Logorama (festivalový název)

Logorama

Krátkometrážní / Animovaný / Akční / Krimi

Francie, 2009, 16 min

Samuel Danési

Komerční? Ano, ale s grácií. Na mě to působilo jako tragikomedie pod prohnilostí mega korporací a jejich marketingových štítů. Nejvíc se mi líbilo to, že jsem se tomu uměla zasmát. Neberte ten svět tak pesimisticky :)(2.4.2011)

zajimavý po vizuální stránce, absurdní po dějové (někdy překračuje i hranice korektnosti) a hlavně plný názvů firem, či spíše jejich log.. A musím říct, že film nemá k pravdě daleko. Lidská zaslepenost a honba za penězi už překračuje všechny nejzazší hranice a nemuselo by to dopadnout dobře. Závěrečná pointa (nebo něco na ten způsob) je zajimavou a dobrou tečkou.. Odkazy na pár filmů potěšily.. Počítat nic nebudu..(18.5.2010)

Tady je tolik detailů, které by pobavily, ale bohužel si jich člověk vzhledem k záplavě barev a značek nemá šanci všimnout. Já jsem si pro vás ale připravila pár, které mému oku neunikly: 1 - Parental advisory Explicit content přes velký rozkrok velkého zeleného obra, který ale nevím, co měl být za značku. 2 - Na začátku hned dvakrát srazili Michellincajti nevinného vyzáblého panáčka, který si šel na tučný žvanec do KFC. 3 - McDonald je zločinec! (Dobře to není detail, ale prostě geniální nápad). 4 - "Goodness where's the cop when you need one?" řekl velký žlutý M&M vedoucí za ruku malého červeného, těsně předtím než je srazilo policejní auto s Michellincajty. 5 - Big boy šahal Esso na kozy, když byli skrčeni za pultem kvůli šílenému střílení starého Ronalda McDonalda. 6 - Lacoste krokodýli spolu s pandami z Canadien Natural, lvem z MGM či horou plnou králíku Paramount jsou všichni jako exponáty v Zoo. 7 - "Solutions for a small planet." se při zřícení změnilo na "Mall planet". 8 - Po zakousnutí applejablka při uvěznění na malém ostrůvku a při oddalování od místa činu ten kus odtržené země byl Nike. 9 - Skvělá úvodní píseň. 10 - Úžasný song při zaplavení Hollywoodu ropou a posléze spláchnutí oceánem. P.S. MilkyWay už bylo ale lehce prvoplánované a očekávané.(13.7.2014)

Vtipné, sakrastické.. trefné.. Konzumní svět trochu jinak. Nejen délkou toho bylo tak akorát, takže spokojenost je na místě, i když ještě o něco hlubší výpověď by potěšila ještě o krapet víc.(12.6.2010)

EPIC!(17.4.2010)

• - Tento 16minutový snímek se tvořil neuvěřitelných šest let. (manyaa)

• - Oscar 2009: nejlepší krátkometrážní animovaný film. (zdeny99)

• - V snímke sa vyskytne až 2500 rôznych značiek firiem z celého sveta. (DaviD3141)