poster

Catfish

Dokumentární

USA, 2010, 87 min

(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kryšpín
  ****

  Člověk by nevěřil, jaké překvapení ho může v životě potkat. A přesně o tom je dokument Catfish. Nebýt příliš dlouhé konfrontace k závěru dokumentu, tak je to pětihvězdičkové dílo.(24.5.2012)

 • J*A*S*M
  ****

  Pokud se to opravdu všechno stalo tak, jak snímek předkládá, upřímně, naživo, bez plánu a scénáře, měli tvůrci takříkajíc víc štěstí než rozumu, protože jim výborné téma pro dokument spadlo do klína vlastně samo od sebe. Tyto pochyby nicméně nezmenšují působivost celého dokumentu, ani napětí (před setkáním) a emoce (po setkání), které dokázal vyvolat .(25.9.2014)

 • Rob Roy
  *****

  Nic si nezjišťujte a jděte do toho. Emocionální, bezprostřední, upřímné, zábavné, smutné, mrazivé a napínavé. Bomba.(12.10.2011)

 • Alementina
  ****

  Na doporučení Zacha Braffa na facebooku.... jsem to stahla a čekala jsem vic jak pul roku, jestli se najde nekdo, kdo udela ceske titulky, vzdala jsem cekani a rekla jsem si, ze to dam s anglickymi, ze to bude stacit, ze to prece jen neni tezka konverzacka o smyslu vesmiru, pak jsem zjistila, ze k me stazene verzi (ze sundance) nemuzu sehnat ani anglicke titulky.. No presto jsem to dala :) Chapu, ze jit na tohle do kina a nevedet, absolutne nevedet, co me ceka a jen jit na dokumentarni film, tak me to asi dostane o dost vic. Film byhc rozdelila na tri casti: okouzleni, probuzeni a zjisteni, ze nic neni, jak se na prvni ani druhy pohled zda. PS: Neva Shulmana uz jsem si pridala na facebooku :)(4.6.2011)

 • Lamiczka
  ****

  Sociální sonda do života jednoho z amerických umělců, kteří své umění propagují pomocí silného marketingového nástroje – Facebooku. Nev Schulman, newyorský fotograf, s pomocí svého bratra Ariela a dalšího kamaráda (Henry Joost), se kterými společně bydlí, začíná natáčet dokument. Příběh, který se ze začátku pomalu odvíjí a nevědomého diváka (což jsem byla i já) docela odrazuje. Film jsem pozastavila a vyhledala si pár informací, které mě navnadily k opětovnému sledování s tím, že se tedy nechám přesvědčit. Po zhruba třetině se opravdu dokument rozjíždí, byť ne nijak dramaticky, ale dokáže udržet pozornost. No a nejdůležitější, naprosto fantastickou částí, zůstává poslední třetina. Nebudu prozrazovat, doporučuji na vlastní oči vidět a uvědomit si, co všechno na sociálních sítích o sobě sdílíme a svěřujeme kolikrát naprosto cizím lidem. Dokument je natočen amatérsky, ale výborně zpracovaný. A je jedno, zda-li to natočili autenticky nebo „jenom“ nahráli. Odkaz to má jasný a přepad z roviny internetu do reality skvěle ukazuje, jak tvrdé „přistání na hubu“ může být.(8.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace