Trabantem Hedvábnou stezkou

Dokumentární / Road movie

Česko, 2009, 57 min

V provnání s Afrikou je tohle prostě slabý čaj!(6.1.2013)

Na filmu je vidět, že je to pokus o začátek určité série, která vyšla jak už všichni víme. Kamera nebyla úplně profi, dialogů bylo pomálu. Všechno to navíc provázel jeden dlouhý zatracený monolog o tom, kdo kdy v jakým století umřel, vládl atd., bylo by to v pořádku, kdyby ovšem film nepůsobil jako, že nejde o typický historický, á la Toulavá kamera, dokument, ale o zážitek cestování s trabantem za minimální peníz někde mimo civilizaci. Naštěstí se poučili a natočili to více, jak já říkám, po "topgearovsku".(28.3.2014)

Ze všech tří Trabantů ("...napříš Afrikou" a "až na konec světa") asi nejslabší díl, neboť je tu nejméně setkávání s lidmi z cizích zemí, nejméně komentářů hlavních hrdinů, nejméně "trabantích" cestovatelů a také nejméně zajímavých míst, ačkoliv i zde je řada atraktivních lokací. Přesto však mohu opět pochválit samotný nápad, hudbu, zpracování, ale i celkovou dobrodružnou atmosféru. Delší stopáž by vůbec nevadila, naopak.(4.2.2015)

Súhlasím s tým, že oproti novšiemu dielu, ktorý som videl ako prvý je tento slabší v mnohých ohľadoch, ale zaujímavosť + humor mu určite nechýba. 57 minút mi prefrčalo hlavou rovnako "rýchlo" ako aktérom tých 15 000 kilákov...(6.2.2012)

Škoda, že je to tak krátké a zbrkle sestříhané, protože při opačném sledu shlédnutí jednotlivých výprav (jako v mém případě), vyzní tahle první estráda velmi stroze a po skončení jsem měl pocit, že divákovi bylo utajeno spoustu zajímavých záběrů.(1.9.2014)