• Německo

Enigma - Das Geheimnis

Romantický / Thriller

Velká Británie / USA / Německo / Nizozemsko, 2001, 119 min

Celkom príjemný vojnový špionážny a ešte k tomu romantický triler, ktorého najväčším lákadlom bola účasť Kate Winslet. Videl som ho dávnejšie dvakrát a napriek tomu si ho už príliš nepamätám, Kateina hláška: "Bez tých okuliarov vyzeráte celkom dobre...Vy tiež", mi ale uviazla v pamäti a nikdy na ňu nezabudnem:). Na film som sa chystal do kina, ale nejak som zaváhal a pozerať ho na malej telke vo formáte 4:3 nebol asi najšťastnejší nápad.(27.3.2013)

Vynikajúca Kate Winslet, okúzľujúca Saffron Burrows, deprimujúca, no veľmi pekná hudba Johna Barryho a mierne zasadená romantika do prvej polovice filmu sú nepochybne jediné aspekty, ktoré ma prinútili snímku dopozerať.(29.10.2007)

Velice příjemné překvapení - chytrý a napínavý film se silným obsazením a velmi dobrou hudbou.(16.10.2004)

• sharky

Neuvěřitelně překombinované, tak že jsem se v ději úplně ztratil. Aptede, natoč radši zase nějakou bondovku!(16.8.2005)

Scénář: Tom Stoppard .. Bletchley Park - nejutajovanější místo během druhé světové války i dlouze po ní. Místo, které významně ovlivnilo chod války. Místo, kde se mimo první hackerské práce odehrávají i drama zrad, intrik, lásek.. Slabší rozjezd a celkové poklidné tempo je kompenzováno napínavou druhou polovinou snímku, přesto konec nenaplňuje mnohé očekávání. Přes slibné téma - kódovací stroj Enigma a producentské ambice Micka Jaggera - snímek nedostál svým možným ambicím.(5.2.2006)