poster

Vlk

 • Švédsko

  Varg

 • Finsko

  Susi

  (Finsko)
 • anglický

  Wolf

Drama / Dobrodružný / Akční

Švédsko / Finsko / Norsko, 2008, 91 min

 • O.Peta
  ****

  Výborné severské drama v čele s Peterem Stormare. Nádherná příroda, přesně zvolená hudba, která se k životu v divočině perfektně hodí a krutý osud chovatele sobů. Nevím, proč se každý hrne do EU, která akorát vytváří nesmyslná pravidla a často víc stěžuje život, než aby byla k užitku. 75%(15.4.2012)

 • PauloZ
  ***

  Poslední dva severské filmy, které jsem měl možnost vidět, mě moc za srdce nevzali. Stejně jako Ondine, tak i Vlk postrádá silnější atmosféru, větší promyšlenost a hlavně vytříbenější dějovou linku. Samozřejmě Ondine je úplně něco jiného, jenom to studené podnebí mají stejné. Velká škoda u Vlka je i nevyužitý herecký um Petera Stormareho, který umí hrát výborně a mám ho osobně rád, zde byl ovšem velmi průměrný. Začátek se samotným lovem vlka má jisté kouzlo, ale ten zbytek soudních šlamastik je velmi vlažný, takový hodně normální, televizní. Vcelku mi Vlk přijde jako zbytečný film.(27.4.2012)

 • Rhed
  ***

  Jsem rád, že Švédové přistupují k ochraně přírody velmi striktně a chovám naději, že se tak neděje pouze ve filmu.(24.6.2012)

 • PetrPan
  *

  Severský film o sobech, jejich pastevcích ,zavražděném vlkovi a švédském zákonu na ochranu přírody. Zjevnou kritiku švédských ochránců přírody jsem poněkud nepochopil, ve Švédsku žije údajně 150 vlků,kteří jsou pochopitelně chráněni jako oko v hlavě a tady je mezi řádky sděleno, že ochrana těchto 150 vlků může úplně zničit tradiční Laponce..no ty vole, to si Alfredson asi dělá prdel ne ? Slabé protiochranářské drama, které se jasně staví na stranu Laponců proti těm hnusným škodlivým vlkům...druhý díl by se mohl jmenovat Velryba a jasně nám všem ukázat chudáky norské velrybáře..(4.3.2013)

 • Joges
  ***

  Krásná příroda, celkem dobrý námět, ale film jako jatka s jedním psem, jedním vlkem, spoustou sobů a s občasnými hluchými místy v ději mě příliš nezaujal.(12.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace