Krev na křídlech

Passion Play

Drama / Thriller / Romantický

USA, 2010, 90 min

• petero

Megan Fox neukázala kozy =/, takto neprerazí ;-).(5.6.2011)

• eraserhead666

Brrrr. To je snad nejpředvídatelnější nejultraklišovitější megakýč, co jsem za poslední roky viděl. Pro takovouhle sračku zbytečně vyplýtvat potenciál zajímavých jmen. Trochu světla a odůvodnění do toho snad vnáší jen závěrečné věnování. Ale proč kvůli tomu za to z lidí tahat peníze? Na filmu mi vadilo snad skoro všechno, od ne"hlubokého" a "procítěného" příběhu, "originální" a "zasrdcechytající" zápletky, přes naprostou tuctovost všeho možného až po strašně nesympatickou, hloupě napsanou a vzhledem ke jménu hereckého představitele, strašně zahranou postavu mafiána Štístka. To jsem od Murrayho fakt nečekal, takové zklamání. O nelogičnostech (vždycky mám "rád", když se postavy během jediného střihu dokáží rychle obléknout) a pointě nemluvě. Mickey Rourke je prostě Mickey Rourke, nepředvedl nic, co by jste od něj nečekali, halvně proto, že mu to scénář a příběh ani neumožnil. Nechápu, proč všichni tak šílí z Megan Fox, ano, je pěkná, ale naprosto tuctově, kdybych takovou krásu měl brát jako měřítko šílenství, šílel bych asi z každé druhé holky od nás z vesnice. Ano, Megan Fox je krásná, ale naprosto nezajímavá. Film je naprostou ztrátou času a peněz. Odpad nedávám jen ze tří důvodů - výborná hudba, Rhys Ifans a zadeček Megan Fox.(12.3.2012)

• bartias

Epicky poetický pokus o drama s hlubším významem je (asi) nějakou metaforou. O životě? O neštěstí? O lásce? O čem přesně se nedá říct. Megan Fox je krásná jako obrázek, Mickey Rourke je opotřebovaný jako... no, Mickey Rourke a Bill Murray je za padoucha. Nechybí spousta pohlednicově pěkných záběrů. Ale ani tohle dohromady, ani nic dalšího nefunguje.(26.11.2011)

Chtělo se mi napsat zvláštní film, ale on to vůbec zvláštní film není. Je to běžný dramatický thriller s romantickými prvky o souznění krásky se zdánlivým handicapem a zvířete s pofidérní minulostí. Jejich souznění není přáno a děj se musí zamotat kvůli dalším postavám. Příběh ubíhá v pomalém tempu s příjemnou hudbou a kamerou. Ačkoli nejsem tak nesmírně pohnut výkony Billa Murrayho jako spousta lidí, které znám, tak v tomhle filmu se mi náramně líbil. Možná by měl dostávat více rolí nejednoznačných záporáků. Film musí potěšit všechny fanoušky Megan Fox a všechny fanynky Mickey Rourkeho, jimž se tenhle herec ještě stále přese vše líbí. Nejedná se o žádný převratný film, ale dle mého soudu si zaslouží rozhodně více, než 48 procent, jsem kvůli tomu na vážkách, zda hodnocení nezvednout o hvězdičku výše.(24.6.2014)

Na osudových křídlech lásky s božskou Megan Fox v milostném příběhu, který se rozplyne dříve, než kráska roztáhne svá křídla a s Mickey Rourkem odletí někam do...pryč. Předně je nutné napsat, že Megan Fox do detailu splnuje úděl osudové ženy v poněkud komorně laděném milostném příběhu částečně nenaplněné lásky, a je přesně tou ženou, při které se muži probouzejí s erekcí a píšou jí milostná vyznání. Oproti tomu Mickey Rourke v roli dříve slavného trumpetisty, který sešel na scestí a vyměnil spokojený život a manželství za drogy a alkohol, není přímo volbou vedle, ale nedivím se, že ho Lilly láskovala jen zřejmě z lítosti a z toho že si zbyli, protože nebýt její anomálie v podobě ptačích křídel, tak by mu určitě dala vale a poohlédla se někde jinde. At mě nikdo netvrdí, že by se jí líbil chlap po botoxu a náhoda, která je oba svedla dohromady nebyla zrovna z rodu těch propracovaných. A propracovanost ostatně chybí celému příběhu, který není schopen zakotvit v jedné rovině, není si jistý tím, co chce a nedokáže umožnit divákovi ponořit se do milostného vzplanutí mezi mladou ženou, co vystupovala před svým útěkem za svobodou v potulném cirkuse jako ptačí žena a mužem, který dávno ztratil naději na lepší život. To mohl být tak úžasný milostný příběh o dvojici utíkající před nepřízní osudu, ale to my musel být debutující Mitch Glazer zdatným režisérem a scénáristou. Není dost dobrý ani v jednom. Jeho film nese známky nejistoty, k divákovi se dostane jen v několika scénách, a to hlavně přes krásně tklivou hudbu Dickona Hinchliffa, a když už mám být hodně povrchní, ani chlípníci si nepřijdou na své. Krasavice Megan vystřídá spodního prádla, až to vypadá jako skrytá reklama na Armaniho, ale kamera nesklouzne na její partie, a když už to vypadá nadějně, tak si přes výstavní poprsí dá ruku. Na cudnost má tenhle film patent, ale jinak je to celkem selhání, a to jsem si od filmu sliboval nevšední milostný příběh plný emocí a křehkých nuancí. Doslova příběh mezi kráskou a zvířetem, na který je radost pohledět. Na nevyzrálém, rozkolem trpícím a v podstatě větší originalitu postrádajícím výsledku navíc v chabém vyznění se zřejmě podepsaly potíže při vzniku filmu a jeho dlouho odkládaná premiéra. Na výsledku je to znát a snímek má většinou symbolická křídla bojácně stažená a roztáhnout a opravdově vzlétnout se mu až tak moc nedaří. Ještě štěstí, že si při jediném letu Megan nepomlátila svůj fajnový obličejíček. 60%(20.3.2012)

• - Do úlohy mafiána Happyho Shannona (Bill Murray) bol pôvodne obsadený Toby Kebbell. (Armageddon)

• - Mickey Rourke označil film za příšerný. Později se za svůj výrok omluvil s tím, že měl tehdy špatnou náladu, byl zrovna na večírku a snažil se zbavit reportéra. (Eldrick)

• - V roli "Icemana", nájemného zabijáka na začátku filmu se objeví známý zápasník Chuck Liddell. (Eldrick)