poster

Banksy: Exit Through the Gift Shop

 • USA

  Exit Through the Gift Shop

 • Slovensko

  Banksy - Exit Through the Gift Shop

 • Slovensko

  Exit Through the Gift Shop

  (festivalový název)

Dokumentární / Komedie

USA / Velká Británie, 2010, 87 min

Režie:

Banksy

Střih:

Chris King
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mcb
  ****

  Výborný oxymorón, kterým si na sebe Banksy upletl bič. Nebo ne? Jeho působivá a provokativní výpověď není jen o streetartu a jeho představitelích, ale především o dnešní době, kdy se každá nesmyslnost a hloupost automaticky mění na umění a celosvětovou senzaci. Síla hypu a instantních mánií, které vznikají přes noc, dnes bohužel formuje mediální průmysl a také (bohužel) převažuje nad talentem opravdových umělců. Banksy se na to hořkosladce dívá a symbolicky předpovídá zánik kultury, která se více formuje ohlasy a davovou mánií, než její skutečnou povahou. Pravdivé až na kost.(25.2.2011)

 • maseer2
  ****

  prvních 50 minut věnujících se street artu jako takovému (a pak i samotnému Banksymu) je výborných, zatímco ze závěrečné půlhodiny, která se blíže zaměřuje na hodně umělý (a původní myšlenku street artu dost překrucující) přerod Thierra Guetty v Mr. Brainwashe, jsem naopak poněkud rozčarován.. takže nakonec jen tak tak za 4*(26.3.2013)

 • -bad-mad-wolf-
  *****

  Neokoukané téma s puncem zakázaného ovoce + proslulý streetartový fantom + atraktivní zpracování s nejasným mystifikačním podkresem + nečekaně výživná pointa. Vícevrstvý pohlavek příživnictví a komercializaci, jimž o umění v první řadě NEjde (mít rád nerovná se umět) - nebo dost možná vyčůraný podvod na diváka. V každém ohledu poutavá dokumentární záležitost.(9.3.2015)

 • Slarque
  ****

  Banksy je podobně hravý dokumentarista jako u nás Petr Zelenka. Takže je těžké uhodnout, kde zhruba končí realita a začíná komedie. Fajn, alespoň je zábava na to koukat, celovečerní dokument o vandalismu bych asi nedal.(22.11.2015)

 • HellFire
  ****

  Část, kdy jsou nám představování pouliční umělci je výtečná a je radost pohledět na jejich díla. Nelíbila se mi však část, kdy si hlavní postava smyslela, že bude také umělcem a i když nevytvořil nic originálního ale vycházel pouze z obrázků celebrit, tak uspěl.(5.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace