poster

Trabantem Hedvábnou stezkou

Dokumentární / Road movie

Česko, 2009, 57 min

(další profese)
 • dopitak
  ****

  Viděno v opačném pořadí, a možná je to tak i lepší. Na obou dokumentech je vidět, jak se tvůrci při natáčení a vůbec přípravě pokračování použili z kritiky a chyb Jantarové stezky. Afrika je jednak delší (aby se dostalo na podrobnosti, které na Jantarovce zoufale chybí), jednak cestopisnější a zkrátka celkově zajímavější. Jantarovka proti tomu nabízí skvělý komentář Miroslava Táborského.(20.1.2013)

 • JANARYBA
  ***

  Těch 57 min. filmu je na tak dlouhou cestu žalostně málo....neživotný, špatně sestříhaný dokument, nebo kluci prostě na natáčení kašlali a jen bezduše polykali kilometry .... Škoda, myslela jsem, že by trabant mohl strčit do kapsy i to známé putování Ewana Mc Gregora a jeho kamaráda na motorkách, ale tohle je skutečně, z tak zajímavé cesty, bída. Rozhodně je neuvěřitelné, že se tam vůbec vešli....(16.5.2011)

 • gogos
  ****

  Ačkoliv nejamatérštější, nejkratší a nejmíň cestopisné, má úvodní dobrodružství s trabantem hodně do sebe. Je bezprostřední, odvážné a zábavné. Škoda jen minima materiálu. I tak se ale podařilo vytvořit hodně zajímavý dokument. Již se těším na Austrálii! 4*(22.7.2014)

 • VasaX
  ***

  Moc pěkné, ale než nějaký dokument to působí jako letmý cestopis sestavený se sebraných záběrů kamery, co byly sem tam natočeny, když se to zrovna hodilo. Což si myslím je poměrně dost škoda.(6.8.2014)

 • jh666
  ****

  Pěkný to je, ale bohužel tomu ještě chybí vtip, který má pozdější Jižní Amerika.(9.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace