Snadný prachy

Easy Money

Easy Money

Krimi / Thriller / Drama / Akční

Švédsko / Německo / Dánsko, 2010, 119 min

Já tu severskou kinematografii můžu, ale tohle mě celkem zklamalo. Na to aby se to dalo brát jako dobrý příběh ze života mi to přišlo takový až moc vyumělkovaný. Kdyby někde leželi takhle snadný prachy jak je to prezentováno v tomhle filmu, tak by se podobně jako hlavní hrdina nakonec živil každej a to je blbost nebo ne? Konec už byl pak přehnanej totálně. Nemluvě o hrdinovy co má charizma uzený makrely jak jsem napsal v komentu na Robocopa a tady to není o nic lepší. ne že by mě to úplně nebavilo, ale čekal jsem o dost víc.50%(28.1.2015)

Fakt výborný snímek! Představitel JW zahrál svou roli naprosto dokonale a bez chyb. Ostatně jako všichni obsazení herci. Opravdu excelentní výkony. Nemluvě o ději, akci a napětí. Navíc je zde hodně zvýrazněno mé oblíbené Srbsko, takže naprostá spokojenost. Jsem zvědavá, zda mě pokračování nezklame.(25.8.2014)

Výborný krimi thriller, ktorého veľkou prednosťou sú dobrý scenár, autenticita a naturálnosť. Drsný príbeh o mládencovi, ktorý sa silou mocou snaží dostať medzi zbohatlícku elitu a jedinú možnosť ako to čo najrýchlejšie dosiahnuť vidí v peniazoch z organizovaného zločinu. Zo začiatku sa ešte snaží bojovať so svedomím, ale pokušenie je silnejšie.... Tu vidno, ako veľmi môže byť život ľahký, keď sa človek narodí dobre situovaným rodičom a ako ťažké je presadiť sa vlastnými silami a v súlade s vlastným svedomím. Čo sa týka postáv miesi sa tu snáď každá možná národnosť, ktorú si podvedome spájame s drogovým obchodom - Hispánci, Albánci, Arabi, Srbi... už mi tu chýbali iba Ukrajinci a bolo by to komplet. Aj napriek tomu, že tu prakticky neexistuje vyslovene pozitívny hrdina a v konečnom dôsledku ani nie je koho poľutovať, je emotívna stránka, hlavne k záveru, pomerne silná. Navyše to dovoľuje zachovať si určitý odstup a ľahšie zamyslenie sa nad príčinami chovania sa jednotlivých postáv. Veľká spokojnosť. 85/100(19.2.2016)

Akce žádná ! Tedy nechápu proč má Film v popisu Akční ! Příběh je docela zajímavý, poutavý, dokáže zaujmout,ale téma o drogách mi příjde už vyždímané a pro mně nezajímavé, ale dokoukal jsem to naštěstí bez trápení, znova bych si to však už nepustil...(14.3.2013)

Snadné a jednoduché akční drama, které se dočká pokračování.(14.7.2012)