poster

Vraždy v Yorkshiru: 1980

 • Velká Británie

  Red Riding: In the Year of Our Lord 1980

 • Slovensko

  Vraždy v Yorkshire 2

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2009, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ****

  Skvělé, jak ony nejtemnější a ze své podstaty trochu bulvárně laděné kriminální případy v sobě skrývají o poznání hlubší a zásadnější zprávu o rakovině systému, prorůstání organizovaného zločinu, zkorumpované policii, zprávu o Británii 70. a 80. let, která nemohla sloužit právě za příklad dobré demokratické praxe. Oceněníhodná historická sebereflexe...(3.4.2015)

 • Chrustyn
  ***

  Oproti předchozímu dílu výrazně pomalejší styl vyprávění, jinak atmosferické detektivní série. Jsem zvědavý na závěr.(25.6.2013)

 • Dzeyna
  ****

  Částečně jiní vyšetřovatelé - lepší. Mnohem lepší atmosféra, napětí a zápletky. Pořád ten samý nevyřešitelně zamotaný případ. Nezbytný ponurý podtext, který má šmrnc. Zkrátka jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. Dokonce i Robert Sheehan je zde více. A je samozřejmě vidět, že je to od jiného režiséra, ale to je velké plus, jelikož je podle mě no.1980 lepší než no.1974.(6.4.2012)

 • rikitiki
  ***

  Tentokrát v hlavní roli úřednický typ policisty, který musí zápolit s nedůvěrou, zastíráním a korupcí. Ale ta míra brutality už byla přehnaná, ne? A případu se zase skoro nikdo nevěnuje. /30. 7. 13./(30.6.2013)

 • Terva
  ****

  Léta páně 1980. CITÁT - Hluboce nenávidí prostitutky...... Tak v prvním příběhu to byly děti, tady to jsou ženy. Tentokráte vraždy nevyšetřuje novinový pisálek, ale zkušený tým detektivů. Hudba opět nic moc, kamera také nezajímavá, ale příběh samotný je svižný a rychle ubíhá. CITÁT - Nemám rád neuzavřené případy....... V tomto případě se také řeší finální střelba z předchozího příběhu. Dochází tak k prolínání let 1974 a 1980. Tento příběh je celkově lépe zpracovaný, stále se objevují nové skutečnosti a děj se rychle posouvá. Dojde i k jakémusi dořešení předešlého filmu, ale protože je to trilogie, není tu opět řečeno vše. Spousta otázek je nedořešených. Tak hurá na rok 1983.(23.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace