Vlk

(Finsko)

Wolf

Drama / Dobrodružný / Akční

Švédsko / Finsko / Norsko, 2008, 91 min

Jsem rád, že jsem tenhle severský film s názvem Vlk viděl. Ono to totiž ze začátku vypadá, že film nebude o ničem jiném, než o nahánění vlka po severské pusté krajině, ale ona to není úplně tak pravda. Tenhle film se totiž pouští do neuvěřitelně debilního zákonu, který ve Švédsku existuje, a to tedy zákaz zabíjení vlků z důsledku jejich nízké populace. Pokud se tak stane, dotyčnému hrozí až čtyřleté vězení na tvrdo. Je teda zajímavý, že nejenom Česká republika má debilní zákony, které vytváří debilní vláda, ale že i Švédsko a další okolní země jsou na tom například v rámci tohoto případu podobně. Zajímavé je třeba i to, že tvůrci tento film natočili opět tak, aby tvrdě ukázal veškeré problémy s tímto případem spojené tak, jako snad nedokáže žádný jiný národ. Konec mi pak přišel klasicky seversky krutý, dokud jsem si uvědomil, že tak to je, že to je prostě život a člověk s ním musí celou tu dobu, co na této zemi je, bojovat. Nezávidím těm, co se na severu starají o stádo sobů. Ty pitomý švédský zákony ten jediný smysl jejich obživy brzo naprosto vymítí.(2.5.2012)

Jednoduchý příběh bez hlubšího ponoru a i širšího přesahu.Největším kladem jsou záběry na drsnou severskou krajinu. Tam by se mi tedy nechtělo žít;; když je to krásné.(7.5.2012)

Rozpočet €2,350,000Tržby Celosvetovo $1,448,891(8.4.2010)

• d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 2008 - Najväčší umelecký prínos (režisér Daniel Alfredson), Cena ekumenickej poroty(16.1.2010)

Výborné severské drama v čele s Peterem Stormare. Nádherná příroda, přesně zvolená hudba, která se k životu v divočině perfektně hodí a krutý osud chovatele sobů. Nevím, proč se každý hrne do EU, která akorát vytváří nesmyslná pravidla a často víc stěžuje život, než aby byla k užitku. 75%(15.4.2012)