Voda pro slony

Water for Elephants

Voda pre slony

Drama / Romantický / Dobrodružný

USA, 2011, 115 min

Je to dobre, ale čakal som niečo viac. Fajn výprava, kostými, herecké obsadenie (aj keď Pattinsona nemusím, to to zvládol dobre), zvieratá, príbeh, ale chýbala mi tam nejaká ta výraznejšia atmosféra. Celý film je síce fajn, ale drží sa v jednej rovine čo je škoda. Film plynie ako voda, nuda nehrozí pretože ste zvedavý už od začiatku čo bude ďalej a kam sa dostane hlavná postava. Príbeh je dobrý len škoda že som tam nepocítil tu potrebnú atmosféru pre vyššie hodnotenie. Čo sa týka hudby tak James Newton Howard bol teda dosť nevýrazný. Aspoň ja som ho tam moc nezaregistroval. Skratka celý film šliapal len na trištvrte plynu. 70% - 3*(28.2.2012)

Francis Lawrence vizuelně umí, což potvrdil v předchozích filmech. Přesně na to sází i v tomto příběhu, byť poněkud scénáristicky prázdnějším. Jednoduchá zakázaná lovestory situovaná do doby prohibice odehrávající se v cirkusovém prostředí přesto má něco do sebe. Rozhodně mě neuchvátil svět šapitó nebo přestárlá slonice, která je nevinnou hrdinkou vyprávění, ale režisérovo charisma poctivě odvyprávět sebebanálnější story. A stejně tak potěšil trojlístek Pattinson/Witherspoon/Waltz.(1.5.2012)

Musím se přiznat, že žádnou úpírskou sérii jsem neviděl a jméno Robert Pattinson mně až do včerejška míjelo a asi vědělo proč, protože jediný na čem tohle člověk staví svou kairéru je "jsem hezkej a umím jeden výraz..hezkej", jenže milej Robertku tohle ti mladé slečny budou baštit zhruba tak do tý doby, než rozkvete jiná hezká tvářička z jedným tupým výrazem a ty budeš odpískanej někde v cirkusu dávat slonům vodu. Pravý opak pana dřevěně krásnýho je Christoph a Reese, byly to především jejich herecké výkony, které udělaly z filmu koukatelný zážitek a jinak v mdlém příběhu dokázali jiskřit emocema co to jen šlo.(23.8.2012)

Víc malebné a sázející na atraktivní námět a prostřědí, než zajímavé, ale docela příjemné pokoukání.(21.10.2012)

Atraktivní prostředí nepřekryje fádnost příběhu, stejně jako jména hlavních protagonistů nezakryjí nefungující chemii mezi nimi. Co zbývá? Pohled do světa cirkusu, který může například Carnivalu závidět prakticky všechno. Francisi, tady si mrhal talentem asi jako Christopher Waltz šampaňským v závěru filmu. PS: ten řetězec náhod se těžko odpouští...(18.12.2011)