poster

Banksy: Exit Through the Gift Shop

 • USA

  Exit Through the Gift Shop

 • Slovensko

  Banksy - Exit Through the Gift Shop

 • Slovensko

  Exit Through the Gift Shop

  (festivalový název)

Dokumentární / Komedie

USA / Velká Británie, 2010, 87 min

Režie:

Banksy

Střih:

Chris King
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fauxthum
  *****

  Koukám, že je to fakt povedená mystifikace. Mystifikace, u níž není jasné, zda jde o skutečnou mystifikaci, jelikož by to stejně tak mohla být pravda a nic než pravda, je vlastně mystifikace na druhou. IMHO jde o povedenou dekonstrukci umění jako instituce. Spojitost s Kitanovým Achillem a želvou není úplně od věci.(12.5.2011)

 • jojinecko
  ***

  Ako raz povedal v Brne na umeleckej škole pri obhajobách konečných prác (hail to Roman!:) jeden nemenovaný významný česky výtvarník- "Stačí mať meno, potom umenie je to, čo vyhlásiš za umenie". Presne o tom je tento dokument... V názore na street art a jeho výklad som ostal stále tam, kde pred vzhliadnutím tohto dielka. Každopádne oceňujem jeho tematickú originalitu, nevyhranenosť a to, že nenudí:)(10.10.2011)

 • Hal_Moore
  ***

  Spíše než o Banksym je Exit Through the Gift Shop o vzniku Mr. BrainWashe z nenápadného a excentrického Thierryho Guetty. Samotný Thierry je komickou figurkou, která životem proplouvá bohémským stylem a osud tomu nejspíš chtěl, aby se čirou náhodou dostal do srdce street artu a následně v sobě objevil netušený talent. A nebo to byla jedna velká haluz? 3 a 1/2.(20.1.2011)

 • Matty
  ****

  Po pár ukázkách jeho prací jsem si říkal, že Banksy je týpek… tak proč bych měl kruci sledovat nějakého pošahaného Francouze, který nic převratného nedokázal (a svým hledáním uměleckého sebe-vyjádření připomíná Takešiho Kitana v Achillovi a želvě)? A pak mi to došlo. Nejspíš. Právě nemožnost rozkrýt, jestli to celé byl jeden dobře vymyšlený šprým (anglický výraz „prank“ je výstižnější), nebo nikoliv, považuji za ten nejrozkošnější projev podvratnosti. O Banksym ještě uslyšíme, i když ho nejspíš nikdy neuvidíme (pak by celá hra ztratila důležitou část svého kouzla). 75%(12.1.2011)

 • rawen
  ****

  Skvělý nápad, skvělá zábava, comedy fiction film ve stylu Roku Ďábla. 8/10(6.8.2011)

 • - Film obsahuje krátkou ukázku z filmu Life Remote Control, jehož autorem je právě Thierry Guetta, hlavní hrdina tohoto dokumentu. Banksy se rozhodl sestříhat z materiálů, které mu T. Guetta poskytl, vlastní dokument, protože byl nespokojen s provedením připravovaného Life Remote Control. (Rosana)

 • - V deviatej minúte, počas rozhovoru so Space Invaderom, môžeme za ním vidieť plagát k filmu Osvietenie Stanleyho Kubricka, ktorý je zostavený z maličkých doštičiek. (TMNT)

 • - Název odkazuje k jednomu z Banksyho děl, kdy na idylický obraz krajinky přimaloval upozornění na východ vedoucí skrze obchod se suvenýry. (Stegman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace