Dvojí identita

Falošná identita

Krimi / Thriller

USA, 2009, 92 min

• MartinezZ

22.12.2010 ~ Pěkná pitomost i na televizní poměry. A dokonce i na Kilmera. Tomu tady nelze uvěřit ani jedna jeho role a to nemluvě o zamotanosti příběhu takové, že ač se tváří jako dokonalá promyšlenost, výsledkem je stejně nuda. ~ Na DVD to vyšlo v půli listopadu, neshánějte to, počkejte si, až to bude v nějakém neatraktivním čase na Nova Cinema. i když možná ani Nova to nakupovat nebude. ~ Val Kilmer už má role akčních tvrďáků dávno za sebou a tady se potácí nemotorně asi stejně jako ve svých posledních akčních "tragikomediích" Steven Seagal nebo už prostě stárnoucí Silvester Stalone, který ale alespoň umí sednout na režisérské křeslo a toho tvrďáka ze sebe a okolo stojících frajerů udělat. Val je ve Dvojí identitě ale k pláči. Ostatně jako celá tahle podívaná. ~ Val je v Rumunsku lékařem bez hranic a štráduje si to k porodu. Zastaví je ale hlídka a Val začne být považován za někoho jiného, začne s ním být zacházeno jako s britským špionem. Za vším ale stojí politici vymyšleného východního státu a obchodníci s diamanty. Na Valovi je tak zjistit, kdo za tím vším stojí, proč a jak se do toho zamotal, všechno to vyřešil, zachránit a najít sličnou krásku a získal její sérdce. ~ A Val to dokáže! Nečekaně. Jenom vlastně pořádně nevím jak a proč. Příběh je totiž tak zamotaný, že jsem se v něm ztrácel. A protože se všechno odehrává v Rumunsku, případně přímo v Sofii, vše působí hodně levně a béčkově, Val je rád, že chodí a mocnářsko-politické pletichy nejsou nijak nosné ani zajímavé, bylo mi i ukradené, proč se co vlastně děje. Prostě nudný děj plynul, postarší lékař hravě přežíval veškeré útoky, napadení a pokusy o vraždu a blablabla. Nedalo se na to v plné délce koukat, začal jsem přeskakovat a jen díky tomu jsem to dokoukal. A vy se na to raději vybodněte, protože to za ten ztracený čas vážně nestojí.(13.4.2013)

Celkem inteligentní béčko, které si s jinak ohranou zápletkou pohrává vskutku originálním způsobem a ještě přitom skvěle využívá herecký potenciál jinak dávno zapomenutého Vala Kilmera. Já osobně jsem se u filmu příjemně pobavil a proto dávám slušné tři hvězdičky.(9.3.2011)

• Wally

Obtloustlá na playboye si hrající americká verze Jirky Pomejeho v podání Val Kilmera beze smyslu se objevující a mizející ve spleti chaotických a nelogických scén....(27.9.2015)

• blackrain

Val Kilmer od dob, co jsem ho viděla naposledy trošku ztaťkovatěl. Sedla by mu spíše role v nějakém rodinném filmu. Tam by se svou vizáží více než slušně zapadl. Určitě bych ho tam viděla mnohem raději, než jako nějakého akčního hrdinu. Vždyť tady vypadal, že ho bolí snad všechny možné i nemožné klouby a svaly. Dřevěná loutka na provázkách se pohybuje skutečně lépe. Film nenabízí nic převratného a už vůbec ne zábavného. Všechno je takové nemastné a neslané. Prostě jeden divný nevýrazný guláš, ve kterém jsem se ztratila. Navíc to působí, že je to delší než je uvedeno.(31.10.2012)

• mala_kea

Těžko něco napsat, když sám nevím, o co vůbec šlo. Zrada ? Falešná identita ?..od všeho kus, avšak ani jeden dílek pohromadě. Prostě to nesedí. Když se už má začít něco dít, děje se. Absolutní nic. To je velký problém. Val Kilmer je sice vrahoun (JOKE) ale tady působí křečovitě, jakoby sám nevěděl, koho má kuchnout.(19.4.2010)