Dvojí identita

Falošná identita

Krimi / Thriller

USA, 2009, 92 min

• kingik

Val Kilmer je "totally down", když vzal roli v tomto "šitozním" levném nepodarku. Až mně ho skoro bylo líto, že v něm musí hrát. On snad už ani ty scénáře nečte a v rámci hesla kvantita převládá nad kvalitou točí poslední dobou takových filmů hodně. Nevím, jestli je mimo víc on nebo režisér, scenárista a producent Dennis Dimster-Denk, který příběh o muži s dvojí identitou zasadil do východní Evropy a natočil ho tak nepřehledně a zmateně, že bych hledal celé hodiny nějaký film, který bych k němu v tomto ohledu mohl přirovnat. Nabízelo se tento už poměrně obehraný námět pojmout jako napínavý psychologický nebo akční thriller, ale režisér si nevybral ani jednu z variant a rozhodl se pro levný vizuál s množstvím logických přehmatů, zmateného a ničím objevného děje podloženého řídkým výskytem slabých akčních scén, který by souvisle odvyprávět nezvládli ani herci, kteří v něm hráli. Jako nejlepší nápad považuji scénu, ve které Kilmer nasedne do vlaku směr Praha, ale následně z něj vlivem nepříjemných okolností vystoupí a jediný zajímavý nápad byl zabit hned v zárodku. Kilmer sice hrál obstojně a po jeho boku se objevila barbína Izabella Miko, ale oba bych raději viděl v mnohem kvalitnějším filmu než je tento nepřehledný shit.(5.12.2010)

• blackrain

Val Kilmer od dob, co jsem ho viděla naposledy trošku ztaťkovatěl. Sedla by mu spíše role v nějakém rodinném filmu. Tam by se svou vizáží více než slušně zapadl. Určitě bych ho tam viděla mnohem raději, než jako nějakého akčního hrdinu. Vždyť tady vypadal, že ho bolí snad všechny možné i nemožné klouby a svaly. Dřevěná loutka na provázkách se pohybuje skutečně lépe. Film nenabízí nic převratného a už vůbec ne zábavného. Všechno je takové nemastné a neslané. Prostě jeden divný nevýrazný guláš, ve kterém jsem se ztratila. Navíc to působí, že je to delší než je uvedeno.(31.10.2012)

• Wally

Obtloustlá na playboye si hrající americká verze Jirky Pomejeho v podání Val Kilmera beze smyslu se objevující a mizející ve spleti chaotických a nelogických scén....(27.9.2015)