Banksy: Exit Through the Gift Shop

(festivalový název)

Dokumentární / Komedie

USA / Velká Británie, 2010, 87 min

Banksy

Ako raz povedal v Brne na umeleckej škole pri obhajobách konečných prác (hail to Roman!:) jeden nemenovaný významný česky výtvarník- "Stačí mať meno, potom umenie je to, čo vyhlásiš za umenie". Presne o tom je tento dokument... V názore na street art a jeho výklad som ostal stále tam, kde pred vzhliadnutím tohto dielka. Každopádne oceňujem jeho tematickú originalitu, nevyhranenosť a to, že nenudí:)(10.10.2011)

Inspirativní ve všech směrech! (Fresh Film Festival)(25.8.2011)

prvních 50 minut věnujících se street artu jako takovému (a pak i samotnému Banksymu) je výborných, zatímco ze závěrečné půlhodiny, která se blíže zaměřuje na hodně umělý (a původní myšlenku street artu dost překrucující) přerod Thierra Guetty v Mr. Brainwashe, jsem naopak poněkud rozčarován.. takže nakonec jen tak tak za 4*(26.3.2013)

A není náhodou ten Thierry Guetta sám Banksy?(2.5.2011)

Banksy je podobně hravý dokumentarista jako u nás Petr Zelenka. Takže je těžké uhodnout, kde zhruba končí realita a začíná komedie. Fajn, alespoň je zábava na to koukat, celovečerní dokument o vandalismu bych asi nedal.(22.11.2015)