Kráska a zvíře

Mark L. Lester

Kostýmy:

Monica O'Brien
  • Trisis

Dementný príbeh, ešte dementnejšie dialógy pri ktorých som mal doslova kŕče smiechu, zúfalstva a neveriaceho výrazu. Výprava žiadna, režisér asi ani nebol a Estella Warren hrá tak mizerne, ako dobre vypadá.(11.3.2010)

• bagetka007

Beauty and the Beast je má nejoblíbenější Disneyovka. V seriálu Once Upon a Time byla taktéž skvěle ztvárněna. Ale tato verze je přinejmenším velmi nešťastně zpracovaná. Oproti klasickému zpracování se příběh neodehrává na hradu, kde je Beast jeho pánem. Navíc je tu zkutečná, dodatečně vytvořená "monster", resp. troll. V podstatě akorát zůstává motiv, že se chudé děvče zamiluje do stvůry. Moderní/nemoderní verze, Belle by prostě neměla říkat: "Do I look like an idiot?" Jo, a minisukne? No, kde to jsme? Btw. to by bylo, aby si nesplnili kvóty a neobsadili tam černocha. :D "If you were dead, I would have no reason to gon." Romantic? Not so much...(4.3.2012)

• Dever

// Production Companies: Limelight International Media Entertainment //(10.6.2011)

• dopitak

Celých devadesát minut filmu jsem se usilovně snažil najít alespoň něco filmařsky pozitivního. Představte se žebříček, na jehož jednom konci je Avatar (a to se ode mě ani pěti* nedočkal) a na druhém produkce Lloyda A. Simandla anebo z nejnovějších počinů Kněžna Libuše. Kráska a zvíře řežiséra Davida Listera (inspirovali se jeho rodiče v Red Dwarf?) je jen malý kousek od zmíněného druhého konce. Dialogy jsou sice provedené na kameru, scénář, triky, hudba i kamera se ale plácají v bahně. Nenechte se proto zmást místním ještě stále shovívavým hodnocením a raději si všimněte, s jakou výpravou na nás filmaři vyrukovali - celé království Maxmiliána XIII. čítá asi 15 poddaných... Dávat hvězdičky jen za sexy Estellu mi příliš konstruktivní nepřipadá.(6.3.2010)

Asylum se pokusilo o takovou brutálnější pohádku, inu nepovedlo se. Ale každopádně my Asylumovky nevadí. Tenhle film by nebyl špatnej, je to sice klišé ale ne špatné. Ale největší nevýhoda je asi v tom že režisér neumí zkloubit fantasy, plno scén až moc přitažené za vlasy. A bohužel nejsou vůbec zábavné. Ale aspoň pár scén mě nutí dát aspoň 3*.(9.8.2011)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné pohádky Gabrielle Suzanne Barbot-de Villeneuve. (Terva)

• - Natáčení probíhalo převážně v Austrálii. (Terva)