Voda pro slony

Water for Elephants

Voda pre slony

Drama / Romantický / Dobrodružný

USA, 2011, 115 min

Christoph Waltz v další skvěle odehrané záporné roli, Robert Pattinson a Reese Witherspoon jako zbylé body milostného trojúhelníku a poutavý romanticko-dramatický děj z prostředí cirkusu. S blížícím se závěrem vzrůstá i napětí a konec snímku je poměrně syrový a thrillerový, skvěle natočený.(21.4.2013)

Francis Lawrence vizuelně umí, což potvrdil v předchozích filmech. Přesně na to sází i v tomto příběhu, byť poněkud scénáristicky prázdnějším. Jednoduchá zakázaná lovestory situovaná do doby prohibice odehrávající se v cirkusovém prostředí přesto má něco do sebe. Rozhodně mě neuchvátil svět šapitó nebo přestárlá slonice, která je nevinnou hrdinkou vyprávění, ale režisérovo charisma poctivě odvyprávět sebebanálnější story. A stejně tak potěšil trojlístek Pattinson/Witherspoon/Waltz.(1.5.2012)

Vodka pro slony, tak by se snímek měl jmenovat vzhledem k alkoholické povaze hlavní slonice a době ve které se odehrává. Nemám rád klauny a nemám rád Patizóna (jeho starší vydání Hal Holbrook ho přehrává o tři třídy), ale Lawrence servíruje tuhle klasickou hollywoodskou pohádku opravdu skvěle a Christoph Waltz si zlé parchanty s mocí umí užít. Hudba Jamesa Newtona Howarda zase jednou vezme za srdce.(3.9.2011)

R.Pattinson mi veľmi nesedí, ale musím uznať, že tu bol celkom prijateľný. Tento romantický film mi dal takmer všetko, čo od tohto typu filmov očakávam. Odohráva sa v neopozeranom prostredí cirkusu plnom zvierat a skvelých vystúpení, má výborného záporáka, ktorého opäť bezchybne stvárnil Ch. Waltz a samozrejme dvojicu zaľúbených, bez ktorých to jednoducho nejde. Príbehy ako chudobný chlapec k šťastiu prišiel mi vždy sedeli, navyše nie je to typický romantický film určený výhradne pre ženy, skôr naopak. Práca v cirkuse je ťažká, smradľavá a pri vyšinutom šéfovi aj nebezpečná. Príbeh je vyrozprávaný z pohľadu staršieho pána, ktorý spomína na staré dobré časy Je vyrozprávaný v pokľudnom tempe a takto to mám rád. Film síce nedosahuje silu snímkov ako Anglický pacient, Návrat do Could Moutain či Titanic, ale inak je presne z tohto súdka. 80%.(14.11.2011)

Slušná podívaná se vším, co má hollywoodský romantický biják mít. Dobře se na to dívá, děj se nevleče, ale bohužel nic navíc. Možná kdyby to mělo jiný konec...(5.6.2011)

• - Teriér Uggie je vítězem prvního ročníku Zlatého obojku, udělovaného v Los Angeles pod záštitou časopisu Dog News Daily. Soutěž vznikla právě kvůli výkonům Uggieho ve filmech Voda pro slony a The Artist. (Pepinec)

• - Režisér Francis Lawrence strávil spoustu času s trenérem slonů a učil se, čeho je slon schopný a čeho ne. (AngelusCZ)

• - Pro roli Marleny se uvažovalo o Scarlet Johansson, ta se ale nakonec role vzdala. (Greg)