poster

Skyline

 • USA

  Skyline

 • Slovensko

  Skyline

Sci-Fi / Thriller

USA, 2010, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • flanker.27
  *

  Lister: "Vtip je v tom, že využívaj sílu přeludů, aby vás vylákali z lodi a pak si vezmou všechno co se jim může hodit. A vycucnou vám mozek." - Rimmer: "Tak to máme naději. Z nás nevyrazej ani předkrm." / Už jsme tu měli zloděje těl, zloděje myšlenek, do budoucna můžeme určitě počítat i se zlodějema recyklovanýho odpadu, ale teď aktuálně Země kdovíproč čelí zlodějům mozků. Proč se tak děje je víceméně jenom naznačený, nikoli proto, aby si divák něco domejšlel, spíš aby scénárista nemusel namáhat ten svůj mozek, takže jádro je v tom, že na to celý čučí banda nesympatickejch lidí z paneláku, což prostřídává neumělejma pokusama o útěk, většinu času ovšem jen blbě kecá nesouvislý věty. V tomhle filmu se ve skutečnosti vůbec nic nestane. Ano, pobíhá se tam, občas něco bouchne, někdo umře, ale dění nemá absolutně žádnej směr, nedojde k žádnýmu vývoji povah, ke katarzi, nezazní žádná myšlenka, neobjeví se nic, co by odůvodňovalo vznik těchto pohyblivejch obrázků. Snad jen vizuální stránka zaslouží nějakou pochvalu. Na 10 milionů to je velmi slušný, i když mozkožroutskej vzhled podezřele připomíná Kolektory z Mass Effect 2. Na druhou stranu, nepřišlo mi to o nic hloupější než třeba opěvovaný Monstrum, k němuž mám výhrady takřka stejný. / Rimmer: "Je to prosté jak bulharská striptérka."(12.2.2011)

 • Kaka
  **

  Tváří se to jako velkohubá scifi s monumentální výpravou, avšak tenhle dojem má človek asi tak prvních 20 minut. Poté zjistí nezáviděnihodný fakt, že se celý scénář a tím pádem i celý děj drží v jednom domě a že se charaktery rozvijí rychlostí šneka. Efektů moc není - čemu se také divit, když rozpočet snímku byl velmi malý. A když to všechno začne být konečně invenční a ustoupí klišé, je konec snímku. Naschvál ? Velmi nepovedený pokus z mála udělat hodně.(5.2.2011)

 • J*A*S*M
  **

  Desetiletý chlapeček ve mně, který chce od filmu hlavně hodně mimozemských příšer, při Skyline slastí vrněl. Jako fanoušek seriózních uvědomělých scifáren jsem uvažoval o sebevraždě. Ten film je strašně špatně napsanej a zahranej, ale bavil jsem se o píď líp než u druhého AvP ... už jenom proto, že tady jsou ty potvory často a pěkně vidět. 5/10(5.12.2010)

 • Traffic
  ****

  Skyline je samozřejmě metafilm o zničující, a přesto nesmírně přitažlivé síle digitálních speciálních efektů, který má svojí uvědomělou reflexí filmové produkce, diváctví a procesu mediálního zprostředkování myšlenkově blíž k některým Hanekeho nebo Godardovým snímkům než céčkovým hollywoodským scifárnám.(27.5.2012)

 • Tom Hardy
  *

  Ohromně nudná blbina, ve které se postavy strategicky vyhýbají logice a jak jen to jde, riskují život. Motivace mimozemšťanů nejasné, konec možná efektní, ale naprosto nesmyslný. Natahovaná nuda, která je potvrzením režijní impotence obou bratrů. Jediné, co stojí za zmínku, jsou efekty, které (vzhledem k nízkému rozpočtu) vypadají opravdu dobře. Vyhnout se obloukem a počkat na Světovou invazi, která toho kulisách L.A. imho nabídne víc. Více zde.(6.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace