jinak příde nechutně pozdě, přičemž hlavní hrdina měl některé informace mnohem dýl). Tím sme se dostali k hlavnímu hrdinovi... Trošku zamrzí, je rovnější, než pravítko v katolické škole, vzhledem k samotnému tématu to vypadá až moc jako pěst naoko. U prvního dílu u mě držel kvalitu nad propastí průměru A. Garfield, zady zase fakt, že tentokrát sme se mohli lépe podívat na funkci čisté policie zevnitř. Konec je fajn, ale možná až moc podobný tomu z jedničky. PS: bráno z pohledu celé trilogie. Tu bych celkově označil za ***(23.3.2013)