Catfish

• Austrálie

Catfish

Dokumentární

USA, 2010, 87 min

Člověk by nevěřil, jaké překvapení ho může v životě potkat. A přesně o tom je dokument Catfish. Nebýt příliš dlouhé konfrontace k závěru dokumentu, tak je to pětihvězdičkové dílo.(24.5.2012)

Na doporučení Zacha Braffa na facebooku.... jsem to stahla a čekala jsem vic jak pul roku, jestli se najde nekdo, kdo udela ceske titulky, vzdala jsem cekani a rekla jsem si, ze to dam s anglickymi, ze to bude stacit, ze to prece jen neni tezka konverzacka o smyslu vesmiru, pak jsem zjistila, ze k me stazene verzi (ze sundance) nemuzu sehnat ani anglicke titulky.. No presto jsem to dala :) Chapu, ze jit na tohle do kina a nevedet, absolutne nevedet, co me ceka a jen jit na dokumentarni film, tak me to asi dostane o dost vic. Film byhc rozdelila na tri casti: okouzleni, probuzeni a zjisteni, ze nic neni, jak se na prvni ani druhy pohled zda. PS: Neva Shulmana uz jsem si pridala na facebooku :)(4.6.2011)

Rozhodně zajímavý "dokument", jehož největším tahákem je jednoznačně Facebook a celá ta komunikace na sociálních sítich současnosti. Asi každý ví o rizicích spojených s anonymitou nicku, ale vše je tak vzdálené že na to často zapomínáme. Catfish však divákovi ukazuje realitu a jak moc do hloubky se dá vlastně něco takového vyvořit. Otázkou sice zůstává, zda se jedná o hraný film či pravý dokument. Autoři sice v každém interview prohlašují, že vše je 100% a každá scéna je reálná, ale já tak nějak po Banskym už moc nevěřím. Každopádně, ať je to tak nebo tak, nic to nemění na tom, že se jedná o silný "film" s aktuálním a trochu "wierd" tématem. Set it up, organise a time with me, put together some materials, emails, we'll get the Facebook conversations printed out and we'll really talk about it. (30.10.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,237,343Tržby Celosvetovo $-(17.1.2011)

Osobně mne více zaujala reality show (i když jsem jí dal o trošku nižší hodnocení za stereotypnost), kterou se Nev rozhodl začít točit poté, co si prošel stejným osudem jako její účinkující. Avšak je rozhodně zajímavé si prohlédnout, co přesně Neva potkalo (a že se to od těch dalších příběhů v navazujícím pořadu opravdu moc neliší). Slouží to jako zajímavé doplnění k již zmíněné reality show. Nev má u mě velký RESPEKT za to, že i když si tím prošel (a určitě to nebyla zkušenost příjemná), vzal si z toho jen "to dobré" a teď se ve svém pořadu snaží pomáhat osobám, které mají stejné trable způsobené internetovým vztahem.(26.11.2013)