Voda pro slony

Water for Elephants

Voda pre slony

Drama / Romantický / Dobrodružný

USA, 2011, 115 min

Jacobova oslava rozpravania a dolezitosti pribehu nema sikovnost rozvrstvenia strategickych momentov v deji a emocnu silu pribehu Rose z prvej a jedinej plavby Titanicu. Rovnako ani chemia medzi Robertom a Reese nema to spravne iskrivo-osudove skupenstvo kvality, akou disponoval zivelny vztah postav Lea a Kate. Napriek tomu, film ponuka zopar lepsich momentov, v ktorych onu nehmatatelne pritazlivu magickost "klasickeho pristupu" mozno aspon na chvilu vycitit, hoc sa nemozem zbavit pocitu ze vysledny film je len torzo zo sirsie koncipovaneho rozpravania.(10.5.2011)

Romantické drama z cirkusového prostředí. Vizuál samozřejmě povedený, hudba sympatická a příběh měl něco do sebe. Přesto pár věcí mohlo být jinak. Děj mě chytl od samého začátku, což beru jako obrovský klad. Robert Pattison, ačkoli ho jako herce nemusím, tady mu role seděla a nebyl mi tolik protivný. Oproti jiným filmům měl dobrou roli a zvládl jí dobře, pokud by měl příjemnější role, bude z něj jednou dobrý herec a za mě k Water for Elephants říkám ano. O krásné Reese Withersoon ani nemluvě, poněvadž jí vidět v kvalitní roli je také zázrak.. 8/10 = 80%(25.11.2011)

Atraktivní prostředí nepřekryje fádnost příběhu, stejně jako jména hlavních protagonistů nezakryjí nefungující chemii mezi nimi. Co zbývá? Pohled do světa cirkusu, který může například Carnivalu závidět prakticky všechno. Francisi, tady si mrhal talentem asi jako Christopher Waltz šampaňským v závěru filmu. PS: ten řetězec náhod se těžko odpouští...(18.12.2011)

Zatímco Varieté jen opatrně zužitkovalo syžet jakoby vystřižený ze 30. let, ale vsadilo ho do současnosti, Voda pro slony se rokem 1931 doslova opájí v každém záběru. Cirkusové prostředí, nadoblačná Reese, naprosto přesný Christoph a předsudky kořící Robert (už nemám strach z jeho kreace v Bel Ami), to je, co na velkém plátně potřebuju zdaleka nejvíc. Velkolepý melodram, který si je vědom svého poslání.(24.5.2011)

Vyčačkaná hollywoodska rozprávočka, ako to máme radi. Prekvapilo ma, že celkom funguje tá ustredná romanca. Pattinson je totiž bez tých debilných šminiek a účesu veľký sympaťák. Naopak Waltzovi som to príliš neveril - démonickú polohu áno, ufňukanú ani náhodou. Reese do počtu. Najlepší herecký výkon samozrejme podala Rosie.(4.6.2011)

• - Názov filmu sa objaví až v samom závere. (Johnny.ARN)

• - Spoiler: Když Jacob poprvé krmí lva a ten po něm chňapne, August se pobaveně směje a vysvětluje, že zvířeti vytrhali všechny zuby, takže je neškodný. Lev následně zařve a lze vidět, že August říká pravdu. Jenže v dalších záběrech před a po této scéně můžete zuby ve lví tlamě zřetelně vidět. (LoLaa)

• - Do role Augusta Rosenblutha byl původně obsazen Sean Penn, ale nakonec ho nahradil Christoph Waltz. (Greg)