Trabantem Hedvábnou stezkou

Dokumentární / Road movie

Česko, 2009, 57 min

Moc pěkné, ale než nějaký dokument to působí jako letmý cestopis sestavený se sebraných záběrů kamery, co byly sem tam natočeny, když se to zrovna hodilo. Což si myslím je poměrně dost škoda.(6.8.2014)

Připojuji se k obdobným reakcím. První z trabantích eskapád jsem viděl 'napříč Afrikou'. Následně dlouhou televizní seriálovou 'cestu napříč jižní Amerikou', která je super. A až poté tuto první expedici. V jednom filmu působí jako žalostně krátký dokument, skoro jen jako zmínka v tv zprávách bez hlubšího vcítění se do členů expedice. A v tak krátké stopáži to vypadalo skoro jako bezproblémová víkendová projížďka... 75%(4.6.2014)

1324. hodnocený film:(16.12.2012)

Atraktivní výprava zpracovaná ne příliš atraktivně a rozhodně ne tak důsledně, jak bych si býval přál. Zážitek to musel být bezesporu skvělý, ale dokument je na můj vkus zpracován příliš povrchně (spíš jako záběry z dovolené než jako dokument) a málo do hloubky. Chtěl bych jednoduše vědět víc jak o samotných členech expedice, tak o jejím průběhu.(6.5.2015)

• Khalesi

Strata času a nazvať to dokumentom chce buď notnú dávku odvahy, alebo debility!(29.4.2014)

• - Tato tříčlenná expedice započala v červenci 2007. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Expedice urazila více než 15 000 kilometrů. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Cestovatelský vůz nese typové označení Trabant 601 Universal Combi. Přezdívka vozu byla Egu, což bylo první slovo dcery hlavní postavy snímku Dana Pribáně. (DruidKarel)