poster

Trabantem Hedvábnou stezkou

Dokumentární / Road movie

Česko, 2009, 57 min

(další profese)
 • genetique
  ***

  Odvážna expedícia posádky bakelitového auta, ktorá zachytáva ich útrapy na ceste do neznáma. Veľmi príjemný nápad a vždy som sa túžil zúčasniť niečoho podobného, takže za mňa ta pomyslená hviezdička navyše. Ako dokument to však veľkú váhu nemá a najväčšie problémy tohto snímku paradoxne neboli na ceste ale v postprodukcii. Skromná hodinka záberov na tak dlhej ceste, ktorá by mohla ukázať omnoho viac, dobrodružstvá a momenty, ktoré tuzemský divák inak nemá ako zhliadnuť, škoda, že sa s nami o ne tvorcovia nepodelili o trošku viacej. Nevadí, nabudúce si snáď zaplatia full-time-ového kameramana. 70%.(21.6.2014)

 • gogos
  ****

  Ačkoliv nejamatérštější, nejkratší a nejmíň cestopisné, má úvodní dobrodružství s trabantem hodně do sebe. Je bezprostřední, odvážné a zábavné. Škoda jen minima materiálu. I tak se ale podařilo vytvořit hodně zajímavý dokument. Již se těším na Austrálii! 4*(22.7.2014)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Proti pozdějším trabantím projektům dosti unylá a nezáživná věc. Lecos zachraňuje hodinová stopáž, jelikož těch několik málo atraktivních momentů by delší film neutáhlo. Faktem ovšem je, že Daň Přibáň tímhle začal a dokázal trabantománii vyšvihnout tam, kde skutečně baví i inspiruje, byť tady zřejmě natáčení nebylo na prvním místě. Doporučuji navštívit některou z přednášek.(1.9.2014)

 • jh666
  ****

  Pěkný to je, ale bohužel tomu ještě chybí vtip, který má pozdější Jižní Amerika.(9.7.2014)

 • cheyene
  ****

  Ze všech tří Trabantů ("...napříš Afrikou" a "až na konec světa") asi nejslabší díl, neboť je tu nejméně setkávání s lidmi z cizích zemí, nejméně komentářů hlavních hrdinů, nejméně "trabantích" cestovatelů a také nejméně zajímavých míst, ačkoliv i zde je řada atraktivních lokací. Přesto však mohu opět pochválit samotný nápad, hudbu, zpracování, ale i celkovou dobrodružnou atmosféru. Delší stopáž by vůbec nevadila, naopak.(4.2.2015)

 • - Cestovatelský vůz nese typové označení Trabant 601 Universal Combi. Přezdívka vozu byla Egu, což bylo první slovo dcery hlavní postavy snímku Dana Pribáně. (DruidKarel)

 • - Tato tříčlenná expedice započala v červenci 2007. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Expedice urazila více než 15 000 kilometrů. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace