Krev na křídlech

Passion Play

Drama / Thriller / Romantický

USA, 2010, 90 min

• lesumir

Tak laciné a hloupé, že to není snad ani céčkovej film. Vysílal bych ho maximálně v pornokinech dopoledne, kdy tam nikdo nechodí a nejspíš mají i zavřeno. Možná si ho někdo vyhoní nad Liškou Megan, ale v podstatě její role, která má rozum jako servírka někde na dálničím motorestu, není ničím vyjímečná. Mickey Rourke je troska, která nedokáža už ani trosku zahrát. Může se to zdát jako moderní variace na Krásku a Zvíře, ale v podstatě je to jak freak potkal freaka. A to je dost zajímavej námět, jen... kdyby se toho ujal někdo, kdo tomu rozumí. N(20.6.2011)

• Beastmaster4

Mickey Rourke a Megan Fox v tomhle romantickém thrilleru hrají dokonale a s citem. Bohužela ani tahle snaha nemá velkou sílu zachránit tuhle břečku od strmého pádu. KREV NA KŘÍDLECH je neskutečně nudný film, první polovina je přímo k uzoufání, druhá není dějově o moc lepší, ale právě Rourke a Fox v ní mají více míst, kde ukazují cit pro romantické i vážné role. V rukou jiného režiséra mohlo jít o slušný film, takhle jde o slabý podprůměr, který ještě nad hladinou drží dva výborní herci (alespoň v tomhle filmu).(24.12.2011)

• honajz

Řekli byste, když se někde sejdou Mickey Rourke, Bill Murray a Megan Fox, že by mohlo jít o zajímavý film. Možná takový vzletný... A pak vás realita usadí na zadek. Už prvních deset minut filmu přináší neustálé otázky. To ho dostala jen jedna rána pěstí? Proč nešel zpět k autu? Proč ten cirkus vypadá jako v Carnivale? Jak to, když si dají drink v noci, při okamžitém následném útěku je den? Atd., atd. Abyste však byli v obraze – nějaký mafiánský poskok, dříve slavný jazzový muzikant, který vybírá výpalné a asi je i feťák (Mickey Rourke) je přepaden, odvezen do pouště, ale než je zastřelen, indiáni v bílých krojích zastřelí vykonavatele popravy. Poskok, místo aby se vrátil k autu, jde přes hory a kopce, až v údolí uvidí cirkus a v něm opravdovou ženu s křídly. Přemluví ji k útěku a plánuje ji prodat mafiánskému šéfovi (uťápnutý Bill Murray), který ale na něho poslal popravčího, protože mu přeřízl manželku... Celé se to snaží o poetiku v drsném světě mafiánů a překvapivou pointu na závěr – k níž ale film nijak nesměřuje, ani ji vlastně nevysvětluje a nenaplňuje, prostě je tam jen kvůli jistému šoku pro diváka a jakémusi vyznění. Ale když se nad tím zamyslíte, tak to prostě jenom nedává smysl. Btw, všimněte si v titulcích, že Megan Fox oblékal Armani. Možná mysleli tu noční košilku? A ještě jeden detail – jak moc hudba připomíná soundtrack z Fontány.(30.1.2012)

• Radiq

Holka s křídlama, i když je to Megan Fox, podle mě nemůže stačit na celej film. Mickey Rourke je sice správnej drsňák, má ksicht jak z mlejnku na maso, ale jeho postava byla taková jakože o ničem a přesně k tomu jeho ksichtu mi to nešlo. Ani ten Bill Murray nebyl ve své roli dobrej, ale ve všech 3 případech je to spíš cgyba scénáře/postav, ne herců. Ani se nebudu zmiňovat o těch několika digitálních efektech, ktery byly všechny dost hrozny... stejně jak ty nedigitální. Prostě a jednoduše - byl to dost vopruz se na to koukat. A tim pádem aji nuda.(5.12.2016)

• petero

Megan Fox neukázala kozy =/, takto neprerazí ;-).(5.6.2011)

• - Mickey Rourke označil film za příšerný. Později se za svůj výrok omluvil s tím, že měl tehdy špatnou náladu, byl zrovna na večírku a snažil se zbavit reportéra. (Eldrick)

• - V roli "Icemana", nájemného zabijáka na začátku filmu se objeví známý zápasník Chuck Liddell. (Eldrick)

• - Do úlohy mafiána Happyho Shannona (Bill Murray) bol pôvodne obsadený Toby Kebbell. (Armageddon)