Voda pro slony

• Austrálie

Water for Elephants

Drama / Romantický / Dobrodružný

USA, 2011, 115 min

Učebnicová ukázka moderního rutinérství: Dokonalá kamera + atraktivní prostředí + triky a střih na úrovni + herecká profesionalita.... avšak hlavně také: Odfláknutý scénář + tradiční banální dialogy + pokrytecká snaha neukázat víc, než dovolí MPAA rating + nulová invence ve struktuře vyprávění. Už v prvních pěti minutách mě vyloženě rozhodila směšnost nastupující retrospekce. To opravdu hollywoodští scénáristi nedokáží vymyslet nic jiného než dnes už trapné schéma "stařec začíná vyprávět --> vlastní příběh --> stařec končí vyprávění" doplněné ještě trapnějším overvoicem starého a mladého herce v časových přechodech...? Na filmu není v podstatě nic pozoruhodného, a přestože to není nuda (pořád se něco děje), měl jsem stále neodbytný dojem slepence špatně navazujících scén. Snaha o "velký" příběh troskotá na absenci romantičnosti (pokud jde o lásku) a napětí (pokud jde o drama). Jediný významnější dopad na mě jako diváka tak mohlo mít pouze vykreslení vztahu mezi sadisticko-análním principálem a jeho zvířaty - zejména slonicí Rosie, ale to je tak všechno... Slabší 3*(19.5.2011)

Mítsy kouzelné, místy zbytečné..(26.7.2015)

,,DÁMY, PÁNOVÉ A DĚTI JAKKOLIV STARÉ. VÍTEJTE NA NEJÚŽASNĚJŠÍ ŠOU, KTEROU KDY LIDSKÉ OKO SPATŘILO. PŘIVÍTEJTE HVĚZDY CIRKUSU BENZINI BROTHERS, NEJÚŽASNĚJŠÍ PODÍVANÉ NA SVĚTĚ“..... /// Svět cirkusu je plný zábavy, dramatických a romantických okamžiků – prostě v něm není prostor pro nudu. Stejně tak se i příběh neustále zajímavě vyvíjí a každý zde pracuje do posledního dechu (Ch. Waltz rozhodně!). R.Witherspoon je milá dívenka se ztraceným pohledem a Robert není upír. Romantika v jejich podání je plná touhy (s příchutí zrady) a určitě prodává lístky nejen do cirkusu. Tahle story o jednom (dvou, třech....) neobyčejným životě je možná lehce vykalkulovaná a já zas (téměř) stařec (zřejmě) s komediálními předky, ale ono tu všechno klapalo a já se příjemně bavil. Tak NA TALENT A NA ILUZI! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ve 30tých letech jsem nestihl zajít do cirkusu. 2.) Jsem zakladatel hnutí ,,Eutanisie pro koně“ a ,,R.Pattinson v každém normálním filmu“. 3.) Viděl jsem každej film, kde trpí zvířata. 4.) Jsem slon a mají mě prodat do cirkusu. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ **(29.5.2011)

Prvni pulka skvela, Robert se s ni popasoval vyborne, pak prisla bohuzel faze bezduse splacanych scen a nulove romantiky mezi nim a Reese. Zachranuje to vsak velke finale, ktere prekvapilo, ackoli jsem cekala tragictejsi konec (kterym navnadili v uvodu). V podstate je to na tri, ale ctvrta hvezda je za slonici Rosie, ktera rozumi jen polsky (a ta polstina me tam fakt bavila!).(28.5.2011)

Christoph Waltz v další skvěle odehrané záporné roli, Robert Pattinson a Reese Witherspoon jako zbylé body milostného trojúhelníku a poutavý romanticko-dramatický děj z prostředí cirkusu. S blížícím se závěrem vzrůstá i napětí a konec snímku je poměrně syrový a thrillerový, skvěle natočený.(21.4.2013)

• - Christoph Waltz odstoupil z projektu Davida Cronenberga „The Talking Cure“, aby si mohl zahrát v tomto filmu. (Taninaca)

• - Kniha Voda pro slony se po vydání v roce 2006 držela 12 týdnů v žebříčku bestsellerů podle novin New York Times. (POMO)

• - Teriér Uggie je vítězem prvního ročníku Zlatého obojku, udělovaného v Los Angeles pod záštitou časopisu Dog News Daily. Soutěž vznikla právě kvůli výkonům Uggieho ve filmech Voda pro slony a The Artist. (Pepinec)