Sci-Fi / Thriller

USA, 2010, 94 min

• bestlama

Dá se říct, že trailer je lepší než samotný film, ale tak to už bývá :) Jediný konec se v traileru neukáže, ale ten tomu opravdu nepomůže.(1.1.2011)

46%? Jako kam sme to dospěli? Vím že většina zdejších uživatelů čekala z traileru víc, ale 46%? Asi jsem blázen ale víc než 46% si to rozhodně zaslouží. 72%(30.12.2010)

• genetique

No, mám taký dojem, že budúcnosť bratov Strauseových sa skončila. Aspoň teda čo sa týka očakávaní ich ďalších projektov v mojich očiach. Takýto vypatlaný sci-fi blud som už dávno nevidel, a ak by som to mal laicky k niečomu prirovnať, tak asi k (novším) seagalovkám sci-fi žánru. Film je äplne bez príbehu, pretože zmyselnejší príbeh majú aj polhodinové porná na internete, s absolútnou demenciou konania takmer všetkých postáv a takmer každej situácii, hudba absolútne netrafila žáner a režiséri svoje remeslo. Od tohto ruky preč a oči a uši tiež! 15%.(26.12.2010)

• EdaS

30% Blbá sci-fi béčka mám rád, ale nesmí nudit. Škoda, že to celé nebylo tak přestřelené jak úplný závěr.(5.12.2010)

• Rex Mundi

Ako survival scifíčko so zaujímavými obludkami ma to celkom bavilo (keď ma nerozčuľovali postavy). No pokiaľ ide o scenár, mala som dojem, že všetko sme to už videli niekde inde. Rozosiate v mnohých iných filmoch rôznych žánrov. Nápad to bol síce ambiciózny a spracovanie sa mu dostalo solídne najmä po stránke efektov, napriek všetkej snahe sa potáca medzi bombastickým blokbasterom a komornou ponorkovou vykecávačkou, pričom oboje má v sebe dosť logických dier. Škoda, že tvorcovia neboli takí ambiciózni aj ohľadom aspoň priemernej intelektuálnej náročnosti.... možno (veľké možno) tu mohol byť nový Matrix. Ale to už zo mňa hovorí túžba scifistu po novom kultovom diele ;-)(8.12.2010)

• - Téměř celý snímek byl natočen v domě režiséra Grega Strause v kalifornském Marina Del Rey. (oje)

• - Na začiatku filmu, keď Jarood a Elaine (Eric BalfourScottie Thompson) vchádzajú do mesta, v pozadí hrá skladba Kings and Queens od kapely 30 Seconds To Mars. (metal.storm)

• - Celý rozpočet čítající 10 milionů amerických dolarů financovali Colin a Greg Strauseovi bez asistence jakéhokoliv studia. Samotné filmování stálo pouhých 500 000 dolarů, zbytek pak "spolkly" digitální efekty. (oje)