Dvojí identita

Double Identity

Falošná identita

Krimi / Thriller

USA, 2009, 92 min

Celkem inteligentní béčko, které si s jinak ohranou zápletkou pohrává vskutku originálním způsobem a ještě přitom skvěle využívá herecký potenciál jinak dávno zapomenutého Vala Kilmera. Já osobně jsem se u filmu příjemně pobavil a proto dávám slušné tři hvězdičky.(9.3.2011)

Zamotané od začátku až do konce. Ve filmu zazní věta: Nic není jak se zdá, to celkem i vystihuje příběh filmu:-). Na bulharské prostředí velmi slušný film. Škoda, že Val neodjel do Prahy:-)). 60 %.(31.3.2010)

• ecceHOMMO

**/*** Val Kilmer už nie je to čo býval.(10.12.2010)

• MartinezZ

22.12.2010 ~ Pěkná pitomost i na televizní poměry. A dokonce i na Kilmera. Tomu tady nelze uvěřit ani jedna jeho role a to nemluvě o zamotanosti příběhu takové, že ač se tváří jako dokonalá promyšlenost, výsledkem je stejně nuda. ~ Na DVD to vyšlo v půli listopadu, neshánějte to, počkejte si, až to bude v nějakém neatraktivním čase na Nova Cinema. i když možná ani Nova to nakupovat nebude. ~ Val Kilmer už má role akčních tvrďáků dávno za sebou a tady se potácí nemotorně asi stejně jako ve svých posledních akčních "tragikomediích" Steven Seagal nebo už prostě stárnoucí Silvester Stalone, který ale alespoň umí sednout na režisérské křeslo a toho tvrďáka ze sebe a okolo stojících frajerů udělat. Val je ve Dvojí identitě ale k pláči. Ostatně jako celá tahle podívaná. ~ Val je v Rumunsku lékařem bez hranic a štráduje si to k porodu. Zastaví je ale hlídka a Val začne být považován za někoho jiného, začne s ním být zacházeno jako s britským špionem. Za vším ale stojí politici vymyšleného východního státu a obchodníci s diamanty. Na Valovi je tak zjistit, kdo za tím vším stojí, proč a jak se do toho zamotal, všechno to vyřešil, zachránit a najít sličnou krásku a získal její sérdce. ~ A Val to dokáže! Nečekaně. Jenom vlastně pořádně nevím jak a proč. Příběh je totiž tak zamotaný, že jsem se v něm ztrácel. A protože se všechno odehrává v Rumunsku, případně přímo v Sofii, vše působí hodně levně a béčkově, Val je rád, že chodí a mocnářsko-politické pletichy nejsou nijak nosné ani zajímavé, bylo mi i ukradené, proč se co vlastně děje. Prostě nudný děj plynul, postarší lékař hravě přežíval veškeré útoky, napadení a pokusy o vraždu a blablabla. Nedalo se na to v plné délce koukat, začal jsem přeskakovat a jen díky tomu jsem to dokoukal. A vy se na to raději vybodněte, protože to za ten ztracený čas vážně nestojí.(13.4.2013)

Solidní DTVéčko, které nemá tak stupidní scénář, jak by člověk čekal. Vlastně má ten scénář tak zamotaný, až se divák občas ztrácí. Ale i tak jde o solidní domácí zábavu, která neurazí.(5.4.2010)