Krev na křídlech

Passion Play

Drama / Thriller / Romantický

USA, 2010, 90 min

• Ant

Jedním slovem špatné. Příběh je přinejmenším divný, ale v rukou někoho talentovaného by mohl dotvořit dobrý film, což se bohužel tady nestalo. Vztahy mezi postavami jsou nedůvěryhodné a herecké výkony díky scénáři dosti průměrné. Megan Fox kupodivu není kdovíjak špatná, ale taky nijak zvlášť nepřekvapuje. Ne všechno, co vypadá dobře na papíře, vypadá dobře i ve skutečnosti a tenhle film je toho dokonalou ukázkou.(28.5.2011)

• oLí

Na konci to celé má zřejmě docela zajímavou myšlenku, jestli jsem to dobře pochopil, tak se celkem povedla. Ale než se k tomu člověk celým filmem prokouše a pronudí, to je peklo. Celou dobu je to tak zvláštní a docela dost pitomý, že něco "chytrýho" člověk před závěrečnými titulky prostě nečeká. A jelikož mě oblečená Megan svým výstupem spíš irituje, nevidím jedinej důvod si tenhle film pustit znovu. 3/10(22.5.2011)

Velmi příjemné překvapení v podobě citlivé, neokoukané romantiky. Především ale pravděpodobně doposud nejlepší herecký výkon Megan Fox. A Billy Murray to jistí..(26.6.2011)

Poetické drámko s dřeváckým Rourkem, kterému jsem jeho hudebníka vůbec nevěřil. Ty jeho roztomiloučké úsměvy a dokonalá naivnost k jeho vizáži příliš nepasovaly. Podle mě na dramata není vůbec dělaný, snaží se, ale je to bída. Nelíbil se mi ani ve wrestlerovi, kam pasoval už podstatně více. Megan Fox jako ptačí žena velmi pěkná, možná nejpěknější co jsem ji zatím viděl. Ovšem její scény s Rourkem mi přišly až nechutné a do toho ještě Bill Murray, který se mi v jeho postarším věku vyloženě hnusí. Samotný příběh je sice jednoduchý, ohraný, ale slušně vyobrazený s pěknou podkresovou hudbou, to se mi docela líbilo. I když finální rozuzlení mě spíše zklamalo. Působí to snově a s ohledem na vyznění to má i důvod, takže tohle nemohu brát jako výtku, i ta rozvleklost, vláčnost vyprávění k tomu patří. 5/10(17.5.2013)

• bartias

Epicky poetický pokus o drama s hlubším významem je (asi) nějakou metaforou. O životě? O neštěstí? O lásce? O čem přesně se nedá říct. Megan Fox je krásná jako obrázek, Mickey Rourke je opotřebovaný jako... no, Mickey Rourke a Bill Murray je za padoucha. Nechybí spousta pohlednicově pěkných záběrů. Ale ani tohle dohromady, ani nic dalšího nefunguje.(26.11.2011)