Krev na křídlech

Passion Play

Drama / Thriller / Romantický

USA, 2010, 90 min

• Rex Mundi

Óu.... áu... tak toto nezachráni ani sexica ako Megan Fox. Zúfalstvo od začiatku do konca. Zahodiť a zabudnúť. Jedna hviezda za krehko vyzerajúcu Megan a niektoré momenty, ktoré, musím s premáhaním priznať, boli esteticky a emocionálne vydarené, hoci boli zároveň šialene gýčové. Odporúčam ako masturbačnú pomôcku pre násťročných fanúšikov zúbky odhaľujúcej Foxice... na nič iné sa to nehodí.(19.8.2013)

• honajz

Řekli byste, když se někde sejdou Mickey Rourke, Bill Murray a Megan Fox, že by mohlo jít o zajímavý film. Možná takový vzletný... A pak vás realita usadí na zadek. Už prvních deset minut filmu přináší neustálé otázky. To ho dostala jen jedna rána pěstí? Proč nešel zpět k autu? Proč ten cirkus vypadá jako v Carnivale? Jak to, když si dají drink v noci, při okamžitém následném útěku je den? Atd., atd. Abyste však byli v obraze – nějaký mafiánský poskok, dříve slavný jazzový muzikant, který vybírá výpalné a asi je i feťák (Mickey Rourke) je přepaden, odvezen do pouště, ale než je zastřelen, indiáni v bílých krojích zastřelí vykonavatele popravy. Poskok, místo aby se vrátil k autu, jde přes hory a kopce, až v údolí uvidí cirkus a v něm opravdovou ženu s křídly. Přemluví ji k útěku a plánuje ji prodat mafiánskému šéfovi (uťápnutý Bill Murray), který ale na něho poslal popravčího, protože mu přeřízl manželku... Celé se to snaží o poetiku v drsném světě mafiánů a překvapivou pointu na závěr – k níž ale film nijak nesměřuje, ani ji vlastně nevysvětluje a nenaplňuje, prostě je tam jen kvůli jistému šoku pro diváka a jakémusi vyznění. Ale když se nad tím zamyslíte, tak to prostě jenom nedává smysl. Btw, všimněte si v titulcích, že Megan Fox oblékal Armani. Možná mysleli tu noční košilku? A ještě jeden detail – jak moc hudba připomíná soundtrack z Fontány.(30.1.2012)

• Genero

V Praktické ženě jsem si přečetl, že v tomto filmu opeřená slečna Lišková ukazuje kozy a rozjíždí brutální fetišistickou trojku s Rourkem a Murrayem! Poháněn bezbřehým chtíčem jsem ihned sám sobě zavelel: Uložto. Místo ukájení nejnižších pudů mě ale čekala hloupá, nudná a nekonečná romantická kravina, kde byl tím nejakčnějším momentem dlouhý záběr na spícího Rourka. V některých chvílích jsem měl dokonce možnost okouzleným zrakem pozorovat, kterak se sluneční fotony líně převalují po mém obýváku a se zaduněním atakují masitý zátylek ve vzduchu znehybnělého brundibára. Hvězdičku dávám výhradně za přítomnost slečny Liškové, kterou sice někteří nazývají dementem a hnusnou děvkou, já ji ale oslovuji zásadně Ty moje rozkošné prstidlo. Chlapi, ruce na deky, kdo z vás by si s ní štrejchnul? A chci vidět les paží.(20.6.2012)

Mickey Rourke je v této roli neskutečně roztomilý. I když už není mladík a drogy se na něm podepsaly, tak pro něj mám pořád slabost. S Megan Fox jim to překvapivě jde a ladí. Meg rozhodně hraje nadprůměrně a sladkou slečnu, která o sobě nemá valné mínění bych jí dřív ani nevěřila. Možná je mé hodnocení přemrštěné, protože jsem do tohoto filmu šla s nulovým očekáváním a mile mě překvapil. U Passion Play se nebudete smát, bude se líbit spíše romantickým duším, protože je to příběh lásky, která kašle na konvence. "F*ck normal!"(8.8.2012)

• Fr

,,LILY JSI JINÁ. MYSLEL JSEM, ŽE JSME SI SOUZENI“..... /// Poté co je M.Rourke zachráněnej indiánskou verzí Timura (a jeho party), potká Lily. Ta ho taky zachrání a film se začíná táhnout. Koukat na párek sbližujících se podivínů, by nemuselo bejt nezajímavý, kdyby to nebyla nuda. Úmysly jsou jasné, tempo na hovno, nikdo se nesnaží ničím upoutat – zaujmout. Zkrachovalec, kterej všechno posere pláče, všechno je tak neuvěřitelný, divně jednoduchý, nepravděpodobný, že by to klidně mohlo bejt........ (dosaďte po zhlédnutí). Podivnej film. Pokus o něco, čemu nerozumím. Nevyužitej potenciál charismatických herců. Což mě štve asi nejvíc. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci se přesvědčit, že je má Megan impozantní. 2.) Film ve kterým má sex stařec s mladou holkou nemůže bejt špatnej! (v klidu, stejně je tma). 3.) Na zádech mám..... (dosaďte si sami). /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(25.5.2011)