poster

Krev na křídlech

 • USA

  Passion Play

Drama / Thriller / Romantický

USA, 2010, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  ****

  Čekal jsem mnohem rozporuplnější podívanou, nakonec ale pozitivní dojmy převažují, a to poměrně silně. Krev na křídlech si brzy určitě pustím znovu - pak (když už znám pointu) buď odhalím spoustu nových věcí, dvojsmyslů, a všimnu si lecčeho, čeho jsem si napoprvé nevšiml, nebo naopak prozřu a řeknu si, že je to celé vlastně až moc jednoduchý blábol. Nicméně - Mickey Rourke se mi v netypické roli moc líbil stejně jako Bill Murray, obrovským plusem ovšem byla Megan Fox, která se mi navíc poprvé zdála opravdu krásná. Magickou atmosféru dotváří jemně citlivá hudba, celý film na mě působil nesmírně uklidňujícím a hřejivým dojmem, což se mi poslední dobou moc často nestává.(3.4.2013)

 • akisha
  **

  No tohle snad ne! (1 minuta po skončení). Tenhle film je totální přešlap. A to i když tam hraje Bill Murray. Nakonec byla moje největší obava - Megan - tím nejlepším, a to jak po fyzický, tak po herecký (!) stránce. Rourke to teda vyžral až hrůza. Jeho postava je šíleně nesympatická, slabošská, fyzicky nepřitažlivá (co si budeme namlouvat) a každejch deset minut plačící troska, kterou pár vteřin nostalgickýho foukání do trumpety nespasí. Kterej scénarista si myslel, že takový hlavní postavě by někdo fandil? Vedle toho bledne i dementní příběh s údiv vyvolávajícíma reakcema všech osob zúčastněných - těch hlavních dvou obzvlášť. Po jejich motivacích radši nikdo nepátrejte. Jo, a polovinu filmu zabírají smutný bezhlasný záběry na meditujícího Rourka, případně se opíjejícího, brečícího v posteli, brečícího ve snu, nebo válejícího se po zemi, když dostával nakládačku a u toho brečel. Hraje do toho hezká hudba, a jen proto se to dalo dokoukat jako zvuková kulisa. A ten konec! (Pocit z něj vystihuje první věta mého komentu). Myslím, že tam se trochu utnuli v žánru a omylem k tomu natočili konec z Včelích medvídků, říznutej trochou toho našeho dobrého klišé číslo 115.(28.11.2011)

 • Ant
  *

  Jedním slovem špatné. Příběh je přinejmenším divný, ale v rukou někoho talentovaného by mohl dotvořit dobrý film, což se bohužel tady nestalo. Vztahy mezi postavami jsou nedůvěryhodné a herecké výkony díky scénáři dosti průměrné. Megan Fox kupodivu není kdovíjak špatná, ale taky nijak zvlášť nepřekvapuje. Ne všechno, co vypadá dobře na papíře, vypadá dobře i ve skutečnosti a tenhle film je toho dokonalou ukázkou.(28.5.2011)

 • viperblade
  ***

  Velmi zmatené (scénárista si asi dával pěkně do těla) ale někdy i velmi krásné. Takhle by se dal charakterizovat tento zvláštní film. Film, ve kterém se věci prostě dějí a nemají žádné vysvětlení (co to bylo za Indiány, kteří zachránili Mickeyho?) ale taky film, po kterém jsem si uvědomil, že bych neměl nad Megan lámat hůl. Ono to s tím hraním nebude zas tak špatné, jak jsem si myslel… Takhle, neříkám, že by zrovna za tuto roli mohla chtít nějaké ocenění, ale mohla by nás v budoucnu překvapit. Jinak po většinu filmu jsem si říkal, že je něco špatně. Něco mi zkrátka nesedělo a asi uprostřed filmu jsem na to kápl - Rourke si měl vyměnit roli s Murraym. Protože ač mám Billa sebevíc rád jako herce, toho mafiána a gangstera jsem mu neuvěřil a přišel mi, jako takový pomatený strejda. A zase naopak, toho dobráka (který byl hodně pošahaný, opět vina scénáristy) jsem Rourkeovi neuvěřil. Takže, shrnuto podtrženo - námět je fajn, Megan překvapivě taky. Pánové nemají co hrát, scénáristu zastřelit. 50 %.(1.6.2011)

 • Beastmaster4
  **

  Mickey Rourke a Megan Fox v tomhle romantickém thrilleru hrají dokonale a s citem. Bohužela ani tahle snaha nemá velkou sílu zachránit tuhle břečku od strmého pádu. KREV NA KŘÍDLECH je neskutečně nudný film, první polovina je přímo k uzoufání, druhá není dějově o moc lepší, ale právě Rourke a Fox v ní mají více míst, kde ukazují cit pro romantické i vážné role. V rukou jiného režiséra mohlo jít o slušný film, takhle jde o slabý podprůměr, který ještě nad hladinou drží dva výborní herci (alespoň v tomhle filmu).(24.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace