Water for Elephants ukazuje přesně to, jak vypadá promarněný potenciál. Mohla to být nádherná romance, bohužel skončila někde na půli cesty. Film začíná velice slibně, jenže poté začne slábnout, pak zase přijdou lepší momenty, bylo to jako na houpačce. Miluji dobová drama, takže je jasné, jak moc jsem se na tento film těšila, navíc prostředí cirkusu je pro mě hodně atraktivní. Chtělo to ale mnohem více přitlačit, přitlačit na emoce. Francis Lawrence jakoby se bál, nevím jestli toho, aby v závěru film nevyzněl jako citové vydírání, nebo zase moc kýčovitě, a tak když už přišla nějaká emoční scéna, tak rázem se tam musela objevit nějaká vyloženě nucená a bezvýznamná vtipná scéna, která ihned zkazila celý dojem, divák tak neměl ani moc čas dát průchod svým emocím. Nejlepší chvíle jsou jednoznačně ty, když se objevuje slonice Rosie. Jakmile se na scéně objevila, film rázem začal mít své kouzlo, jak ale zase ze scény odešla, tak to kouzlo se ztrácelo. Bohužel, největším mínusem filmu je to, že tady absolutně nezafungovala chemie mezi hlavní dvojkou. To je to nejhorší, co se u milostného příběhu může stát, když mezi hlavní milostnou dvojicí není cítit ten náboj, který by se přenesl i na diváka. Reese je v tom však úplně nevinně, zahrála to dobře a hlavně přirozeně, i když ji scénář nedovolil se více projevit, nemám jí co vytknout, Reese k sobě zkrátka potřebuje rovnocenného partnera a tím Robert není. Po celou dobu filmu měl jeden výraz, ale říkala jsem si dobře no, jenže jakmile měl ze sebe vydat nějaké emoce, bylo zle. Film si tak pro sebe jednoznačně ukradl Christoph Waltz, který byl jako vždy výborný. Water for Elephants není špatný film, ale potenciál byl mnohonásobně vyšší, zamrzí to o to víc, že se ve filmu objeví pár opravdu výborných a silnějších momentů (ředitel cirkusu si jde vylívat na slonici svůj vztek) a vy si říkáte, jak výborný by to mohl být film, kdyby se nesl v tom temnějším duchu celou dobu. Škoda.(16.5.2011)

Nenápadný malý film s krásne načinčanou hollywoodskou výzdobou. Hlavní protagonisti sa mi do filmu vynikajúco hodili a na čele hviezdneho osadenstva stojí jednoznačne prchký Christoph Waltz, ktorému jednoducho sedí hrať zloduchov. Nechala som sa v prvom rade uniesť rozprávkovou atmosférou a vizuálnou paletou farebných obrázkov, hoci príbeh ako taký nemá čím ohromiť a iskrenie medzi Reese a Pattinsonom tiež nie je svetoborné. Na 4 hviezdy to u mňa dokázal vytiahnuť slon, ktorý prekvapivo dodáva slabšiemu deju hlbší emocionálny rozmer. Také milé americké pozlátko, ktoré mohlo byť ešte niečím viac.(20.6.2011)

Je to tak celoštandartne fajn. Reese krásna, Pattinson sa upírskeho šklebu zbavuje prekvapivo rýchlejšie, ako Waltz toho náckovskeho, ale všetkých válcuje za tých svojich 10 minút Hal Holbrook. Lawrenca je škoda na srdiečkové drámy. 65%(27.6.2011)

Pattisona nemůžu ani cítit, ale tyhle typy rolí mu sedí,měl by se jich do budoucna držet. Každopádně mě film z originálního prostředí velice zaujal (jestli to tak opravdu v cirkusech chodí,no potěš koště).Sice hrál na lehce předvídatelnou strunu,ale to nijak nebránilo skvělému zážitku.Není to úplně tak romantické a přeslazené jak se může zdát,za to velké plus. Navíc mě mile překvapila (opět)Reese.Stručně a jasně,skvělá kamera,hudba,děj a navíc ta krásná zvířata (:(13.6.2011)

Velmi civilní a překvapivě neurážející romance, která uteče jako voda a ještě dlouho po projekci nutí myslet na znovu skvělého Christopha Waltze. Samozřejmě, že jde o typicky líbivý snímek, který se mnohokrát tváří, že se tu a tam chce pořádně ušpinit, ale nikdy to neudělá ani z padesáti procent (nelítostná sociální situace je vždycky jen načrtnutá, ale ne dotažená). Jakmile ale začne vyprávění směřovat k červené knihovně, vše skvěle vyrovnává démonický sadista Waltz. Mnohými za upíří sérii proklínaný Robert Pattinson není vůbec špatný, to možná víc zklamává Reese Witherspoon, od které by divák přeci jen čekal víc hereckých highlightů. Na Vodu pro slony určitě lehce zapomenu, ale pro tentokrát jsem si ji vlastně i docela užil!! Proto za 4*..(25.12.2011)