poster

Shank

Thriller / Akční / Sci-Fi

Velká Británie, 2010, 90 min

 • Dubro
  ***

  Režisérko Mo Ali (ktotodočertaje?) a majster škrabák Paľo Van Carter sa pokúsili omočiť moj nos do vedra s Hip hopovou subkultúrou a ja som tým pádom čumel na 90 minútový videoklip reznutý video hrou (nejaká adventúra či čo), kde štyria mne nesympatickí sopliaci zdolávali jeden level za druhým, až som čakal, kedy vybehne „Insert coin“. Určite ohúria mladšie nočníky, no mňa ako starého koreňa, nacvičujúceho skok do truhly, to lízlo tak na 50 spotených percent. Záverečná bitka gangov je šialene nastrihaná, hádam by sa patrilo znížiť strižní prídel koksu na polovicu. Takéto námety by mali režírovať Neveldine s Taylorom, to by boli iné prdy. Koniec hlásenia.(19.10.2010)

 • vojtik
  ***

  Shank je ten z filmů, který měl potenciál, ale utopil jej v přílišné ambicióznosti skrz vizuální formu. Obsah tak značně pokulhává za sympaticky dynamickým, však nijak originálním vizuálem. Vsazí na přiliš přímočarou interakci nejen postav s postavami, ale hlavně postav s okolím. Vem čert ten lineární shluk děje, který by dokázal napsat i můj pejsek. To z čeho měl Shank těžit měl být ničím nezastřený racionální pohled na vykastrovanou londýnskou společnost, skrz její kulturní barevnost a zároveň unifikovanost. Bohužel z toho vypadl pomstychtivý osiřelec, který objevuje magickou sílu "rodiny" a nějaké ty skryté naděje. Vy si však nedělejte žádné naděje, protože takovou nesourodou divočinu, kterou tento snímek nabízí od naprostého dna zachraňuje pouze jakáž takáž řemeslná efektnost, ale jak jsem již zmínil - bez duše. Pro ty co jim je náct, mají rádi sprostou mluvu, předčasně odkojené muže, nebojácné dívky a "tvrdou" melancholii, popř. tragikomedii města - jinými slovy "veri kůůůl" věci - přijdete na své. A jelikož je tento snímek i přes tu vulgárnost a morální nekompetenci cílen především na náctileté jsem ochoten existenci tohoto snímku kriticky opodstatnit.(22.10.2010)

 • bourec
  **

  Slabota.Kdyby ten film byl tolik akční,jako tam padlo sprostejch slov,tak to jede na 100%,a člověk tu smršť ani nestačí sledovat.Ale to neni.Neuvěřitelně roztahaný,pomalý,po tom zabití sice chvíli živíte naději že to dostane šťávu,ale pomsta je trapná,hodně se kecá,chodí vod hovna k hovnu,a nic.Promarněná šance na dobrej film.A nejhorší na celym filmu jsou ty sekvence s rapovou hudbou,to mě přímo zabíjelo.Nesnášim,hlavně když ten film stojí za bačkoru.30%.(30.1.2011)

 • jjjura
  *

  ...a to jen kvůli Kaye(20.12.2010)

 • Remedy
  ***

  Šíleně přestylizovaná jízda, přehnané a místy až nevkusné střídání zpomalených a zrychlených záběrů + "komiksové" či herní vsuvky, které se navenek tváří strašně cool a extramoderně, nicméně ve výsledku působí spíš povrchně a lacině. Netvrdím, že zpracování je bez nápadu (to určitě ne), ale tvůrcům se nepodařilo najít nějakou rozumnou hranici mezi akceptovatelným "modernějším" pojetím a bezmyšlenkovitým sebeukájením. Syrová a autentická atmosféra z "Kidulthood" či "Adulthood" (ten plakát byl velmi zoufalý pokus.)) je zde zcela nahrazena klipovou extravagancí, ve které režisér předhání sám sebe, jakouže tou svojí "vychytávkou" nám podá větší vizuální nátěr... Na jednu stranu je to škoda, protože jestli má mít "Shank" nějaký sociální podtext či přesah, je z větší části utopen právě ve zmíněných režisérových ultrastylizovaných postupech. A proč i přes toto vcelku negativní hodnocení dávám 3*? Rozhodně se nejedná o nudnou záležitost, při které byste pozívávali - naopak "Shank" svým svižným tempem nabízí naprosto uvolňující a nic neřešící zážitek, který si mám chuť v dohledné době dokonce zopakovat, což ale nic nemění na tom, že výše zmíněné "Kidulthood" a "Adulthood" (rovněž britské snímky podobně tématicky laděné) jsou celkově minimálně o třídu výše.(7.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace