Vlčí mládě (TV seriál)

Teen Wolf

Komedie / Drama / Horor

USA, 2011, 62x40 min

Tyler Posey, Crystal Reed, Dylan O'Brien, Holland Roden, Colton Haynes, Tyler Hoechlin, Linden Ashby, JR Bourne, Melissa Ponzio, Keahu Kahuanui, Ian Bohen, Orny Adams, Sinqua Walls, Jill Wagner, Seth Gilliam, Daniel Sharman, Michael Hogan, Gage Golightly, Desiree Hall, Robert Pralgo, Bianca Lawson, Susan Walters, John Wesley Shipp, Jim O'Rear, Anna Enger, Brad James, Sloane Avery, Stephen Lunsford, Madison McLaughlin, Ian Nelson, Jules Willcox, Brandon Boyce, Gideon Emery, Lauren McKnight, Eaddy Mays, Doris Morgado, Arden Cho, Max Carver, Charlie Carver, Lars Slind, Debby Gerber, Shelley Hennig, Brandon Stoughton, Joseph Gatt, Todd Stashwick, Zelda Williams, Catherine Black, Meagan Tandy, Haley Webb, Dylan Sprayberry, Mason Dye, Jayne Taini, Alicia Coppola, Shelley Robertson, Nichole Bloom, Ivonne Coll, Cody Saintgnue, Matthew Del Negro, Jonathan Davila, James Urbaniak, Glenn McCuen, Adelaide Kane, Jett Jansen, John Posey, Doug Cox, Caitlin Dechelle, Jonathan Kleitman, Michael Johnston, B.J. Clinkscales, Ana Walczak, Billy Snow, Meli Alexander, Kevin Will, Vernée Watson-Johnson, John Curran, Alexander Ward, Carole Gutierrez, Anthony Molinari, Ross Butler

Nenechte se zmást názvem. Teen Wolf není blbostí pro náctileté. Každá řada má zajímaví příběh, postavy jsou zajímavé a procházejí opravdovým vývojem. Už jen kvůli dokonalé postavě Stilese se seriál vyplatí sledovat. PS: Vážně začínám uvažovat o přidání páté hvězdy. Story arc první půlky třetí řady možná někde ztrácí na logice, ale to co ztrácí nabírá na vtipu a originalitě. To jde vidět třeba v epizodě, která se celá odehrává v autobuse (nemluvě o té následující, která se odehrává v motelu a je snad nejlepším dílem vůbec). PPS: Přidávám pátou hvězdu. Kdo by to byl řekl, že seriál o vlkodlačích teenagerech mě přinutí u jeho sledování řvát. Druhá půlka třetí řady je bezchybná a i po dvou dalších řadách zůstává 3B naprostou špičkou.(1.8.2013)

Seriál jsem našel jen díky Teen Wolf filmu z 80. let. A jsem velice vděčný. Teenagerské prostředí s vlkodlaky, to je něco pro mě. Seriál má hodně sympatické obsazení. Vyborný soundtrack, hlavně při začátcích boje, kdy mě chytá adrenalin spolu s vlkodlaky a rád bych jim pomohl! Romantika taky neurazí. U mě ale jasně vede Stiles a jeho sarkasmus + Derek, který je prostě cool Werewolf. Nenechte se odradit od prvních dílu, seriál se neustále zlepšuje. ,, Vypadám snad na to, že dělám doktorát z lycantropie? :)(7.12.2013)

Viděl sem zatím prvních 10 dílů a musím říct že jsem čekal že to bude horší. V tomhle serošu mě hodně baví Stiles a jeho hlášky a vlk Derek. Kdo mě ale vcelku sere je hlavní postava ale kdo ví třeba se to zlepší ...(4.8.2014)

• fmash

Docela vydařený seriál, ale s mnoha těžko odpustitelnými nedostatky. Zpočátku velmi naivní, ale předvídatelně béčkový příběh, kde jedinými sympatickými postavami jsou Stiles a trenér lakrosu. V první sérii trapně zoufalé triky, které se hned v té následující změní o milion procent na ucházející. Stejně i příběh je docela zajímavý, tedy v rámci teen tématiky, ke které se série hlásí i názvem, takže to nikoho nemůže urazit, když už se rozhodne dívat. Představitelé možná i chodili do hereckých kurzů, což se na nich sice zas tak moc neprojevilo, ale viděl jsem i horší věci. Pubertální lásky se zajímavě přesouvají, což je oproti podobným příběhům docela příjemná změna, a celkové ladění do mírné komedie ujde. Horší je to s udržováním konzistence schopností potvor i celkově. Jediná konstanta napříč všemi díly je chabá inteligence hlavního hrdiny (považujeme-li za něj Scotta McCalla), jenž je opravdový blb. Jinak se zápletky vyvíjejí zcela náhodně, nic pořádně nefunguje, co se zrovna hodí do krámu, to se vrazí do scénáře. I tak mě to ale celkem bavilo a trojka by byla jistá, jenže poslední série je čistý odpad (přinejmenším první díly), kde už si nikdo s ničím neláme hlavu. Vydržel jsem to do konce, ale jen tak tak.(27.6.2016)

Seriál se s každou sezónou zlepšuje! Super! Jen tak dál!!!(9.7.2014)

• - Spoiler: Stilesovo (Dylan O'Brien) pravé jméno je Mieczyslaw Stilinski. (Tessy98)

• - Tvůrce Jeff Davis poprosil Dylana O'Briena, představitele Stilese, aby si nechal na druhou sérii narůst delší vlasy. Dylan si ale myslel, že mu krátké vlasy pomohou zůstat v roli. Nakonec si vlasy nechal narůst až pro třetí sérii. (Tomgellar)

• - Mezi filmem Teen Wolf (1985) a seriálem je několik rozdílů. Například Scottovo příjmení je ve filmu Howard, v seriálu McCall. Ve filmu je školním sportem basketball, v seriálu lacros. (Tomgellar)