Vlk

(Finsko)

Wolf

Drama / Dobrodružný / Akční

Švédsko / Finsko / Norsko, 2008, 91 min

Jsem rád, že Švédové přistupují k ochraně přírody velmi striktně a chovám naději, že se tak neděje pouze ve filmu.(24.6.2012)

Poslední dva severské filmy, které jsem měl možnost vidět, mě moc za srdce nevzali. Stejně jako Ondine, tak i Vlk postrádá silnější atmosféru, větší promyšlenost a hlavně vytříbenější dějovou linku. Samozřejmě Ondine je úplně něco jiného, jenom to studené podnebí mají stejné. Velká škoda u Vlka je i nevyužitý herecký um Petera Stormareho, který umí hrát výborně a mám ho osobně rád, zde byl ovšem velmi průměrný. Začátek se samotným lovem vlka má jisté kouzlo, ale ten zbytek soudních šlamastik je velmi vlažný, takový hodně normální, televizní. Vcelku mi Vlk přijde jako zbytečný film.(27.4.2012)

Jednoduchý příběh bez hlubšího ponoru a i širšího přesahu.Největším kladem jsou záběry na drsnou severskou krajinu. Tam by se mi tedy nechtělo žít;; když je to krásné.(7.5.2012)

Rozpočet €2,350,000Tržby Celosvetovo $1,448,891(8.4.2010)

• d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 2008 - Najväčší umelecký prínos (režisér Daniel Alfredson), Cena ekumenickej poroty(16.1.2010)