Krev na křídlech

Passion Play

Drama / Thriller / Romantický

USA, 2010, 90 min

Poetické drámko s dřeváckým Rourkem, kterému jsem jeho hudebníka vůbec nevěřil. Ty jeho roztomiloučké úsměvy a dokonalá naivnost k jeho vizáži příliš nepasovaly. Podle mě na dramata není vůbec dělaný, snaží se, ale je to bída. Nelíbil se mi ani ve wrestlerovi, kam pasoval už podstatně více. Megan Fox jako ptačí žena velmi pěkná, možná nejpěknější co jsem ji zatím viděl. Ovšem její scény s Rourkem mi přišly až nechutné a do toho ještě Bill Murray, který se mi v jeho postarším věku vyloženě hnusí. Samotný příběh je sice jednoduchý, ohraný, ale slušně vyobrazený s pěknou podkresovou hudbou, to se mi docela líbilo. I když finální rozuzlení mě spíše zklamalo. Působí to snově a s ohledem na vyznění to má i důvod, takže tohle nemohu brát jako výtku, i ta rozvleklost, vláčnost vyprávění k tomu patří. 5/10(17.5.2013)

Hraje tu Mickey Rourke, Megan Fox a Bill Murray. Je to o andělech...Megan Fox je tu anděl. Líbivé tóny se na vás linou ze všech stran a závěrečná pointa je smutným, ale svým způsobem příjemným překvapením. Místy sice trochu hloupoučké, ale slabší jedinci si určitě popláčou. Tohle vůbec není špatný film...a já dávám na posledních 10 minut (ano, i se závěrečnými titulky) "repeat!" 75%(21.5.2011)

• st.ranger

Nápaditá hloupost, která ke všemu propaguje nepřehlédnutelnou krásu Megery Fox. Jak patetické. Koncept by jistě zajímavý, ale celý scénář je podprůměrný a klišoidní, zápletka křečovitá.(26.5.2011)

Chtělo se mi napsat zvláštní film, ale on to vůbec zvláštní film není. Je to běžný dramatický thriller s romantickými prvky o souznění krásky se zdánlivým handicapem a zvířete s pofidérní minulostí. Jejich souznění není přáno a děj se musí zamotat kvůli dalším postavám. Příběh ubíhá v pomalém tempu s příjemnou hudbou a kamerou. Ačkoli nejsem tak nesmírně pohnut výkony Billa Murrayho jako spousta lidí, které znám, tak v tomhle filmu se mi náramně líbil. Možná by měl dostávat více rolí nejednoznačných záporáků. Film musí potěšit všechny fanoušky Megan Fox a všechny fanynky Mickey Rourkeho, jimž se tenhle herec ještě stále přese vše líbí. Nejedná se o žádný převratný film, ale dle mého soudu si zaslouží rozhodně více, než 48 procent, jsem kvůli tomu na vážkách, zda hodnocení nezvednout o hvězdičku výše.(24.6.2014)

• eraserhead666

Brrrr. To je snad nejpředvídatelnější nejultraklišovitější megakýč, co jsem za poslední roky viděl. Pro takovouhle sračku zbytečně vyplýtvat potenciál zajímavých jmen. Trochu světla a odůvodnění do toho snad vnáší jen závěrečné věnování. Ale proč kvůli tomu za to z lidí tahat peníze? Na filmu mi vadilo snad skoro všechno, od ne"hlubokého" a "procítěného" příběhu, "originální" a "zasrdcechytající" zápletky, přes naprostou tuctovost všeho možného až po strašně nesympatickou, hloupě napsanou a vzhledem ke jménu hereckého představitele, strašně zahranou postavu mafiána Štístka. To jsem od Murrayho fakt nečekal, takové zklamání. O nelogičnostech (vždycky mám "rád", když se postavy během jediného střihu dokáží rychle obléknout) a pointě nemluvě. Mickey Rourke je prostě Mickey Rourke, nepředvedl nic, co by jste od něj nečekali, halvně proto, že mu to scénář a příběh ani neumožnil. Nechápu, proč všichni tak šílí z Megan Fox, ano, je pěkná, ale naprosto tuctově, kdybych takovou krásu měl brát jako měřítko šílenství, šílel bych asi z každé druhé holky od nás z vesnice. Ano, Megan Fox je krásná, ale naprosto nezajímavá. Film je naprostou ztrátou času a peněz. Odpad nedávám jen ze tří důvodů - výborná hudba, Rhys Ifans a zadeček Megan Fox.(12.3.2012)