poster

Voda pro slony

 • Česko

  Vlak do neznáma

 • USA

  Water for Elephants

 • Slovensko

  Voda pre slony

 • Austrálie

  Water for Elephants

Drama / Romantický / Dobrodružný

USA, 2011, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pepinec
  *****

  Francis Lawrence ukazuje, kterak uchopit profláknutý příběh, zabalit jej do krásného obalu a převázat stužkou tak poutavou, až se dotýká lidských emocí. Voda pro slony není filmem, který by byl zajímavý svou zápletkou či pointou, nýbrž zpracováním jednotlivých scén jdoucích za sebou s jasným atakem na diváka. Těžko se to popisuje, ale z plátna jakoby se na začátku vynořila ruka a vtáhla vás do příběhu. Snažím se pochopit názory, které tu říkají, že se jedná o další zbytečnou variaci již tolikrát zahraného, ovšem sám disponuji odlišným pohledem. A ten mi říká, že ve svém žánru je Voda pro slony extratřídou, od které by se ostatní mohli učit. Samozřejmě, řeč je potřeba stočit také k hlavním protagonistům. Christoph Waltz je předurčen k rolím zákeřných padouchů, jeho výkon mi našeptává něco o další možné nominaci na jisté ocenění. Reese Witherspoon zraje do krásy každou svou rolí, s elegancí zvládla zamaskovat desetiletý věkový rozdíl mezi ní a Robertem Pattinsonem. No a právě Pattinson je asi tím největším tématem. On už ve filmu Remember me naznačil, že by snad i mohl umět hrát. A zde se projevil na plné obrátky. Jistě, občas v jeho pohledu jsou zřejmé odkazy na tolikrát omílané Stmívání, jenže za to Robert nemůže. My všichni se musíme vyrovnat s tím, že Robert Pattinson bude navždy spojován s tím, jehož kariéru nastartovala pubertální srágora, a přes tuto skutečnost se naučit nahlížet na jeho další herecké počiny bez předsudků. A učiníme-li tak u Vody pro slony, je na místě konstatování, že zahrál skvěle! Pokud toužíte ještě po jednom lákadle či argumentu, napíšu stroze; James Newton Howard. Jeho hudba má úděl státi se nezapomenutelnou.(24.5.2011)

 • ajuska
  ***

  Slušná podívaná se vším, co má hollywoodský romantický biják mít. Dobře se na to dívá, děj se nevleče, ale bohužel nic navíc. Možná kdyby to mělo jiný konec...(5.6.2011)

 • Cervenak
  ***

  Vyčačkaná hollywoodska rozprávočka, ako to máme radi. Prekvapilo ma, že celkom funguje tá ustredná romanca. Pattinson je totiž bez tých debilných šminiek a účesu veľký sympaťák. Naopak Waltzovi som to príliš neveril - démonickú polohu áno, ufňukanú ani náhodou. Reese do počtu. Najlepší herecký výkon samozrejme podala Rosie.(4.6.2011)

 • verbal
  *

  Tak tu sedím a přemýšlím, jestli více nesnáším cirkus nebo Patyzóna, ze kterého se neustále někdo snaží udělat herce, protože se pár šestnáctek vyprstilo u Tvajlajtu. Každopádně jsem po přečtení obsahu a obsazení věděl, že tohle bude film přesně pro mě, protože jsem ten večer nemohl najít špendlíky, které si běžně píchám pod nehty a jezdecký bičík, kterým se obvykle švihám po koulích se mi zlomil už u Nezapomeň na mě. A věru nebyl jsem zklamán! Dostal jsem přesně to, co jsem očekával! Močopudnou červenou knihovnu, která donutí nejednu starou pannu pročistit si slzné kanálky a pořádně se vysmrkat, v níž ten hoch s Brežnevovským obočím a profilem rozšlápnuté tykve svádí svádí nerovný "herecký" souboj se slonem indickým uprostřed bandy muklů, alkoholiků, cigošů a jiných podivných zkrachovalých existencí, týrajících zvířata. Dle předpokladů je to už v šedesáté minutě 10:0 pro slona, který mě ohromil především pestrou škálou mimiky a neuvěřitelnou schopností vyjádřit tu sílu romantiky okamžiku pouhým zvednutím chobotu. Doufám, že jej uvidím v příštím Stmívání! On takový zamilovaný slonodlak určitě bude mezi fanynkami paní Majerové nesmírně oblíben. A tak mu Patyzón jen nosí vodu, sleduje jeho herecký koncert a prožívá (možná trochu nadnesený výraz) onu tolik romantickou zakázanou lásku, která spočívá v tom, že se ve chvílích volna snaží ošukat paní Bělolžičkovou, toho času manželku sadistického principála. Dojetím močím. Samozřejmě kapesník nad troufalostí tvůrců, navléci Rís, která je již nepatrně za zenitem do bílých pitkáčů a elastického trikotu, jež tolik zdůrazňují její celutické půlky a vykojené poprsí. Kamera naštěstí milosrdně uhýbá před detaily a při drezůře zabírá dablérku, a tak z toho Rís vyvázla jen s cejchem opravdové, odpudivé blondýny. No řeknu vám, doják!!! Nebýt opět dokonalého Herr Waltze a na takovou sračku pompézní výpravy, zabouchnu nad tímto dvouhodinovým, kýčovitým krocením slona víko žumpy dřív, než by jste řekli "Drahý Džone". Ale co, dobře jsem si ráno zapíchal, a tak budu dnes milosrdný.(6.6.2011)

 • Rosaviva
  ****

  Na to, jak je Patizón mizerný herec, tak si kupodivu vybírá v celku zajímavé filmy. Od tohohle filmu jsem nečekala moc, už jen protože cirkus jako takový opravdu nemusim a název filmu mi připadá dost divný. Ale když jsem viděla to obsazení (Christoph Waltz a Reese Witherspoon), rozhodla jsem se znovu překonat svou nechuť k Patizonovi a podívat se. A kupodivu, poprvé v životě, jsem měla pocit, že i občas hrál! Co se týče příběhu, byl rozhodně zajímavý, neokoukaný a mělo to poměrně nepředvídaný konec, protože jsem vážně nečekala, že by to dopadlo tak jak to dopadlo. Herecké výkony, hlavně u Christopha a Reese, byly dobré, ale ze všeho nejlepší byla ta slonice :) Rozhodně dávám 4*(26.8.2011)

 • - Natáčelo se především v jižní Kalifornii. Místo bylo zvoleno s ohledem na dostupnost k exotickým zvířatům. Vlakové scény se natočily v okolí města Chattanooga v Tennessee. (Taninaca)

 • - Robert Pattinson se nechal slyšet, že mu slonice během natáčení přirostla k srdci. (Gyorgy)

 • - Reese Witherspoon začala so 42-ročnou slonicou Tai trénovať tri mesiace pred prvou klapkou. (ash99)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace