poster

Trabantem Hedvábnou stezkou

Dokumentární / Road movie

Česko, 2009, 57 min

(další profese)
 • B-Boy1
  ***

  Najslabší spomedzi trojice dokumentov o Trabantoch na cestách. Síce prvotina a preto treba oči prižmúriť. Ale vôbec to nebolo také vzrušujúce ak cesta po Afrike či Južnej Amerike. O rýchlosti prechádzania jednotlivých krajín ani nehovorím a suchý, profesorský, nezainteresovaný komentár tomu vôbec nesedel. 60-65%(20.7.2014)

 • JANARYBA
  ***

  Těch 57 min. filmu je na tak dlouhou cestu žalostně málo....neživotný, špatně sestříhaný dokument, nebo kluci prostě na natáčení kašlali a jen bezduše polykali kilometry .... Škoda, myslela jsem, že by trabant mohl strčit do kapsy i to známé putování Ewana Mc Gregora a jeho kamaráda na motorkách, ale tohle je skutečně, z tak zajímavé cesty, bída. Rozhodně je neuvěřitelné, že se tam vůbec vešli....(16.5.2011)

 • MikaelSVK
  ****

  Súhlasím s tým, že oproti novšiemu dielu, ktorý som videl ako prvý je tento slabší v mnohých ohľadoch, ale zaujímavosť + humor mu určite nechýba. 57 minút mi prefrčalo hlavou rovnako "rýchlo" ako aktérom tých 15 000 kilákov...(6.2.2012)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Nezajímají mne krásy Persie, tamější zvyky ani historie - o tom se dá sehnat mnoho zajímavějších dokumentů. V tomto případě mne zajímá, jak si Trabant poradí s cestou necestou, úředním šimlem a nedostatkem benzínu. Z tohoto úhlu pohledu mne naprosto uspokojily papíry vydávané v Íránu, neustálé vyhrabávání auta z písku či cestování po kazachstánských silnicích, které čtyři z pěti map neznají, ale ty cestopisné poznatky v první půlce filmu mne celkem rušily. Nějak se však začít musí a následné expedice dokázaly, že tahle cesta měla smysl.(9.8.2014)

 • Attta
  ***

  V provnání s Afrikou je tohle prostě slabý čaj!(6.1.2013)

 • - Expedice urazila více než 15 000 kilometrů. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Tato tříčlenná expedice započala v červenci 2007. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Cestovatelský vůz nese typové označení Trabant 601 Universal Combi. Přezdívka vozu byla Egu, což bylo první slovo dcery hlavní postavy snímku Dana Pribáně. (DruidKarel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace