Vraždy v Yorkshiru: 1980

Red Riding: In the Year of Our Lord 1980

Vraždy v Yorkshire 2

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2009, 93 min

Stejně jako v prvním díle se nakonec dozvíme, že všichni jsou zkorumpovaní až na půdu. A stejně jako v prvním díle tu vlastně o nic jiného nejde a ani jít nemůže. Předpokládal bych, že v třetí části trilogie se to přeci jen nějak rozlouskne, ale nejspíš už se obejdu bez toho.(31.10.2010)

O něco slabší než první díl, který měl silnější a konzistentnější příběh. Tohle pokračování je přesto velmi dobrou ukázkou zajímavého policejního dramatu. Opět jsem byla nadšená z celkové atmosféry, kamery a hudby. 3,5*(29.6.2011)

Velice fajn, ačkoli očekávání z konce první části se mu nedaří naplnit (například samotné vysvětlení toho, proč je právě závěrečná část jedničky brána jinak příde nechutně pozdě, přičemž hlavní hrdina měl některé informace mnohem dýl). Tím sme se dostali k hlavnímu hrdinovi... Trošku zamrzí, je rovnější, než pravítko v katolické škole, vzhledem k samotnému tématu to vypadá až moc jako pěst naoko. U prvního dílu u mě držel kvalitu nad propastí průměru A. Garfield, zady zase fakt, že tentokrát sme se mohli lépe podívat na funkci čisté policie zevnitř. Konec je fajn, ale možná až moc podobný tomu z jedničky. PS: bráno z pohledu celé trilogie. Tu bych celkově označil za ***(23.3.2013)

• - Název trilogie vystihuje jak její rovinu vražedného thrilleru o místní korupci, tak tu (temně až hororově) pohádkovou. Severní, východní a západní „Riding“ jsou územní části Yorkshiru - v západním se děj odehrává. „Red“ jako barva krve. Red Riding odkazuje na Červenou Karkulku a prvky této pohádky, včetně zlého vlka, se v trilogii skutečně objevují. Ztracená holčička z Red Riding 1974 má červenou bundu s kapucí, po Yorkshiru pobíhá zlý vlk a my nevíme, v čí podobě se skrývá. (EastWicka)