Voda pro slony

Water for Elephants

Voda pre slony

Drama / Romantický / Dobrodružný

USA, 2011, 115 min

Cirkus si konečně zasloužil povedený film. Witherspoon si u mě tímto vysloužila místo v TOP10 nejoblíbenějších hereček. Spojení Reese a Pattinsona byla opravdu dobrá volba. Bála jsem se, že film bude "moc těžký". Nakonec jsem jsem neměla žádný problém strávit ho, protože je natočen s obrovskou lehkostí. Mimořádně povedené jsou i kostýmy a účesy. Scénář také krásný, takže jsou tam.(16.7.2011)

Podiv(uhod)ná romance, kterou žádné jiné šapitó široko daleko nenabídne. Lawrence přichází s dech beroucím potulováním se po cirkusovém zákulisí a ukazuje kousky, o jakých se samotným cirkusákům může pouze zdát, ale i tak téhle atmosférické pohádce místy chybí správná jiskra, kterou mělo Moulin Rouge a nakonec i ta Australie. (Něco, co dokáže pozvednout kýč ve famózní spektakulární spektákl.) Tu se nakonec daří vykřesat, ale až v závěrečné černobílé koláži. Pro někoho málo, pro mě příjemné cosi.(1.9.2011)

Christoph Waltz v další skvěle odehrané záporné roli, Robert Pattinson a Reese Witherspoon jako zbylé body milostného trojúhelníku a poutavý romanticko-dramatický děj z prostředí cirkusu. S blížícím se závěrem vzrůstá i napětí a konec snímku je poměrně syrový a thrillerový, skvěle natočený.(21.4.2013)

Nemám ráda cirkusové prostředí, nemám ráda Pattinsona, ani Reese nepovažuji za kdovíjakou herečku, ale kupodivu se mi to líbilo. A velmi! Christoph Waltz byl opět skvělý.(15.6.2011)

|| Scenár: Richard LaGravenese / Water for Elephants by Sara Gruen | Hudba: James Newton Howard | Produkcia: Kevin Halloran, Gil Netter, Erwin Stoff, Andrew R. Tennenbaum | Distribúcia: Fox 2000 Pictures | Štúdio: Fox 2000 Pictures, 3 Arts Entertainment, Crazy Horse Effects, Flashpoint Entertainment | Rozpočet: 38 miliónov $ | Tržby: 117,094,902 $ || Prvý film, kde ma Patizón presvedčil o svojich hereckých kvalitách. A tiež prvý film, kde Christoph Waltz podáva naopak rozporuplný výkon, no premňa ešte i tak famózny. Scenár je dostatočne živý, podobne ako i výprava, tempo je na dvojhodinovú metráž presne trafené. To neopísateľné plus síce chýba, ale rozprávkovitosť to nepoprierateľne v sebe má... Ešte aby nie, keď je tam Reese :)(4.5.2011)