poster

Banksy: Exit Through the Gift Shop

 • USA

  Exit Through the Gift Shop

 • Slovensko

  Banksy - Exit Through the Gift Shop

 • Slovensko

  Exit Through the Gift Shop

  (festivalový název)

Dokumentární / Komedie

USA / Velká Británie, 2010, 87 min

Režie:

Banksy

Střih:

Chris King
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  Po pár ukázkách jeho prací jsem si říkal, že Banksy je týpek… tak proč bych měl kruci sledovat nějakého pošahaného Francouze, který nic převratného nedokázal (a svým hledáním uměleckého sebe-vyjádření připomíná Takešiho Kitana v Achillovi a želvě)? A pak mi to došlo. Nejspíš. Právě nemožnost rozkrýt, jestli to celé byl jeden dobře vymyšlený šprým (anglický výraz „prank“ je výstižnější), nebo nikoliv, považuji za ten nejrozkošnější projev podvratnosti. O Banksym ještě uslyšíme, i když ho nejspíš nikdy neuvidíme (pak by celá hra ztratila důležitou část svého kouzla). 75%(12.1.2011)

 • Hellboy
  ****

  Nesmírně zábavnej příběh jednoho blázna, streetartisty jménem Thierry Guetta, ve kterém samozřejmě sovy nejsou tím, čím se zdají být.(11.10.2010)

 • BigDeal
  ****

  Dúfal som, že uvidím dokument o Street Arte a Banksym. Neuvidel som, ale vôbec mi to nevadí. Namiesto toho sa mi dostalo iróniou preplneného, vtipného príbehu o tom, aké je ťažké byť umelcom v spoločnosti, ktorá nemá umelecké cítenie, avšak je skalne presvedčená o opaku.(22.4.2011)

 • juta
  ****

  Když si sám někdo ohodnotí své dílo na několik tisíc dolarů a nechává si pomoct s vytvářením děl, je potom ještě vůbec umělcem? Banksy je borec, udělat takovýto dokument, který nakonec vyústí v to co vyústí, je na debutaře senzační. Street Art a graffiti obdivuju. Když to vypadá dobře, nevadí mi to. Vadí mi čmáranice, bohužel, těch je o hodně víc...(28.5.2012)

 • bouncer
  ****

  Nejsem zrovna fanoušek dokumentárního stylu ani mě nebrou graffiti a street art, ale tohle mě nakonec dostalo. Úžasná hra s divákem a krásná kritika přílišné rychlosti komercializace umění. Dříve umělce docenili často až po jeho smrti, nyní klidně před jeho první výstavou...(7.5.2014)

 • - V deviatej minúte, počas rozhovoru so Space Invaderom, môžeme za ním vidieť plagát k filmu Osvietenie Stanleyho Kubricka, ktorý je zostavený z maličkých doštičiek. (TMNT)

 • - Po dlouhých spekulacích a fabulování i ze strany samotného Banksyho, který sváděl novináře na falešnou stopu, je údajně jeho pravé jméno Robin Gunningham. (Ukko)

 • - Film obsahuje krátkou ukázku z filmu Life Remote Control, jehož autorem je právě Thierry Guetta, hlavní hrdina tohoto dokumentu. Banksy se rozhodl sestříhat z materiálů, které mu T. Guetta poskytl, vlastní dokument, protože byl nespokojen s provedením připravovaného Life Remote Control. (Rosana)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace