poster

Trabantem Hedvábnou stezkou

Dokumentární / Road movie

Česko, 2009, 57 min

(další profese)
 • Khalesi
  *

  Strata času a nazvať to dokumentom chce buď notnú dávku odvahy, alebo debility!(29.4.2014)

 • JANARYBA
  ***

  Těch 57 min. filmu je na tak dlouhou cestu žalostně málo....neživotný, špatně sestříhaný dokument, nebo kluci prostě na natáčení kašlali a jen bezduše polykali kilometry .... Škoda, myslela jsem, že by trabant mohl strčit do kapsy i to známé putování Ewana Mc Gregora a jeho kamaráda na motorkách, ale tohle je skutečně, z tak zajímavé cesty, bída. Rozhodně je neuvěřitelné, že se tam vůbec vešli....(16.5.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Nezajímají mne krásy Persie, tamější zvyky ani historie - o tom se dá sehnat mnoho zajímavějších dokumentů. V tomto případě mne zajímá, jak si Trabant poradí s cestou necestou, úředním šimlem a nedostatkem benzínu. Z tohoto úhlu pohledu mne naprosto uspokojily papíry vydávané v Íránu, neustálé vyhrabávání auta z písku či cestování po kazachstánských silnicích, které čtyři z pěti map neznají, ale ty cestopisné poznatky v první půlce filmu mne celkem rušily. Nějak se však začít musí a následné expedice dokázaly, že tahle cesta měla smysl.(9.8.2014)

 • ScarPoul
  ***

  Nejedná sa o žiadneho Paľa Barabáša, a už vôbec nie o zaujímavé postrehy Karla Pilkingtona z An Idiot abroad. Aj napriek tomu, že nápad je hodný zlata, o kultúrach ktoré mali tú česť figurovať v dokumente a v konečnom dôsledku aj o hlavných aktéroch sa nič nedozvedáme. Aj Cestománia produkovaná čtv je nepoznateľne poučnejšia ako toto. Chýba tomu nejaký presah, nejaká zaujímava myšlienka a niečo čo by nás prinútilo vybrať sa na tie miesta, alebo nebodaj kráčať po rovnakých cestičkách ako tvorcovia. Pri takom nápade to rozhodne zamrzí, ale nehádžem flintu do žita. Chcem si pozrieť všetky Přibáňové dokumenty, pretože kauzálne je to čo príde vždy lepšie ako to čo prišlo. Beriem to teda ako test určitých schopností, kde si tvorcovia bezpochyby uvedomujú všetky klady a zápory čo im tvorba tohto filmu priniesla a verím že ďalšie ich počiny budú uspokojivé aj pre mňa. Z toho dôvodu dávam tri - aj keď je to hodnotovo na dve.(13.5.2014)

 • GeusX
  ***

  Připojuji se k obdobným reakcím. První z trabantích eskapád jsem viděl 'napříč Afrikou'. Následně dlouhou televizní seriálovou 'cestu napříč jižní Amerikou', která je super. A až poté tuto první expedici. V jednom filmu působí jako žalostně krátký dokument, skoro jen jako zmínka v tv zprávách bez hlubšího vcítění se do členů expedice. A v tak krátké stopáži to vypadalo skoro jako bezproblémová víkendová projížďka... 75%(4.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace