poster

Banksy: Exit Through the Gift Shop

 • USA

  Exit Through the Gift Shop

 • Slovensko

  Banksy - Exit Through the Gift Shop

 • Slovensko

  Exit Through the Gift Shop

  (festivalový název)

Dokumentární / Komedie

USA / Velká Británie, 2010, 87 min

Režie:

Banksy

Střih:

Chris King
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bachy
  *****

  Bez debaty. Originální, švihlé, plné šťávy a se spoustou myšlenek. Kreativita nade vše a jeden velký humbuk k tomu. Tuhle šťavnatou švandu jistě nenechám dlouho čekat na další vložení do přehrávače.(27.5.2011)

 • Rogue
  *****

  Mystifikační peklo o několika liniích. Možná o komerci, možná o street artu, možná o tom, kdo rozhoduje co je a není umění a jak dobře se bude prodávat. Zcela nejspíš ale o tom, jak snadné je zblbnout lidi. Každopádně je celý dokument vtipný, což diváci přes svou snahu důvěřovat či naopak objevit pravdu často přehlížejí.(24.9.2011)

 • HellFire
  ****

  Část, kdy jsou nám představování pouliční umělci je výtečná a je radost pohledět na jejich díla. Nelíbila se mi však část, kdy si hlavní postava smyslela, že bude také umělcem a i když nevytvořil nic originálního ale vycházel pouze z obrázků celebrit, tak uspěl.(5.2.2011)

 • Dzeyna
  ***

  Tohle můžu doporučit pouze určitému spektru lidí, a to těm, kteří mají rádi grafitti a natáčení. Chvílemi je to vážně nudné, ale někdy zase naprostá špička, takže nevím no. Banksy je pán a Mr. Brainwash taky. Já sice dokumenty moc ráda nemám, ale tenhle je na úrovni, i když zas tak skvěle vytvořený také není, člověk musí mít street art opravdu v sobě, aby to pro něj bylo něco nadprůměrného.(14.8.2012)

 • bouncer
  ****

  Nejsem zrovna fanoušek dokumentárního stylu ani mě nebrou graffiti a street art, ale tohle mě nakonec dostalo. Úžasná hra s divákem a krásná kritika přílišné rychlosti komercializace umění. Dříve umělce docenili často až po jeho smrti, nyní klidně před jeho první výstavou...(7.5.2014)

 • - Po dlouhých spekulacích a fabulování i ze strany samotného Banksyho, který sváděl novináře na falešnou stopu, je údajně jeho pravé jméno Robin Gunningham. (Ukko)

 • - Film obsahuje krátkou ukázku z filmu Life Remote Control, jehož autorem je právě Thierry Guetta, hlavní hrdina tohoto dokumentu. Banksy se rozhodl sestříhat z materiálů, které mu T. Guetta poskytl, vlastní dokument, protože byl nespokojen s provedením připravovaného Life Remote Control. (Rosana)

 • - V deviatej minúte, počas rozhovoru so Space Invaderom, môžeme za ním vidieť plagát k filmu Osvietenie Stanleyho Kubricka, ktorý je zostavený z maličkých doštičiek. (TMNT)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace