Vlk

Varg

Wolf

Drama / Dobrodružný / Akční

Švédsko / Finsko / Norsko, 2008, 91 min

Poslední dva severské filmy, které jsem měl možnost vidět, mě moc za srdce nevzali. Stejně jako Ondine, tak i Vlk postrádá silnější atmosféru, větší promyšlenost a hlavně vytříbenější dějovou linku. Samozřejmě Ondine je úplně něco jiného, jenom to studené podnebí mají stejné. Velká škoda u Vlka je i nevyužitý herecký um Petera Stormareho, který umí hrát výborně a mám ho osobně rád, zde byl ovšem velmi průměrný. Začátek se samotným lovem vlka má jisté kouzlo, ale ten zbytek soudních šlamastik je velmi vlažný, takový hodně normální, televizní. Vcelku mi Vlk přijde jako zbytečný film.(27.4.2012)

Rozpočet €2,350,000Tržby Celosvetovo $1,448,891(8.4.2010)

Jednoduchý příběh bez hlubšího ponoru a i širšího přesahu.Největším kladem jsou záběry na drsnou severskou krajinu. Tam by se mi tedy nechtělo žít;; když je to krásné.(7.5.2012)

• PetrPan

Severský film o sobech, jejich pastevcích ,zavražděném vlkovi a švédském zákonu na ochranu přírody. Zjevnou kritiku švédských ochránců přírody jsem poněkud nepochopil, ve Švédsku žije údajně 150 vlků,kteří jsou pochopitelně chráněni jako oko v hlavě a tady je mezi řádky sděleno, že ochrana těchto 150 vlků může úplně zničit tradiční Laponce..no ty vole, to si Alfredson asi dělá prdel ne ? Slabé protiochranářské drama, které se jasně staví na stranu Laponců proti těm hnusným škodlivým vlkům...druhý díl by se mohl jmenovat Velryba a jasně nám všem ukázat chudáky norské velrybáře..(4.3.2013)

Jsem rád, že jsem tenhle severský film s názvem Vlk viděl. Ono to totiž ze začátku vypadá, že film nebude o ničem jiném, než o nahánění vlka po severské pusté krajině, ale ona to není úplně tak pravda. Tenhle film se totiž pouští do neuvěřitelně debilního zákonu, který ve Švédsku existuje, a to tedy zákaz zabíjení vlků z důsledku jejich nízké populace. Pokud se tak stane, dotyčnému hrozí až čtyřleté vězení na tvrdo. Je teda zajímavý, že nejenom Česká republika má debilní zákony, které vytváří debilní vláda, ale že i Švédsko a další okolní země jsou na tom například v rámci tohoto případu podobně. Zajímavé je třeba i to, že tvůrci tento film natočili opět tak, aby tvrdě ukázal veškeré problémy s tímto případem spojené tak, jako snad nedokáže žádný jiný národ. Konec mi pak přišel klasicky seversky krutý, dokud jsem si uvědomil, že tak to je, že to je prostě život a člověk s ním musí celou tu dobu, co na této zemi je, bojovat. Nezávidím těm, co se na severu starají o stádo sobů. Ty pitomý švédský zákony ten jediný smysl jejich obživy brzo naprosto vymítí.(2.5.2012)