poster

Vraždy v Yorkshiru: 1980

 • Velká Británie

  Red Riding: In the Year of Our Lord 1980

 • Slovensko

  Vraždy v Yorkshire 2

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2009, 93 min

 • Dzeyna
  ****

  Částečně jiní vyšetřovatelé - lepší. Mnohem lepší atmosféra, napětí a zápletky. Pořád ten samý nevyřešitelně zamotaný případ. Nezbytný ponurý podtext, který má šmrnc. Zkrátka jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. Dokonce i Robert Sheehan je zde více. A je samozřejmě vidět, že je to od jiného režiséra, ale to je velké plus, jelikož je podle mě no.1980 lepší než no.1974.(6.4.2012)

 • Terva
  ****

  Léta páně 1980. CITÁT - Hluboce nenávidí prostitutky...... Tak v prvním příběhu to byly děti, tady to jsou ženy. Tentokráte vraždy nevyšetřuje novinový pisálek, ale zkušený tým detektivů. Hudba opět nic moc, kamera také nezajímavá, ale příběh samotný je svižný a rychle ubíhá. CITÁT - Nemám rád neuzavřené případy....... V tomto případě se také řeší finální střelba z předchozího příběhu. Dochází tak k prolínání let 1974 a 1980. Tento příběh je celkově lépe zpracovaný, stále se objevují nové skutečnosti a děj se rychle posouvá. Dojde i k jakémusi dořešení předešlého filmu, ale protože je to trilogie, není tu opět řečeno vše. Spousta otázek je nedořešených. Tak hurá na rok 1983.(23.10.2014)

 • Madsbender
  ****

  James Marsh zobral ponímanú látku trochu iným spôsobom ako Julian Jarrold, a v jeho štýle sa nestráca pomalšie tempo, no dej sa tentoraz centruje na vyšetrovanie (a teda nezdržuje samoúčelnými sexuálnymi scénami a pod.). Marsh má aj iný spôsob vyjadrovania, objavuje sa tu jeho obľúbený typ "chvíľkových" atmosférických kamerových pozícií (zábery na mreže idúceho výťahu, rozostrené zábery...), ktorými sa prejavil už v dokumente Man on Wire. Ale teraz už priamo k filmu - hlavnou postavou je tentoraz špeciálny vyšetrovateľ z poverenia ministerstva Peter Hunter (skvele zahraný sympatickým Paddy Considinom, ktorého som doteraz takmer nepoznal, a prejavil sa ako talent prakticky rovný Garfieldovi), a tak sa dostávame hlbšie do prípadu - už nie malé dievčatká, ale yorhshirský rozparovač - a tiež sa konečne v plnej miere prejavuje a ukazuje do akej hĺbky je polícia prehnitá - a že na mňa chvíľami pôsobila nebezpečnejšie ako mafia. Ono božský syndróm nikdy neveští nič dobré, a keď je nm posadnutý kompletný policajný aparát... Nejaké veci sa vysvetlia, ale stále zostáva mnoho záhad a nejasností (kto je vlk? bol to skutočný rozparovač? súvisia vraždy dievčatiek s rozparovačom? prečo polícia dorazila a upratala všetkých účastníkov prestrelky v klube na konci jednotky? atď.), tak dúfam, že sa v poslednej časti všetko vyjasní. Celkovo hodnotím film ako veľmi atmosférický, napínavý a narozdiel od jednotky nemá prakticky žiadne hluché miesta. Considine je skvelý, ako aj zvyšok obsadenia, som zvedavý, ako to celé dopadne, a ako sa s prebraním štafety popasuje Morrisey. 80%(30.1.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Název trilogie vystihuje jak její rovinu vražedného thrilleru o místní korupci, tak tu (temně až hororově) pohádkovou. Severní, východní a západní „Riding“ jsou územní části Yorkshiru - v západním se děj odehrává. „Red“ jako barva krve. Red Riding odkazuje na Červenou Karkulku a prvky této pohádky, včetně zlého vlka, se v trilogii skutečně objevují. Ztracená holčička z Red Riding 1974 má červenou bundu s kapucí, po Yorkshiru pobíhá zlý vlk a my nevíme, v čí podobě se skrývá. (EastWicka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace