Vraždy v Yorkshiru: 1980

Red Riding: In the Year of Our Lord 1980

Vraždy v Yorkshire 2

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2009, 93 min

Právě jsem se dodívala na druhou část trilogie a konstatuji, že je určitě o třídu lepší než první část. Možná je to i jiným režisérem, nevím. Jak po vizuální stránce, tak i lepší propracovaností a v neposlední řadě pro mě osobně daleko líp stravitelnější. Svatý hajzl Peter Hunter v podání Paddyho Considineho je nejen sympaťák, ale i výborný herec. A opět hlavní námět totožný s minulým, takže už jsem byla svým způsobem v obraze a jsem moc zvědavá na 1983.(8.11.2012)

Skvělé, jak ony nejtemnější a ze své podstaty trochu bulvárně laděné kriminální případy v sobě skrývají o poznání hlubší a zásadnější zprávu o rakovině systému, prorůstání organizovaného zločinu, zkorumpované policii, zprávu o Británii 70. a 80. let, která nemohla sloužit právě za příklad dobré demokratické praxe. Oceněníhodná historická sebereflexe...(3.4.2015)

Zvrhlé, jak jen může být.. hnus!(27.7.2015)

Zúfalo pomalé, miestami až nudné pátranie po sériovom vrahovi prostitútok okorenené neduhmi panujúcimi v miestnom policajnom zbore. Komentáre ma odradili od záujmu o prvý diel trilógie. Tretí si pozriem, možno ma nesklame.(9.2.2014)

Částečně jiní vyšetřovatelé - lepší. Mnohem lepší atmosféra, napětí a zápletky. Pořád ten samý nevyřešitelně zamotaný případ. Nezbytný ponurý podtext, který má šmrnc. Zkrátka jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. Dokonce i Robert Sheehan je zde více. A je samozřejmě vidět, že je to od jiného režiséra, ale to je velké plus, jelikož je podle mě no.1980 lepší než no.1974.(6.4.2012)

• - Název trilogie vystihuje jak její rovinu vražedného thrilleru o místní korupci, tak tu (temně až hororově) pohádkovou. Severní, východní a západní „Riding“ jsou územní části Yorkshiru - v západním se děj odehrává. „Red“ jako barva krve. Red Riding odkazuje na Červenou Karkulku a prvky této pohádky, včetně zlého vlka, se v trilogii skutečně objevují. Ztracená holčička z Red Riding 1974 má červenou bundu s kapucí, po Yorkshiru pobíhá zlý vlk a my nevíme, v čí podobě se skrývá. (EastWicka)