poster

Pina

 • Německo

  Pina

 • Německo

  Pina - tanzt, tanzt sonst sind wir verloren

 • Francie

  Pina

 • Slovensko

  Pina

Muzikál / Dokumentární

Německo / Francie / Velká Británie, 2011, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chlupis
  *****

  Důkaz, že třetí rozměr nemusí být jen zbytečný módní trend a zároveň utvrzení v tom, že ne každý film má právo jej užívat.(27.9.2011)

 • Max-Wesslo
  *****

  Podle mě se Wendersovi podařilo udržet film na uzdě tak, aby nedošlo k pouhému adorování náhle zemřelé umělkyně s jediným cílem vydolovat nějakou tu diváckou slzu. Ani s námitkou, že se ve filmu mnoho mluví, nemůžu souhlasit. Celé to na mě působí tak, že jednotliví tanečníci dostali za úkol několika málo větami charakterizovat svůj vztah k Pině Bausch (nebo její vztah k nim) a vzhledem k očividnému vlivu této tanečnice se každý s tímto úkolem vyrovnal po svém, aniž by to jakkoliv rušilo poměrně vyrovnaný ráz tohoto snímku. Velmi se mi líbí zvolený způsob představení pro mě neznámé osoby skrze její choreografie a skrze její žáky, kteří kromě těch několika slov především dělají to, co je s Pinou nejvíce spojovalo - pohyb a tanec. Vhodně sestříhaný film s výraznou vizuální a hudební vložkou, který mě jako tance neznalého bavil takřka po celou dobu, sráží možná pouze stopáž, která mohla být o 20 minut kratší. Wendersovi v posledních letech očividně tyto dokumentárně laděné snímky o hudebnících/tanečnících apod. sedí víc než klasická narativní tvorba, což dokázal již při Buena Vista Social Club nebo Blues.(30.10.2011)

 • Hurley
  **

  Možná jsem naivní, ale pokud by se někde měl člověk dozvědět, kdo kdy byla nějaká Pina Bausch, tak kde jinde než v dokumentu jménem Pina? Ne, nevěděl jsem, kdo to je předtím a nevím to ani teď. Film přitom nenabízí ani ten sebemenší nástin toho, kým Pina byla, co dokázala nebo z čeho se vypracovala, pouze mnoho prostřihů na její bívalý kolegy němě čumící do kamery a ve voiceoveru básnící o tom, jak byla Pina naprosto úžasná. Nechápejte mě špatně, minimálně po vizuální stránce je ten film vážně strhující (dokonce i 3D je krásně nenucený), ale jelikož je to pouze změť různých a na sebe vůbec nijak nenavazujících vystoupení, po chvíli začnou připomínat spíše čísla pouťových atrakcí, který si jejich divák nemá jak provázat. "Hele, jak tahle dokáže v jednom záběru dlouho tančit na špičkách", "hele, kolik tenhle naráz unese klacků na rukách a na hlavě", "hele, jak po sobě na jevišti cákáme vodou." .... Kdybych se nějak orientoval ve světě, kterej Pina "dokumentuje", rozhodně bych si ho skvěle užil. Takhle z něj ale nemám nic než tak nějak poslepovanej, sic vizuálně úžasnej, paskvil, co mě kulturně absolutně nijak neoslovil.(18.9.2012)

 • Vodnářka
  ****

  Pina Bauch byla nejen energickým tělem plným emocí, ale taky tělem celého tanečního souboru divadla města, kde pořád prší a lidi brzo vstávají, Wuppertalu. Pro celý soubor byla obrovskou inspirací, pevným bodem, k němuž soubor směřuje, kouzelným zjevením strhujícím davy diváků a výraznou silou, která vede ostatní tanečníky dopředu. Její díla byla nejen extrémně pocitová, každý detail pohybu, každé cuknutí prstu dodalo představení nový rozměr, dovedla rozehrát zápas i souhru mezi originálními kulisami a tanečníky. A ti v každé kulise, na celém jevišti, viděli právě Pinu a její kouzlo, k němu vzhlíželi a tančili podle něj. 3D zpracování je sice podle mě docela zbytečné, určitě ale přidá na velmi skvělém filmově-tanečním zážitku.(7.7.2011)

 • Checht
  *****

  46. MFFKV - NÁDHERA(11.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace